73391 |
1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Czermnie przez Końskie do Krakowa, stempel pośrednictwa. | Fi.67 |
| 70 PLN Biete | |
73392 |
1942 kartka z Sieprawia do Kielc, stempel pośrednictwa pocztowego w Sieprawiu przez Kraków, rzadki wirnik okolicznościowy z Krakowa z okazji drugiej rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.75, VI |
| 250 PLN Biete | |
73393 |
1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi. | Fi.78 |
| 30 PLN Biete | |
73394 |
1942 miejscowy list ze Lwowa. | Fi.78 |
| 25 PLN Biete | |
73395 |
1942 list polecony wysłany 17.XII z Warszawy do Starachowic; znaczki unieważnione małym datownikiem "WARSCHAU C1", na odwrocie stempel odbiorczy; dobry stan zachowania. | Fi.78, 84 |
| 50 PLN Biete | |
73396 |
1942 list z Krakowa do Krynicy, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.78, VIa |
| 120 PLN Biete | |
73397 |
1942 kartka z Warszawy do Szwajcarii, stempel cenzury wojskowej Wermachtu. | Fi.79 |
| 100 PLN Biete | |
73398 |
1942 portret Hitlera na siatkowanym tle, seria 6 znaczków z ząbkowaniem liniowym + 3 z rzadkim ząbkowaniem ramkowym (Mi.60 euro), kasowane, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.83-88, 86-88a Mi.83-88A, 86-88B |
| 140 PLN Biete | |
73399 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania. | Fi.86a-88a ark. |
| 600 PLN Biete | |
73400 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, arkusz znaczka z ząbkowaniem grzebieniowym ZG 14:14½. | Fi.86a ark. |
| 300 PLN Biete | |
73401 |
| 300 PLN Biete | |
73402 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.86nz ark. |
| 600 PLN Biete | |
73403 |
1942 Adolf Hitler, parka znaczków z podwójna perforacją poziomą, górny znaczek ślad po podlepce, gwarancja Mikstein. | Fi.87MK |
| 400 PLN Biete | |
73404 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, arkusz znaczka z ząbkowaniem grzebieniowym ZG 14:14½. | Fi.87a |
| 300 PLN Biete | |
73405 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, arkusz znaczka z ząbkowaniem grzebieniowym ZG 14:14½. | Fi.88a ark. |
| 300 PLN Biete | |
73406 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.88nz ark. |
| 600 PLN Biete | |
73407 |
1942 urodziny Adolfa Hitlera, seria ze stemplem pierwszego dnia obiegu na liście adresowanym z Krakowa do Mielca. | Fi.89-91 FDC |
| 50 PLN Biete | |
73408 |
1942 53. urodziny A. Hitlera, seria w arkusikach sprzedażnych. | Fi.89-91 ark. |
| 400 PLN Biete | |
73409 |
1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, skasowana okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu na karcie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.89-91; 20 |
| 30 PLN Biete | |
73410 |
1942 600-lecie Lublina, seria na liście poleconym z Krakowa do Mielca, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.92-5 |
| 80 PLN Biete | |
73411 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na kopercie ostemplowana okolicznościowo w Lublinie. | Fi.92-95; 24 |
| 80 PLN Biete | |
73412 |
| 50 PLN Biete | |
73413 |
1942 3.rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kartce stemplowane kasownikiem okolicznościowym "DEUTSCHE KÜNSTLER SEHEN DAS GENERALGOUVERNEMENT KUNSTAUSSTELLUNG 1942 TUCHHALLEN KRAKAU 20.11.42" (Wystawa w Sukiennicach Generalne Gubernatorstwo w oczach artystów niemieckich) w Krakowie. | Fi.96-100; 26 |
| 50 PLN Biete | |
73414 |
| 60 PLN Biete | |
73415 |
1942 urodziny A. Hitlera, seria stemplowana stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu. | Fi.101-3 |
| 30 PLN Biete | |
73416 |
1942 urodziny A. Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych. | Fi.101-3 ark. |
| 320 PLN Biete | |
73417 |
1942 widoki zabytkowych budowli, miejscowy firmowy list wartościowy z Krakowa, rzadka pojedyncza frankatura znaczka za 10 zł, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy różny od kasownika na froncie koperty. | Fi.116 |
| 3 000 PLN Biete | |
73418 |
1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana 19.11 z Krosna do Wrocławia. | Fi.Ck2II Mi.U2/02a |
| 50 PLN Biete | |
73419 |
1942 list z Krakowa do Wisły, znaczek za 2 gr. ostemplowany kasownikiem okolicznościowym z Wisły. | Fi.Ck2II, 71, 72 |
| 50 PLN Biete | |
73420 |
1942 kartka z Grodziska do Karolówki, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN Biete | |
73421 |
1942 kartka wysłana z agencji pocztowej Czorsztyn, trzywierszowy stempelek w ramce "Czorsztyn / über Neumart (Dunajec) / (Distr Krakau)", całość doręczono przez zwierzchni urząd w Nowym Targu. | Fi.Cp7 |
| 50 PLN Biete | |
73422 |
1942 stempel okolicznościowy w 600. rocznicę Lublina. | Fi.Cp9II, 24 |
| 30 PLN Biete | |
73423 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), minimalne przebarwienia. | Fi.Cp9III Mi.P12/03 |
| 40 PLN Biete | |
73424 |
1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Rytwlanach przez Jędrzejów do Krakowa, stempel pośrednictwa. | Fi.Cp9a |
| 80 PLN Biete | |
73425 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana z miejscowości Kiernozia do Łodzi (Litzmannstadt), znak opłaty skasowany datownikiem "KIERNOZIA über LOWITSCH (DISTR WARSCHAU)" odciśniętym dodatkowo obok, datownik przejściowy Łowicza; okrągła pieczęć formacyjna z godłem (widoczny napis "Regiment"); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 80 PLN Biete | |
73426 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 na papierze żeberkowanym poziomo, dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 200 PLN Biete | |
73427 |
1942 całostka z sygnaturą III.42 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp9b |
| 10 PLN Biete | |
73428 |
1942 list urzędowy wysłany z komisariatu polskiej policji w Krakowie do Wieliczki. | Fi.U21 |
| 60 PLN Biete | |
73429 |
1942 miejscowy list z Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.VIa |
| 200 PLN Biete | |
73430 |
1942 specjalna koperta listu urzędowego "Regierung des Generalgouvernements TECHNISCHES ZENTRALAMT Krakau", czysta w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia z prawej strony i u góry). | |
| 50 PLN Biete | |