41458 |
1935 Wydanie obiegowe - Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, zdjęcie w formacie około 113x59 mm będące podstawą do sporządzenia projektu znaczka za 55 gr., format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; na dalszym etapie po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby znaczków; dodano bardziej pierzaste chmury, samochody, drzewo, anteny i chłopiec z hula-hop pozostały na znaczku; na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych. | Fi.288 Mi.309 |
| 300 PLN | |
41459 |
1935 wydanie obiegowe, stemplowany znaczek za 3 zł. | Fi.290 Mi.311 |
| 10 PLN | |
41460 |
1935 kartka z Gdyni do Warszawy przekierowana do Sokołowa koło Stryja, stempel pomocniczy poczty "WYJĘTO ZE SKRZYNEK LISTOWYCH", gwarancja. | Fi.Cp68 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
41461 |
1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, stempel okolicznościowy na części "na odpowiedź" podwójnej karty przysłanej z Chemnitz, powstała w ten sposób duża ciekawostka filatelistyczna - znaczki niemieckie prawidłowo skasowane 8.X polskim stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 020). | Mi.512, 514, 530x |
| 300 PLN | |
41462 |
1935 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.820/31/35/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na ilustrowanej kopercie "XX WIEK/ ŚWIAT W ODMĘCIE/ PRZEOBRAŻEŃ" wysłanej 29.III z Warszawy do Torunia; odwrócony wirnik propagandowy urzędu nadawczego Warszawa 1 "POCZTA/ TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT/ KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" z wyróżnikiem "c"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 124). | |
| 80 PLN | |
41463 |
1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2x15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (X.932) wysłana 15.V do urzędu pocztowego w miejscowości Lipce; stempelek polecenia urzędu Skawina; na odwrocie datownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
41464 |
1935 list bankowy z Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie opłacony frankaturą mechaniczną banku "FA.026.". | |
| 80 PLN | |
41465 |
| 120 PLN | |
41466 |
1936 "POCZTOWE ZLECENIA INKASOWE DO 50 ZŁ SĄ TANIM I SKUTECZNYM ŚRODKIEM INKASA" Warszawa 2 (wyróżnik *c*), ładna odbitka odmiany wirnika propagującego usługi pocztowe na widokówce wysłanej 28.X do Radomia; znaczek minimalnie uszkodzony (Myślicki 34 104). | Fi.253 Mi.274 |
| 50 PLN | |
41467 |
1936 agencja pocztowa na M/S „BATORY", list wysłany 2.06.36 w trakcie podróży inauguracyjnej M/S „BATORY" z Gdyni do Halifax (17.05. - 11.06.1936), opłata pocztowa zgodna z taryfą. | Fi.275, 282 |
| 190 PLN | |
41468 |
| 15 PLN | |
41469 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Częstochowa nr 453. | Fi.280 |
| 60 PLN | |
41470 |
1936 karnet okolicznościowy z Wystawy Przemysłu Metalowego i Elektrotechnicznego w Warszawie. | Fi.280 |
| 200 PLN | |
41471 |
1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - komplet 11 kopert z ostemplowaniami okolicznościowymi polskich miast, w tym rzadkiego z Polskiego Urzędu Gdańsk 1, w komplecie bardzo rzadko oferowane i trudne do zebrania. | Fi.280 |
| 700 PLN | |
41472 |
1936 kartka ze stemplem agencji pocztowej 3 klasy w Wólce Profeckiej urząd nadrzędny Puławy | Fi.280 |
| 200 PLN | |
41473 |
1936 koperta z rzadkim stemplem okolicznościowym ze Spały "OBÓZ INSTRUKTORSKI ZWIĄZKU STRZELECKIEGO". | Fi.280 |
| 150 PLN | |
41474 |
1936 znaczek z podwójną perforacją firmowa "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A. w Warszawie z oddziału w Bielsku. | Fi.280 |
| 180 PLN | |
41475 |
1936 koperta ze stemplem okolicznościowym z Warszawy "VI Międzynarodowy Kongres Nauk Administracyjnych / WARSZAWA / 14.VII.1936 r.". | Fi.280 |
| 300 PLN | |
41476 |
1936 poczta peronowa Kutno, kartka wysłana 14.10.36 ze znaczkami opłaty skasowanymi datownikiem Poczty Peronowej Kutno, gwarancja Vaumund. | Fi.280, 281 |
| 760 PLN | |
41477 |
1936 POCZTA PERONOWA BIAŁYSTOK - AMBULANS NR.117 WILNO-WARSZAWA, dofrankowana całostka nadana za pośrednictwem poczty peronowej w Białymstoku do Liberec w Czechosłowacji, ładnie odciśnięty stempelek tego specyficznego urzędu pocztowego, częściowo zasłonięty doklejonym znaczkiem, karta przesłana 22.III ambulansem relacji Wilno-Warszawa; znaki opłaty skasowane datownikiem WILNO-WARSZAWA No117 z wyróżnikiem "a"; przesyłki wysyłane z poczt peronowych należą do wyjątkowo rzadkich i poszukiwanych walorów; dobry stan zachowania (na jednym znaczku ubytek fragmentu lica). | Fi.280, 281, Cp68 |
| 1 500 PLN | |
41478 |
1936 list polecony z Gromnik 23.X.36 do Tuchowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.280, 284I Mi.301, 305I |
| 15 PLN | |
41479 |
1936 list firmowy Wytwórnia Aparatów z Obornik do Niemiec. | Fi.280, 287 |
| 40 PLN | |
41480 |
1936 kartka z kongresu kombatantów w Warszawie do Belgii, kasownik okolicznościowy "WARSZAWA XVII KONGRES FIDAC 1-7 / IX 1936", widokówka z Warszawy - Muzeum Narodowe. | Fi.281 |
| 200 PLN | |
41481 |
1936 "WOROCHTA PERŁA UZDROWISK - RAJ NARCIARZY" wyróżnik "e" stempel okolicznościowy na widokówce wysłanej 11.VIII z Worochty do Krakowa; dobry stan zachowania (Myślicki 35 002). | Fi.282 Mi.303 |
| 50 PLN | |
41482 |
1936 kartka z Krakowa nadana 22.03.36 do Warszawy, widokówka z widokiem ołtarza jasnogórskiego i stemplem "JASNA GÓRA KLASZTOR OO.PP. 25 MAI 1932". | Fi.282 |
| 140 PLN | |
41483 |
1936 koperta ze stemplem Międzynarodowych Zawodów Balonowych w Warszawie. | Fi.283, 284, 292 |
| 40 PLN | |
41484 |
1936 list polecony z Warszawy do Niemiec, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy. | Fi.284 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
41485 |
1936 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Kraków 2 (wyróżnik "b"), znaczek ostemplowany okolicznościowo 8.VII na liście do Rawicza (Myślicki 30 117). | Fi.284I Mi.305I |
| 30 PLN | |
41486 |
1936 list polecony z Lwowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.287 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
41487 |
1936 list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.289 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
41488 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria czysta, gwarancja Schmutz. | Fi.292-3 Mi.313-4 |
| 100 PLN | |
41489 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria. | Fi.292-3 Mi.313-4 |
| 80 PLN | |
41490 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria, gwarancja. | Fi.292-3 Mi.313-4 |
| 160 PLN | |
41491 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria kasowana, gwarancja Ryblewski. | Fi.292-93 Mi.313-14 |
| 30 PLN | |
41492 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja (Fi.150.-). | Fi.292-93 Mi.313-14 |
| 130 PLN | |
41493 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria czysta bardzo ładnie regumowana, podniesiona gwarancja Krawczyk. | Fi.292-93 Mi.313-14 |
| 30 PLN | |
41494 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria, różne gwarancje. | Fi.292-3313-4 |
| 100 PLN | |
41495 |
1936 PRÓBY MASZYNOWE W CZWOROBLOKACH prezentujące możliwości techniczne Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych, Łazienki Warszawskie - Pałac na Wodzie w WIELU KOLORACH; zestaw 18 różnych kolorów na nieco różniących się papierach (dotąd opisano 21 kolorów, skatalogowano 14 z nich); jest tylko kilka większych zestawów, ale w formie pojedynczych prób, pierwszy raz oferujemy tak duży zestaw czworobloków, poza lekko pękniętym ząbkowaniem jednego czworobloku wszystkie w bardzo ładnym stanie. | Fi.294-97 E |
| 8 600 PLN | |
41496 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stryj - Stanisławów nr 361. | Fi.295 Mi.316 |
| 60 PLN | |
41497 |
1936 list polecony z Wrześni do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.305 |
| 100 PLN | |