43508 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z artystycznym drzeworytem "WARNA" autorstwa Janusza Łonickiego, gwarancja. | Fi.48 |
| 500 PLN | |
43509 |
1944 odrastający dąb, znaczek na karnecie ozdobionym suchym tłoczeniem przedstawiającym opłatek z dwoma aniołami, gwiazdę betlejemską i gałązkę choinki z dodatkowym "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.48 |
| 180 PLN | |
43510 |
1944 odrastający dąb, unikalny nigdy dotąd nieopisany i niekatalogowany błąd druku znaczka za 30 f. - na froncie brak druku, a na odwrocie abklatsch, atest. | Fi.49 B |
| 1 200 PLN | |
43511 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kasowany okolicznościowo znaczek z bloku (Fi.90.-)- zachowano format ale marginesy postrzępione, gwarancja. | Fi.A46 |
| 70 PLN | |
43512 |
1944 karta w sprawie zwrotu książki, niewłaściwie opłacona (5 zamiast 10 fen) przesłana 14.IX, adnotacja czerwoną kredką "pobrać" - brakującą opłatę prawidłowo naliczono w podwójnej wysokości - doklejając znaczek dopłaty za 10 fen; przesyłki z właściwie użytymi znaczkami dopłaty są stosunkowo rzadko spotykane; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.D5, 36a |
| 600 PLN | |
43513 |
1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz. | Fi.D5-6 |
| 150 PLN | |
43514 |
1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Walocha. | Fi.D5-6 |
| 30 PLN | |
43515 |
1944 Cyfry - nowy rysunek, seria kasowanych znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz, Krawczyk. | Fi.D5-6 |
| 120 PLN | |
43516 |
| 40 PLN | |
43517 |
1944 dwa znaczki dopłaty o nominale 20 fen. na nieopłaconej kopercie listu wysłanego 11.9. przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty, adnotacja czerwoną kredką "pobrać", koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, gwarancja Schmutz. | Fi.D6 |
| 400 PLN | |
43518 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo (Fi.250.-), gwarancja. | Fi.bl.5 |
| 200 PLN | |
43519 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami, gwarancja Walocha. | Fi.bl.5 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
43520 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha. | Fi.bl.5 |
| 150 PLN | |
43521 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok, gwarancja Walocha. | Fi.bl.5 |
| 200 PLN | |
43522 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty (Fi.300.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.bl.5 |
| 350 PLN | |
43523 |
1944 ŚWIĘTO MORZA okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiająca figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom"; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
43524 |
1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 260 PLN | |
43525 |
1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki); dobry stan zachowania. | |
| 800 PLN | |
43526 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, na froncie odciśnięty 2.V. stempel okolicznościowy z okazji rocznicy bitwy o Górę Świętej Anny w czasie III Powstania Śląskiego; na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
43527 |
1944 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
43528 |
1944 rzadkie zaproszenie na święto oficerów 1 Batalionu Strzelców z programem obchodów święta i okolicznościową grafika obozową. | |
| 1 000 PLN | |
43529 |
1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm. | |
| 300 PLN | |
43530 |
1944 karta pamiątkowa - z okazji święta pułkowego w dniu 15 lutego (2 Pułk Piechoty Legionów) ozdobione wizerunkiem godła państwowego - dla kapitana Czesława Puki, który w Wojnie Obronnej 1939 roku był kwatermistrzem 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 600 PLN | |
43531 |
1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk. w kolorze czarnym - seria B; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, na odwrocie stempelek KS w ramce, niewielkie zgięcie, ostre rogi. | |
| 200 PLN | |
43532 |
1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na okładce emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
43533 |
1944 grafika obozowa autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowana monogramem "PZ", grafika o tematyce harcerskiej i olimpijskiej poświęcona ppor Janowi Bugajskiemu - przedwojennemu działaczowi Harcerstwa Polskiego, w obozie animatorowi ruchu i organizacji sportowych, w grafice umieszczone jego inicjały "JB", bardzo rzadka grafika wklejona do składanego karnetu, lekkie plamki głównie na karnecie. | |
| 3 000 PLN | |
43534 |
1944 stempel okolicznościowy w rocznicę wkroczenia polskich wojsk do Wilna. | |
| 20 PLN | |
43535 |
1944 stempel okolicznościowy Tygodnia Ziem Wschodnich. | |
| 20 PLN | |
43536 |
1944 grafika obozowa - Warszawa kościół Świętej Anny. | |
| 30 PLN | |
43537 |
1944 zaproszenie na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów, grafika obozowa z symbolem Koła Filatelistów. | |
| 120 PLN | |
43538 |
1944 pocztówka z drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 120 PLN | |
43539 |
| 300 PLN | |
43540 |
1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" - nalepka wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki, na dole napis KSP będącymi skrótem hasła "Książka Sama Przychodzi". | |
| 300 PLN | |
43541 |
| 300 PLN | |
43542 |
| 310 PLN VERKAUFT | |
43543 |
1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o wysokim nominale 5 Mk. w kolorze czarnym - seria A; wartości markowe sygnowane były przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, na odwrocie stempelek KS w ramce, miękkie krawędzie. | |
| 500 PLN | |
43544 |
1945 kartka obozowa przycięta po bokach i od dołu. | Fi.24 |
| 50 PLN | |
43545 |
1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.1000.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk. | Fi.51 |
| 750 PLN | |
43546 |
1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek. | Fi.51 |
| 600 PLN | |
43547 |
1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców (Fi.220.-), gwarancja Schmutz. | Fi.51 |
| 180 PLN | |