Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Mittellitauen

29688

1921 Ostra Brama w Wilnie, próba znaczka dopłaty za 3 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym średnim gładkim papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P
200 PLN
Biete
29689

1921 różne rysunki, niegumowana próba, gwarancja Miszczak.

Fi.D4 P2
150 PLN
Biete
29690

Fi.D4 P3
150 PLN
Biete
29691

1921 Ostra Brama w Wilnie, podwójny druk nieprecyzyjnie katalogowanej próby znaczka dopłaty za 3 mk. w kolorze czarnobrązowym na białym średnim lekko prążkowanym pionowo papierze (część z nakładu 100 szt.), przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P5 Dp
250 PLN
Biete
29692

1921 Ostra Brama w Wilnie, podwójny druk niekatalogowanej próby znaczka dopłaty za 3 mk. w kolorze brunatym szarym gąbczastym cienkim papierze gazetowym, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P Dp
200 PLN
Biete
29693

1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy.

Fi.D4BMK
40 PLN
Biete
29694

Fi.D4BMK
40 PLN
Biete
29695

Fi.D4BMK
40 PLN
Biete
29696

1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy bez perforacji pionowej na prawym marginesie.

Fi.D4B MK
40 PLN
Biete
29697

Fi.D4B MK
40 PLN
Biete
29698

Fi.D4B MK
40 PLN
Biete
29699

1921 Ostra Brama w Wilnie, próba znaczka dopłaty za 3 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym lekko prążkowanym pionowo papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D4P4
200 PLN
Biete
29700

1921 Katerda Wileńska, niekatalogowana próba znaczka dopłaty za 5 mk. w kolorze fioletowym na papierze białym prążkowanym pionowo, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P
350 PLN
Biete
29701

1921 Katerda Wileńska, podwójny druk próby znaczka dopłaty za 5 mk. w kolorze czarnobrązowym na białym średnim lekko prążkowanym pionowo papierze (część z nakładu 100 szt.), przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P7 Dp
250 PLN
Biete
29702

1921 Katerda Wileńska, czworoblok prób znaczka dopłaty za 5 mk. w kolorze ciemno brązowolila na szarym gąbczastym cienkim papierze gazetowym (Fi.1200.-), piękny stan zachowania, gwarancja Walocha.

Fi.D5 P14
800 PLN
Biete
29703

1921 Kościół Św.Anny w Wilnie, próba znaczka dopłaty za 20 mk. w kolorze czerwonym z mk zamiast MK i podwójnymi literami napisu "POCZTA LITWY ŚRODKOWEJ", na białym prążkowanym pionowo papierze, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.D6 P1
250 PLN
Biete
29704

1921 gumowana próba znaczka dopłaty, gwarancja Schmutz.

Fi.D6 P2
140 PLN
Biete
29705

1921 Kościół Św.Anny w Wilnie, makulatura znaczka dopłaty za 20 mk. podwójny druk, normalny i odwrócony, gwarancja Schmutz.

Fi.D6A MK Dp
Mi.D6B
80 PLN
Biete
29706

1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym.

Fi.D6MK
45 PLN
Biete
29707

1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy z drukiem wielokrotnym.

Fi.D6MK
40 PLN
Biete
29708

1922 różne rysunki - frankatura mieszana, prawidłowo opłacony list polecony wysłany 19.II z urzędu Wilno-Sejm do Warszawy, fioletowy stempelek polecenia, kasownik odbiorczy 20.2 na odwrocie, całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia).

Fi.3B, 36B, 38B, 40B
Mi.3A, 36A, 38A, 40A
1 200 PLN
Biete
29709

1922 list polecony z Wilna nadany 14.02.22 do Niemiec, dekoracyjna mieszana frankatura dwóch wydań, na odwrocie stempel cenzury wojskowej z Berlina i stempel odbiorczy, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Berbeka.

Fi.31B, 34B, 38B, 41B
900 PLN
Biete
29710

1922 ekspresowy list polecony z Wilna 22.1.22 do Szwajcarii, stempel odbiorczy na odwrocie i wycięty adres nadawcy.

Fi.43A, 43B
500 PLN
Biete
29711

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk próby znaczka za 10 mk. w kolorze żółtobrązowym (część z nakładu 100 szt.), ostatnio oddzielnie skatalogowana, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.44 P8 Dp
400 PLN
Biete
29712

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk próby znaczka za 10 mk. w kolorze żółtobrązowym - drugi druk w położeniu odwróconym (powstała tzw.tete-beche) - w tej postaci jeszcze niekatalogowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.44 P8 Dp
400 PLN
Biete
29713

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, seria nieząbkowana.

Fi.44-7A
175 PLN
Biete
29714

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, seria ząbkowana.

Fi.44-7B
150 PLN
Biete
29715

Fi.44-47A
Mi.44-47B
320 PLN
Biete
29716

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria cięta na podlepkach.

Fi.44-47A
Mi.44-47B
80 PLN
Biete
29717

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria ząbkowana na podlepkach.

Fi.44-47B
Mi.44-47A
80 PLN
Biete
29718

Fi.44-47B
Mi.44-47A
320 PLN
Biete
29719

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 25 mk. w kolorze czerwonym z kremowym tłem, na cienkim białym papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.45 P
250 PLN
Biete
29720

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze granatowym na cienkim gazetowym papierze (katalogowana tylko na papierze liniowanym), lekki szczątkowy jasnoniebieski podwójny druk, gwarancja Schmutz.

Fi.46 P(6)
300 PLN
Biete
29721

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 50 mk. w kolorze granatowym na cienkim gazetowym papierze (katalogowana tylko na papierze liniowanym), o podwójnym bardzo mocno wzajemnie przesuniętym druku, bardzo ładny stan zachowania, podwójna gwarancja Walocha.

Fi.46 P(6)
400 PLN
Biete
29722

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 50 mk. w kolorze ciemnozielonym, na cienkim papierze (nakład 250 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.46 P1
250 PLN
Biete
29723

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, słabiej odbita próba znaczka za 50 mk. w kolorze ciemnozielonym, na cienkim papierze (nakład 250 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.46 P1
200 PLN
Biete
29724

1922 list polecony nadany 28.03.22 z Wilna do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.46A
900 PLN
Biete
29725

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym.

Fi.46MK
120 PLN
Biete
29726

Fi.47 MK
100 PLN
Biete
29727

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 75 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.47 P
300 PLN
Biete