Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion Städtepost 1914-1918

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
26885

1916 Sosnowiec, komplet dwóch całostek poczty miejskiej w bardzo ładnym stanie, gwarancja Jungjohann.

Fi.Cp1-2
450 PLN
Biete
26886

1916 Sosnowiec, komplet całostek poczty miejskiej w Sosnowcu, fotoatest Petriuk.

Fi.Cp1-2
800 PLN
Biete
26887

1916 Sosnowiec, karta pocztowa z nadrukiem czarnej beleczki zasłaniającej napis "Postkarte-Pocztówka", czysta w doskonałym stanie zachowania (Fi.450.-).

Fi.Cp2
400 PLN
Biete
26888

1916 Sosnowiec, kartka poczty miejskiej z nadrukiem belki na napisie "Postkarte - Pocztówka", bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Cp2
380 PLN
Biete
26889

1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej z nadrukiem zasłaniającym napis "Postkarte - Pocztówka".

Fi.Cp2
290 PLN
Biete
26890

1916 Warszawa, miejscowa kartka z Warszawy z stemplem poczty miejskiej.

Fi.2
25 PLN
Biete
26891

1916 Warszawa, list ekspresowy wysłany 22.09.16 z Łodzi do Warszawy ze stemplem warszawskiej cenzury, opłata doręczeniowa pobrana parką znaczków za 10 gr. skasowanych okrągłym stemplem „K.O.m.W. POCZTA MIEJSKA”, pionowe zagięcie koperty wzdłuż perforacji parki znaczków poczty miejskiej.

Fi.2
100 PLN
Biete
26892

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 16.5, opłatę doręczeniową pobrano znaczkami poczty miejskiej skasowanymi datownikiem "K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA" z wyróżnikiem "b", dodatkowo czerwonoliliowy stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2, 7, 9, 27Ia
200 PLN
Biete
26893

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na widokówce o tematyce skautowej wysłanej 27.12 z Sosnowca, fioletowy stempelek cenzury warszawskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
120 PLN
Biete
26894

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 30.10.16 z Łowicza do Warszawy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie.

Fi.2b
40 PLN
Biete
26895

1916 Warszawa, list ekspresowy wysłany 26.07.16 z Norymberki do Warszawy ofrankowany znaczkami z dziurkowaniem firmowym "JK" ocenzurowany w tranzycie w Poznaniu, w Warszawie pobrano opłatę doręczeniową na odwrocie koperty znaczkami poczty miejskiej skasowanymi okrągłymi stemplami „K.O.m.W. POCZTA MIEJSKA”, w tym parka znaczków nieząbkowanych wydania przedrukowego z 1916 roku.

Fi.6, 7, 10nz
1 300 PLN
Biete
26896

1916 Warszawa, kartka miejscowa ze znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.9
25 PLN
Biete
26897

1916 Warszawa, list miejscowy z znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.9
50 PLN
Biete
26898

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka (druki) nadana 14.4, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym stemplem z syrenką.

Fi.9
50 PLN
Biete
26899

1916 Warszawa, miejscowa kartka z znaczkiem opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.

Fi.9
40 PLN
Biete
26900

1916 Warszawa, miejscowa kartka z znaczkiem doręczeniowym poczty miejskiej, widokówka z Warszawy.

Fi.9
100 PLN
Biete
26901

1916 Warszawa, miejscowy list ekspresowy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE".

Fi.9, 10, 27I
80 PLN
Biete
26902

1916 Warszawa, seria wydania przedrukowego w czworoblokach.

Fi.9-19
50 PLN
Biete
26903

1916 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym w kolorze czerwonym z tłem zielonopiaskowym.

Fi.9b
20 PLN
Biete
26904

1916 Warszawa, czworoblok z nadrukiem nowej wartości, prawy górny znaczek z gwiazdką 6-promienną, gwarancja Walocha.

Fi.9s
140 PLN
Biete
26905

1916 Warszawa, list z Niemiec do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i znaczek poczty miejskiej.

Fi.10
40 PLN
Biete
26906

1916 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 6/5 gr., połówka znaczka na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.10
20 PLN
Biete
26907

1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 13.9, opłatę za przesyłkę - 8 fen (stempelek "8 Pfennig Porto") pokrywał adresat, pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie (6 gr); na odwrocie pieczęć listowa nadawcy.

Fi.10
120 PLN
Biete
26908

1916 Warszawa, karta pocztowa wysłana 21.9 z Stadtoldendorf, znaczek opłaty doręczeniowej Poczty Miejskiej za 6/5 gr unieważniony kasownikiem z syrenką; stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.10
120 PLN
Biete
26909

1916 Warszawa, kartka z Sosnowca do warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
50 PLN
Biete
26910

1916 Warszawa, list miejscowy ze znaczkiem doręczeniowym poczty miejskiej na odwrocie.

Fi.10
60 PLN
Biete
26911

1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", zawiadomienie o nadejściu przekazu pieniężnego wysłane 4.6, opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane znaczkiem za 6/5 gr skasowanym stemplem z syrenką; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
150 PLN
Biete
26912

1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", zawiadomienie o nadejściu przekazu pieniężnego wysłane 23.8, opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane znaczkiem za 6/5 gr skasowanym stemplem z syrenką; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
200 PLN
Biete
26913

1916 Warszawa, miejscowe wezwanie do urzędu meldunkowego, opłata za przesyłkę poczty niemieckiej - 5 fen. (stempelek "5 Pfennig Porto") pokrywał odbiorca, pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie poczta miejska pobierała własną należność za doręczenie znaczkiem poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
60 PLN
Biete
26914

1916 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w warszawie i znaczek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.

Fi.10
40 PLN
Biete
26915

1916 Warszawa, luzak.

Fi.10
10 PLN
Biete
26916

1916 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 6/5 gr., znaczek z błędem nadruku "lewa gwiazdka z dużą dziurką", gwarancja Krawczyk.

Fi.10 B
60 PLN
Biete
26917

1916 Warszawa, "Do Jaśnie Oświeconego Księcia Pana Prezydenta m.st. Warszawy" (Zdzisława Lubomirskiego) miejscowa przesyłka nadana 31.8 z opłaconym przez nadawcę doręczeniem, oznaczona czerwonoliliowym stempelkiem WRĘCZENIE OPŁACONE, znaczek poczty miejskiej (na odwrocie) skasowanymi stemplem z syrenką; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.
Adresat przesyłki - Zdzisław książę Lubomirski w okresie 5.VIII.16–6.X.17 sprawował funkcję prezydenta Warszawy, w późniejszym okresie w trzyosobowej Radzie Regencyjnej Królestwa Polskiego - pełniącej rolę króla Polski, 7.X.1918 książę regent, po 123 latach ogłasza niepodległość Polski, 10.XI wita Piłsudskiego na dworcu w Warszawie, 11.XI jako członek Rady Regencyjnej przekazuje mu władzę wojskową, a 14.XI władzę polityczną; ze stanowiska regenta ustąpił w 1925 roku.

Fi.27Ia, 10
600 PLN
Biete
26918

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.280 euro), wyjątkowo ładnie spasowane tło.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
250 PLN
Biete
26919

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB 
120 PLN
Biete
26920

1916 Warszawa, seria pomnikowa nie doszła do obiegu.

Fi.III-VIA
240 PLN
Biete
26921

1916 Warszawa, seria cięta wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.III-VIA
360 PLN
Biete
26922

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa wydania niedopuszczonego do obiegu.

Fi.III-VIA
120 PLN
Biete
26923

1916 Warszawa, seria pomnikowa nieząbkowana.

Fi.III-VIA
180 PLN
Biete
26924

1916 Warszawa, ząbkowana seria nie wprowadzona do obiegu.

Fi.III-VIB
300 PLN
Biete