Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Portomarken

36190

1938 znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.D94
20 PLN
Biete
36191

1945 trąbka pocztowa, znaczek za 1 zł z silnie przesuniętym ząbkowaniem poziomym, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D100
60 PLN
Biete
36192

1945 trąbka pocztowa, cięte próby znaczków dopłaty w parkach z międzypolami (Fi.8000.-), wąski ślad po podlepce nad międzypolem, gwarancja Schmutz.

Fi.D100+Pw+101 P1, 102+Pw+103 P1
8 000 PLN
Biete
36193

1945 trąbka pocztowa, ząbkowana seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania.

Fi.D100-103
40 PLN
Biete
36194

1945 trąbka pocztowa, seria prób ciętych gumowanych w parka, gwarancja Gryżewski, Krawczyk.

Fi.D100-103 P1
7 000 PLN
Biete
36195

1945 fragment arkusza znaczka dopłaty.

Fi.D101
60 PLN
Biete
36196

Fi.D101MK
120 PLN
Biete
36197

1945 trąbka pocztowa, parka z numerem walca na marginesie..

Fi.D102
30 PLN
Biete
36198

1945 arkusz znaczka dopłaty złożony w połowie, brak lewego marginesu.

Fi.D102 ark.
150 PLN
Biete
36199

1945 znaczek z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.D103
15 PLN
Biete
36200

1946 trąbka pocztowa, 2 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdujący się pod 100 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D104
Mi.P105B
50 PLN
Biete
36201

Fi.D104-10
Mi.P105-11B
50 PLN
Biete
36202

1946 narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.D106
30 PLN
Biete
36203

1946 narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.D108
25 PLN
Biete
36204

Fi.D108
35 PLN
Biete
36205

Fi.D109
30 PLN
Biete
36206

1946 blok legitymacyjny.

Fi.D117
30 PLN
Biete
36207

1949 trąbka pocztowa, 1 zł ząbkowanie ZL10¾ sześcioblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdujący się pod 100 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D111
Mi.P104A
60 PLN
Biete
36208

1949 parka znaczków dopłaty z podwójna perforacją poziomą na marginesie, niekatalogowane, gwarancja Wiatrowski, górny znaczek naturalne zagiecia, dolny (z błędem) ok.

Fi.D111 MK
120 PLN
Biete
36209

1949 pasek znaczków dopłaty z częściową podwójną ukośną perforacją pionową na dolnym znaczku i niepełna perforacją na kolejnych znaczkach od dołu arkusza.

Fi.D111 MK1
70 PLN
Biete
36210

1949 czworoblok z numerem walca na dolnym marginesie, znaczki z podwójna perforacja pozioma na dolnym marginesie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D111 MK2
120 PLN
Biete
36211

1949 trąbka pocztowa, rozbudowana ząbkowana seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania.

Fi.D111-17
Mi.P104-13A
70 PLN
Biete
36212

1949 pasek znaczków dopłaty z podwójną perforacją pionową na lewym marginesie, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej.

Fi.D111MK
350 PLN
Biete
36213

1949 trąbka pocztowa, 2 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdujący się pod 64 znaczkiem w arkuszu, z lewej strony międzypolem międzysektorowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D112
Mi.P105B
40 PLN
Biete
36214

1949 trąbka pocztowa, 3 zł z międzypolem, nadruk "groszy" typu 18, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D113
Mi.P106A
30 PLN
Biete
36215

1949 trąbka pocztowa, 3 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdujący się pod 28 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D113
Mi.P106A
50 PLN
Biete
36216

1949 trąbka pocztowa, czworobloki legitymacyjne N.3.W.I. dwóch znaczków dopłaty 3 zł. + 2 zł. niekatalogowane w parkach z podwójnymi międzypolami, piękny stan zachowania.

Fi.D113+Pw+Pw+D112
2 400 PLN
Biete
36217

1949 narożny znaczek z numerem walca na bocznym marginesie.

Fi.D116
25 PLN
Biete
36218

1949 trąbka pocztowa, 100 zł ząbkowanie ZL10¾ znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdujący się przed 46 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania (lewy narożnik złamany).

Fi.D117
Mi.P113A
60 PLN
Biete
36219

1949 znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.D117
15 PLN
Biete
36220

1949 znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.D117
20 PLN
Biete
36221

1950 "groszy - lokalny", Gracze, trąbka pocztowa, słabo cięty z lewej znaczek dopłaty za 25 zł. niekatalogowany z fioletowym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29 - najtańszy katalogowany znaczek z tym nadrukiem na wycenę (Fi.250.-), gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk.

Fi.D110
Mi.P132
50 PLN
Biete
36222

1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, trąbka pocztowa, znaczek za 2 zł. z czarwym stempelkiem typu 34, pięknie zachowany z pełną oryginalną gumą.

Fi.D112
Mi.P126A
45 PLN
Biete
36223

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, trąbka pocztowa, nienotowany dotąd znaczek za 3 zł. z nietypowo podwójnym fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

Fi.D113
Mi.P127A
150 PLN
Biete
36224

1950 "groszy - lokalny", Gdynia, trąbka pocztowa, znaczek za 25 zł. z podwójnie odbitym czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu - typ 27A, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.D115
Mi.P132A
100 PLN
Biete
36225

1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, trąbka pocztowa, pięknie kasowany znaczek dopłaty za 25 zł. nienotowany dotąd z czarnym stempelkiem typu 34, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma obok znaczka jego gwarancję.

Fi.D115
Mi.P132A
330 PLN
Biete
36226

1950 "groszy - lokalny", Brzeg, trąbka pocztowa, znaczek dopłaty za 150 zł. niekatalogowany z czarnym stempelkiem typu 45 - najtańszy katalogowany znaczek z tym nadrukiem na wycenę (Fi.200.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.D117
Mi.P134A
200 PLN
Biete
36227

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Godło państwa, nienotowany dotąd znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

Fi.D118
Mi.P135
100 PLN
Biete
36228

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Godło państwa, znaczek dopłaty za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 39, gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk.

Fi.D118
Mi.P135
60 PLN
Biete
36229

1950 Godło Państwa, unikalny komplet prób wklęsłodrukowych z pramatrycy znaczka dopłaty o nominale 5 zł., czarna bez nominału, czerwonobrązowa i fioletowa, każda próba oddzielny fotoatest Schmutz.

Fi.D118 P1, P2, P3
Mi.P 114
24 000 PLN
Biete