Die Auktion endet am 08.07.2024

Aktuelle Auktion Oberschlesien

29986

1921 Górny Śląsk - agencja pocztowa FRIEDRICHSGRÄTZ - Grodziec, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty na znaczku 20 3 - w dniu głosowania, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.19
80 PLN
Biete
29987

Fi.20
80 PLN
Biete
29988

1921 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 40 Pf - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy o sygnaturze C154 (10.16) wysłany 1.4 do Kotulina z Gliwic, które w wyniku plebiscytu przyznane zostały stronie niemieckiej.

Fi.21
40 PLN
Biete
29989

1921 Górny Śląsk - BOGUTSCHÜTZ SÜD (Kr.KATTOWITZ) - Zawodzie, datownik typu K (dawniej typ V) z wyróżnikiem "b" ładnie odciśnięty 23.11 na znaczku za 60 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
Biete
29990

1921 Górny Śląsk - WYROW (KR.PLESS) - Wyry, datownik typu C (dawniej typ III) ładnie odciśnięty 6.10 na znaczku za 60 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
Biete
29991

1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz.

Fi.30
30 PLN
Biete
29992

1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, 10+15 Pf - frankatura dwukolorowa, list wysłany 20.03, z miejscowości Deutsch Rasselwitz (Racławice Śląskie); za Polskimi Znakami Pocztowymi t.IV s.1392: "Wobec oczekiwanego dużego popytu w jedyny dzień sprzedaży (20.III.1920) wysłano do urzędów pocztowych I klasy (do innych w ogóle znaczków nie wysyłano) niecałe arkusze a tylko pojedyncze 25-bloki, polecając przygotować je do sprzedaży przez rozdzielenie na pojedyncze sztuki i sprzedawanie pojedynczych znaczków w niekompletnych seriach"; w związku z powyższymi ograniczeniami przesyłki opłacone tymi znaczkami z oryginalnego obiegu pocztowego są bardzo rzadko spotykane; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.30, 31
4 000 PLN
Biete
29993

Fi.30-40
1 500 PLN
Biete
29994

Fi.30-40
1 200 PLN
Biete
29995

Fi.31
150 PLN
Biete
29996

1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja.

Fi.33
80 PLN
Biete
29997

Fi.38a
150 PLN
Biete
29998

1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana (Fi.100.-).

Fi.41-43
80 PLN
Biete
29999

Fi.Cp3, 18
60 PLN
Biete
30000

1921 Górny Śląsk, znaczek wydania dla Międzynarodowej Komisji Plebiscytowej.

Fi.U7
40 PLN
Biete
30001

Fi.U7
80 PLN
Biete
30002

1921 Górny Śląsk, znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta.

160 PLN
Biete
30003

1922 Górny Śląsk - SLAWENTZITZ (Kr.COSEL) - Sławęcice, datownik typu H (dawniej typ V), czytelnie odciśnięty na parce znaczków za 10 Pf, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.16
50 PLN
Biete
30004

1922 Górny Śląsk, list wartościowy z Tworog (Tworóg) nadany 3.7.22 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy i ślady po pieczęciach lakowych, wspaniała frankatura dwunastoma znaczkami za 1 mk i jednym za 50 Pf, dekoracyjny walor w doskonałym stanie.

Fi.22, 26b
900 PLN
Biete
30005

1922 Górny Śląsk - AMBULANS NR.427 relacji BYTOM - OPOLE, datownik ambulansu BAHNPOST ZUG 427 BEUTHEN (OBSCHL)-OPPELN, czytelnie odciśnięty na znaczku za 1 mk; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.26
100 PLN
Biete
30006

Fi.27
200 PLN
Biete
30007

1922 Górny Śląsk - RÖSNITZ - Rozumice, datownik typu B (dawniej typ I) bardzo ładnie odciśnięty 3/5 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.27
50 PLN
Biete
30008

1922 Górny Śląsk - SCHLESIENGRUBE Kr.BEUTHEN (Oberschl) - Chropaczów, datownik typu F (dawniej typ V) z wyróżnikiem "a" ładnie odciśnięty 28.2 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.27
50 PLN
Biete
30009

1922 Górny Śląsk - TARNAU (KR.OPPELN) - Tarnów Opolski, datownik typu C (dawniej typ III) ładnie odciśnięty 6.5 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.27
50 PLN
Biete
30010

1922 Górny Śląsk, list polecony z Katowic do Niemiec, pojedyncza frankatura znaczka za 5 Marek, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.29
600 PLN
Biete
30011

1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego.

Fi.41-3
90 PLN
Biete
30012

Fi.41-3
100 PLN
Biete
30013

1922 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania przedrukowego.

Fi.41-3
70 PLN
Biete
30014

Fi.41-3
35 PLN
Biete
30015

Fi.41-3
120 PLN
Biete
30016

Fi.41-3
80 PLN
Biete
30017

1922 Górny Śląsk, parki wydania przedrukowego rozdzielone pustopolem, podlepki.

Fi.41-3
320 PLN
Biete
30018

1923 Górny Śląsk, kartka z Gnadenfeld (Pawłowiczki) wysłana 6.3.23 do Niemiec, kartka plebiscytowa ofrankowana dodatkowo niemieckimi znaczkami.

Fi.Cp4
300 PLN
Biete