Die Auktion endet am 08.07.2024
Die Auktion endet in:

Aktuelle Auktion Postämter im Ausland 1919-1939

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
29813

1938 Port Gdańsk, PRZESYŁKA NIEDORĘCZONA I ZWRÓCONA, list wysłany 14.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Krakowa; znaczki unieważniono datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2" z wyróżnikiem "a"; przesyłki w Krakowie nie doręczono i po opatrzeniu stosowną adnotacją oraz czerwonymi stempelkami "Doręczycielom nieznany/ wywołano bezskutecznie" i "ZWROT" 20.IV odesłano do Gdańska do działu przesyłek niedoręczalnych, gdzie odciśnięto trzywierszową pieczęć "Polski Urząd Poczt. Tel./ GDAŃSK 1/ Dział niedoręczalnych przesyłek" - w najnowszej książce H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" skatalogowaną pod numerem 1.8.10 o stopniu rzadkości RRR - wyjątkowo rzadkie (1-5 znanych odbitek) wraz z datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "k"; ponieważ na kopercie nie podano adresu nadawcy, w celu jego ustalenia, przesyłkę 5.V urzędowo otwarto, dokumentując tę czynność stempelkiem "Urzędownie otwarto i zamknięto/ Gdańsk ..." z dopisaną datą 6/5 - Vogels 5g.3.2, stopień rzadkości RR - bardzo rzadkie (6-10 znanych odbitek), a następnie zamknięto zabezpieczając zalepką, którą opieczętowano datownikami "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "l"; unikalny walor o przepięknie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Schmutz.

Fi.29, 30
Mi.32, 33 
4 000 PLN
Biete
29814

1938 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr - frankatura wielokrotna, ekspresowy list wysłany 4.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Mysłowic; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; stempel odbiorczy na odwrocie; koperta (prawdopodobnie firmowa) mocno przycięta od góry; ogólnie dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.31
Mi.31II 
200 PLN
Biete
29815

1938 Port Gdańsk, znaczki użyte na terenie Polski!!! znaczek za 5 gr skasowany 26.V stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" na froncie karty widokowej.

Fi.31 (32)
Mi.34 
80 PLN
Biete
29816

1938 Port Gdańsk, FDC - 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta (Mi.25 euro), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.31-34 (32-35)
Mi.34-37
40 PLN
Biete
29817

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków skasowana na kopercie listu do Bydgoszczy, znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "i"; na odwrocie datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania (Mi. seria kasowana - 110 euro).

Fi.31-4
120 PLN
Biete
29818

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 25 gr. z silnie przesuniętą perforacją poziomą (Fi.100.-); czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.33 (34) MK
Mi.36
125 PLN
Biete
29819

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list polecony wysłany 8.8 z Poznania, na odwrocie stempelek KONTROLA DEWIZOWA PRZEPROWADZONA i datownik odbiorczy z 9.VIII - "POLSKI URZ. P.-T." z wyróżnikiem "b" z uszkodzonymi (brakującymi) beleczkami mostka; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.287II, 304
Mi.308II, 325 
350 PLN
Biete
29820

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list polecony wysłany 21.IX z urzędu Warszawa 12, nalepka kontroli dewizowej; na odwrocie datownik odbiorczy - "POLSKI URZĄD P.-T. GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "a" z dnia 22.IX - najwcześniejsza znana data jego użycia!!! bardzo rzadki walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.287II, 304
Mi.325, 308II
500 PLN
Biete
29821

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania (Fi.250.-).

Fi.Cp4
150 PLN
Biete
29822

1938 Port Gdańsk, całostka wydania z okazji 20. rocznicy odzyskania niepodległości.

Fi.Cp4
150 PLN
Biete
29823

1938 PORT GDAŃSK, wycinek z kasownikiem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY" (Fi.750.-) na znaczku wydania przedrukowego za 5 gr., gwarancja Krawczyk.

Fi.KO 2
150 PLN
Biete
29824

1939 Port Gdańsk, seria znaczków wydania w 20. rocznicę odzyskania niepodległości na niedoręczonym miejscowym liście. List urzędowo otwarty i zamknięty w Dziale Niedoręczalnych Przesyłek polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku 1. Jako, że list bez wypisanego nadawcy i zawartości, uznany za niedozwolony i przecięty wzdłuż przez środek. Wg Hansa Vogelsa („Poczta Polska w WM Gdańsku 1920-39”) rzadkość stempla Działu Niedoręczalnych Przesyłek to RRR a Urzędowego Otwarcia – RR.

Fi.32-5
900 PLN
Biete
29825

1939 Port Gdańsk, seria znaczków z okazji Międzynarodowych Zawodów Narciarskich na ekspresowym liście poleconym z Gdańska do Radomia, na odwrocie stempel odbiorczy.


600 PLN
Biete