Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 118. Volksrepublik Polen 1944-1952

18978

1944 list polecony z Warszawy 3.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczna erka urzędu pocztowego Warszawa 16, kasownik Warszawa 4, zalepka brytyjskiej cenzury wojskowej w Niemczech, stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.342
Mi.383
120 PLN
18979

1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki skasowano 3.12., przesyłka przez Ankarę dotarła do adresata 12.06.45 - po 6 miesiącach.

Fi.342
Mi.383
250 PLN
18980

1944 Goznak, list polecony z Tarnobrzega do Przeworska, prowizoryczna erka i stempel Tarnobrzega.

Fi.342
Mi.383
380 PLN
18981

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 26 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik i erka upt Warszawa 26, zalepka brytyjskiej cenzury wojskowej.

Fi.342
Mi.383
240 PLN
18982

1944 Goznak, list polecony z Dynowa do Przeworska, prowizoryczny poniemiecki kasownik Dynowa i poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 177.

Fi.342
Mi.383
240 PLN
18983

1944 Goznak, list z Zamościa do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 168.

Fi.342
Mi.383
180 PLN
18984

1944 Goznak, kartka z Nałęczowa do Rzeszowa, prowizoryczny kasownik Nałęczowa, stempel cenzury wojskowej nr 165.

Fi.342
Mi.383
200 PLN
18985

1944 Goznak, list z Rzeszowa do Przeworska.

Fi.342
Mi.383
100 PLN
18986

1944 list z Głogowa do Jarosławia, prowizoryczny kasownik Głogowa.

Fi.342
Mi.383
170 PLN
18987

1944 zestaw ośmiu wycinków z różnymi stemplami prowizorycznymi: Oleśnica, Tarnawa, lesko, Baligród, Cisna, Wołkowyja, Lesko i Ropienka.

Fi.342
Mi.383
800 PLN
18988

1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 9.XII skasowano, przesyłka dotarła do adresata 13.VI.1945 - po 6 miesiącach !!! zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 1682 P.C.90."; walor w słabszym stanie zachowania (naddarte i kruche krawędzie koperty); gwarancja.

Fi.342
Mi.383a
200 PLN
18989

Fi.342 B1
Mi.383
80 PLN
18990

Fi.342 B1
Mi.383
120 PLN
18991

1944 Goznak, znaczek za 25 gr z III walca z błędem "uszkodzona prawa cyfra 2" na poz.30 występującym tylko w końcowej fazie druku, ośmioblok znaczków z poz: 9/10;19/20;29/30;39/40 - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka poprzez Turcję i Egipt dotarła do adresata 5.V.45 - po 5 miesiącach !!! tranzytowy datownik Ankara z 26.3.45, zalepka i dwa stempelki cenzury egipskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony); warto porównać oferowany list z listem wystawionym pod nr.35716 z LXXVI aukcji, wysłanym z tego samego urzędu i tego samego dnia, ale wcześniej (por.nr.erki), został on skierowany zupełnie inną drogą pocztową i dotarł do odbiorcy 3 miesiące później!!! gwarancja i opis.

Fi.342 B2
Mi.383a
800 PLN
18992

1944 Goznak, list polecony z Przemyśla do Zarzecza, na froncie prowizoryczny stempel odbiorczy Zarzecza.

Fi.342, 343
Mi.383, 384
160 PLN
18993

1944 Goznak, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik i erka upt Warszawa 23, zalepka brytyjskiej cenzury wojskowej.

Fi.342, 343
Mi.383, 384
200 PLN
18994

Fi.342, 343
240 PLN
18995

1944 miejscowa kartka polecony z Łańcuta, prowizoryczny i erka Łańcuta, treść datowana na 25.10.44.

Fi.342, 343, Cp89
320 PLN
18996

1944 znaczki wydania Goznak grzecznościowo stemplowane na całostce wydania przedrukowego.

Fi.342-3,, Cp89
72 PLN
18997

1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym.

Fi.342-3MK
Mi.383-4
400 PLN
18998

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; dodatkowo w tomie: 358y, 360y, (380, 381, 383, 385) na cienkim papierze, 395-400 (odmiany), znaczki dopłaty; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
2 800 PLN
18999

Fi.342MK2
Mi.383a
100 PLN
19000

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, parka pozioma na liście wysłanym 28.1.1945 z Kraśnika do Starachowic, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym okupacyjnym z wyciętą nazwą z wyróżnikiem "**" (K265 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 290; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
19001

1944 Goznak, list z Staszowa 7.4.45 do Zakopanego, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 712.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
19002

1944 Goznak, kartka z Książa Wielkiego 15.2.45 do Ciężkowic, stempel cenzury wojskowej nr 708a.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
19003

1944 Goznak, kartka z Zakopanego 20.3.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
19004

1944 Goznak, list z Krakowa do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej nr 536.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
19005

1944 Goznak, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczne stemple i erka z Warszawy 26, stempel tranzytowy z Ankary i stemple i zalepka egipskiej cenzury.

Fi.343
Mi.384
170 PLN
19006

1944 PRZESYŁKA ZAMORSKA - JAŚLISKA - KASOWANIE ODRĘCZNE Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, ekspresowy list polecony wysłany do Nowego Jorku w listopadzie 1944 z miejscowości Jaśliska; urząd uruchomiono tu 1 listopada i nie posiadał on żadnych rekwizytów pocztowych, każdy znaczek kasowano odręcznie wpisując ołówkiem kopiowym nazwę urzędu "Jaśliska", erkę o bardzo niskim numerze 17 sporządzono podobnie - za pomocą pióra i niebieskiej kredki, dopisano nią również "Expres Polecony", co ciekawe taryfa zagraniczna z 16.IX nie przewidywała przesyłek ekspresowych i została ona naliczona według taryfy krajowej - 1 zł; na odwrocie datownik przejściowy Nowego Jorku z 1.VIII.1945 roku i stempelek poczty amerykańskiej "Offered at Address/ At/ Cause of Non-Delivery" informujący o nieudanej próbie doręczenia z tego samego dnia, list dosłano i ostatecznie doręczono 8 sierpnia - wędrował on do adresata 9 miesięcy!!! wśród przesyłek zagranicznych frankowanych znaczkami tego wydania, przytłaczająca większość to listy do Szwajcarii, listy zamorskie są znane w pojedynczych egzemplarzach; niezwykle ciekawy obieg rekompensuje słaby stan zachowania waloru; gwarancja.

Fi.343
Mi.384
400 PLN
19007

1944 Goznak, kartka z Mikołowa do Poznania, stempel cenzury wojskowej nr 923.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
19008

1944 Goznak, kartka z Katowic do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 808.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
19009

Fi.343
Mi.384
300 PLN
19010

Fi.343
Mi.384
180 PLN
19011

1944 Goznak, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, znaczki unieważnione kreśleniem, ręcznie pisana erka, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
19012

1944 Goznak, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, znaczki unieważnione kreśleniem, zalepka cenzury brytyjskiej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
19013

1944 Goznak, list z Biłgoraja do Lublina, znaczek unieważniony stemplami prowizorycznymi Biłgoraja, gwarancja Piekut.

Fi.343
Mi.384
200 PLN
19014

1944 Goznak, list polecony z Krosna do Przeworska, znaczki unieważnione stemplem prowizorycznym Krosna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 174.

Fi.343
Mi.384
300 PLN
19015

1944 Goznak, list z Brzozowa do Zarzecza, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Brzozowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 173.

Fi.343
Mi.384
200 PLN
19016

1944 Goznak, list polecony z Rzeszowa do Przeworska.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
19017

1944 Goznak, list polecony z Jarosławia do Przeworska, prowizoryczna erka i stempel Przeworska.

Fi.343
Mi.384
320 PLN