Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 118. Volksrepublik Polen 1944-1952

19618

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha.

Fi.372nz
Mi.405U
1 600 PLN
19619

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek cięty, gwarancje.

Fi.372nz
Mi.405U
490 PLN
19620

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, list polecony z Olsztyna nadany 31.08.45 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Walocha.

Fi.373
Mi.406
800 PLN
19621

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, kasowany znaczek za 3 zł. użyty na miesiąc przed wycofaniem z obiegu.

Fi.373
Mi.406
70 PLN
19622

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, kasowany znaczek za 3 zł. unieważniony bardzo rzadkim datownikiem prowizorycznym ŁOCHÓW / WAR. DYR. P. w dniu 22 VIII 45, piękna czytelna odbitka, gwarancja.

Fi.373
Mi.406
200 PLN
19623

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany, gwarancja Walocha.

Fi.373
Mi.406
60 PLN
19624

Fi.373
Mi.406
70 PLN
19625

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, list polecony z Katowic do Bielska, stempel cenzury wojskowej nr 1594, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.373
Mi.406
600 PLN
19626

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, cięty znaczek za 3 zł. na papierze szarożółtym o grubości 0,0115 mm, z dużymi marginesami wokół (Fi.13000.-), bardzo ładny stan, gwarancja Falkowski.

Fi.373 nz
Mi.406 U
12 000 PLN
19627

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, rzadka parka znaczków ciętych, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Wysocki.

Fi.373nz
Mi.405U
20 000 PLN
19628

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
60 PLN
19629

Fi.374
Mi.407
30 PLN
19630

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany w Krakowie znaczek za 1+9 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
19631

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, usterki druku w postaci plamek na dolnym marginesie.

Fi.374
Mi.407
35 PLN
19632

1945 Westerplatte, marginesowy cięty znaczek za 1+9 zł. - fałszerstwo z 6 rzędu nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.374 FFi
Mi.407 U
60 PLN
19633

1945 Westerplatte, marginesowy cięty znaczek za 1+9 zł. - fałszerstwo z 10 rzędu nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy, ma gwarancję dawnego szefa ekspertów PZF.

Fi.374 FFi
Mi.407 U
120 PLN
19634

1945 Westerplatte, kompletny arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe; pasek z klejem; stan jak na skanie.

Fi.374 nz FFi
Mi.407
350 PLN
19635

1945 list lotniczy z Sokołowa Podlaskiego nadany 9.10.45 do Danii, znaczki unieważnione ręcznym napisem, w tym rzadki na obiegowej korespondencji znaczek z okazji 6. rocznicy walk o Westerplatte, stempel cenzury wojskowej nr 649.

Fi.374, 359, 378
1 000 PLN
19636

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.374nz
Mi.407U
600 PLN
19637

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek nieząbkowany, gwarancja Schmutz.

Fi.374nz
Mi.407U
400 PLN
19638

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
25 PLN
19639

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł/50 gr z powtarzalnym błędem nadruku na poz.89 "mocno uszkodzony prawy kwadrat zasłaniający nominał", dodatkowo zwraca uwagę błąd na znaczku podstawowym przypominającym ten z poz.78 "od nóg króla długa kreska skierowana w lewo w dół"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.375
Mi.408
200 PLN
19640

1945 wydanie przedrukowe, parka z szczątkowa odbitką wtórną znaczka na stronie gumowanej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.375
Mi.408
40 PLN
19641

1945 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 1 zł./50 gr. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem za marginesem, unieważniony kasownikiem prowizorycznym, dotąd niekatalogowany, druga wartość z tej serii z takim samym błędem wyceniona jako kasowana na Fi.1200.-, gwarancja Walocha.

Fi.375 MK
Mi.408
1 440 PLN
19642

1945 wydanie przedrukowe, dwa czworobloki odwrotek z mocno przesuniętymi nadrukami, w czworobloku znaczków za 1 zł./50 gr. występują oba typy nadruku - z noskiem skośnym i prostopadłym, a w czworobloku znaczków za 1,50 zł./25 gr. typ jest jeden - 2, ale znaczki na poz.40 i 50 mają błąd nadruku "belka mocno uszkodzona po prawej", takie unikalne poprzesuwane nadruki odwrócone powstały 12.X.1945 roku, gwarancje i opisy Mikstein, Mikulski i Schmutz.

Fi.375 No MK, 376 No MK
Mi.408 K, 409b K
16 000 PLN
19643

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł/50 gr - frankatura mieszana z dwoma różnymi odmianami znaczków za 10 zł z serii Warszawa oskarża, lotniczy list polecony wysłany 17.1.46 z Warszawy do Nowego Jorku, na odwrocie pieczątka "Kontrola dewizowa przeprowadzona" z dwoma parafkami; stempelek cenzury wojskowej nr.1262; nadawcą jest firma POLSKI LLOYD; całość w dobrym stanie zachowania (koperta przycięta i zgięta pionowo).

Fi.375, 385
Mi.408, 419
80 PLN
19644

1945 "I (VII) KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" Warszawa, karta ostemplowana okolicznościowo 18.11 (Myślicki 45 014 + 210).

Fi.375, Cp94A
Mi.408
30 PLN
19645

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem przesuniętym w pionie przechodzącym częściowo na sąsiedni znaczek.

Fi.375MK
Mi.408
40 PLN
19646

1945 wydanie przedrukowe, parka z wtórną szczątkową odbitką znaczka na odwrocie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.375MK
Mi.408
100 PLN
19647

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, znaczek w słabszym stanie jak na ilustracji, gwarancja Kalinowski.

Fi.375No
Mi.408K
200 PLN
19648

1945 list z Bydgoszczy do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1014, na odwrocie wirnik tranzytowy z Ankary.

Fi.375a
Mi.409b
50 PLN
19649

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem nadruku, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
180 PLN
19650

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.376a
Mi.409b
45 PLN
19651

1945 wydanie przedrukowe, nadruk przesunięty w dół znaczek za 1,50 zł (I forma) - frankatura pojedyncza, list wysłany 15 X z Białegostoku do Grudziądza, znaczek skasowany stemplem prowizorycznym asymetrycznym datownikiem przedwojennym BIAŁYSTOK z usuniętym numerem urzędu, wyróżnik "d", śr.29 mm (B96a wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku"), prowizoryczny stempelek polecenia; datownik tranzytowy Bydgoszczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.376a
Mi.409b
200 PLN
19652

1945 wydanie przedrukowe, 20-blok z sinym abklaczem na stronie gumowanej.

Fi.376a
Mi.409b
500 PLN
19653

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem nadruku typ 1.

Fi.376a
Mi.409b
25 PLN
19654

1945 wydanie przedrukowe, kartka z Poznania do Puław, znaczek z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
120 PLN
19655

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem formy I z uszkodzoną belka z prawej strony, gwarancja i opis Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
100 PLN
19656

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym poziomo i, co rzadsze, skrzywionym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
40 PLN
19657

1945 list firmowy z Łagiewnik do Chorzowa, prowizoryczny kasownik Łagiewnik Śląskich.

Fi.376a
Mi.409b
200 PLN