Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 117. Polen zwischen den Weltkriegen

2406

1919 wydanie w walucie koronowej, wieloblok bez perforacji poziomej w jednym wierszu, dolna i górna parka podlepki, w środku 6-ka ok. Rzadki przypadek braku jednej linii ząbkowania w środku arkusza, o wiele bardziej popularne są brzegowe. Gwarancja Walisch.

Fi.85B
Mi.101
180 PLN
2407

1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków za 3 fen. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, przedwojenna sygnatura, ślad podlepki, górny znaczek na podlepce, dolny bez podlepki, gwarancja i pełny opis Schmutz.

Fi.85B
Mi.101x Uw
150 PLN
2408

1919 list z Poznania do Niemiec, ciekawa frankatura wielokrotna znaczka za 3 fen. (7 sztuk), zalepka niemieckiej cenzury wojskowej.

Fi.85B
120 PLN
2409

1919 PREKURSORY, znaczki wydania markowego + Rzeszy Niemieckiej - frankatura mieszana, prawidłowo opłacony list polecony (20f+30f) wysłany 28.10 z Poznania do Chemnitz, znaczki skasowane polskim datownikiem, niemiecka nalepka polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania (Fi. od 500.-).

Fi.85B, 86B, 90B
Mi.85, 86, 98; 101, 102, 106
500 PLN
2410

1919 wydanie w walucie markowej, parka z podwójnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja.

Fi.85B MK
Mi.101
80 PLN
2411

1919 wydanie w walucie markowej, niedokładnie katalogowana próba znaczka za 5 fen. w kolorze zielonym o lekko przesuniętym podwójnym druku, podwójna gwarancja.

Fi.86 P(6) Dp
Mi.90
80 PLN
2412

1919 wydanie w walucie markowej, znaczki na papierze C.

Fi.86-92C, 94-6C
45 PLN
2413

1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków makulaturowych z niedodrukiem lewego znaczka, gwarancja Walocha.

Fi. 86A MK
Mi.90
120 PLN
2414

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z abklaczem.

Fi.86B
Mi.102
45 PLN
2415

1919 wydanie w walucie markowej, 5 fen + 10 fen - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 17.2.20 z Wrześni do Grodziska; widokówka ręcznie podmalowywana; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.86B, 87B
Mi.102, 103
80 PLN
2416

1919 list polecony z Poznania 30.8.19 do Berlina opłacony mieszana frankaturą znaczków polskich i niemieckiego, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.86B, 87B
Mi.102, 103
80 PLN
2417

1919 list z Poznania nadany 23.8.19 do Niemiec.

Fi.86B, 87B
30 PLN
2418

1919 wydanie w walucie markowej, 5 + 15 fen - frankatura dwukolorowa, widokówka (Wilno) wysłana 7.7.20 z Inowrocławia do Belgii, stempelki cenzury: trójkątny poznańskiej "P1" i okrągły warszawskiej "Wr.1"; słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.86B, 88B
Mi.102, 104
120 PLN
2419

1919 kartka z Ostrowa 10.12.19 do Berlina, stempel wielkopolskiej cenzury wojskowej z Ostrowa.

Fi.86B, Cp23
160 PLN
2420

1919 kartka ze Lwówka do Niemiec.

Fi.86B, Cp23
20 PLN
2421

1919 wydanie w walucie markowej, pozioma parka znaczków bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, zagięcie pomiędzy znaczkami (może to ono było przyczyną braku ząbkowania), gwarancja Jendroszek. Usterki ząbkowania ze środka arkusza są rzadsze niż te brzegowe.

Fi.86B MK
Mi.90
65 PLN
2422

1919 wydanie w walucie markowej, znaczki z podwójną perforacją pionową, gwarancja Walocha.

Fi.86B MK
Mi.102
120 PLN
2423

1919 wydanie w walucie markowej, znaczki z podwójną perforacją poziomą, gwarancja Walocha.

Fi.86B MK
Mi.102
160 PLN
2424

1919 wydanie w walucie markowej, parka niegumowanych znaczków z drukiem podwójnym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.86DpA
Mi.90DD
180 PLN
2425

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek marginesowy bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja.

Fi.86MK2
Mi.90
70 PLN
2426

1919 wydanie w walucie markowej, marginesowa próba znaczka za 10 fen. w kolorze żółtym, sygnowana W.BRNSI, gwarancja Schmutz.

Fi.87 P2
Mi.91
80 PLN
2427

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka za 10 fen. w kolorze niebieskawozielonym, gwarancja.

Fi.87 P6
Mi.91
80 PLN
2428

1919 ZAWIERCIE, list polecony z Zawiercia do Buska, znaczki unieważnione stemplem prowizorycznym Zawiercia użytym również jako prowizoryczna erka.

Fi.87A
Mi.91
400 PLN
2429

1919 wydanie w walucie markowej, dziesięcioblok makulatury znaczków za 10 fen. - dolnych sześć i kawałki dwóch wydrukowane normalnie, górne wydrukowane są na drugiej - zagiętej stronie arkusza, po rozprostowaniu góra pozostaje niezadrukowana, dodatkowo częściowy abklatsch górnych znaczków.

Fi.87A MK
Mi.91
600 PLN
2430

1919 wydanie w walucie markowej, parka z drukiem na pomarszczonym papierze.

Fi.87A MK
Mi.91
50 PLN
2431

1919 wydanie w walucie markowej, 10 fen - frankatura wielokrotna, widokówka wysłana 23.8 z Ciechocinka do Łodzi, dobry stan zachowania.

Fi.87B
Mi.103
40 PLN
2432

1919 prekursory, list polecony z Poznania nadany 30.9.19 do Niemiec, mieszana frankatura znaczka niemieckiego i polskiego, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.87B
150 PLN
2433

1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków z szerzej rozstawiona perforacja pionową na prawym znaczku wychodzącą już na margines.

Fi.87B
20 PLN
2434

1919 list z Poznania do Niemiec nadany 7.9.19, mieszana frankatura znaczka polskiego z niemieckim mającym moc obiegową do końca marca 1920.

Fi.87B
200 PLN
2435

1919 GĄBIN, wycinek przekazu pieniężnego z Gąbina, znaczki unieważnione stemplem prowizorycznym z wykorzystaniem stempla znaku polecenia + pieczęć Urzędu Pocztowo - Telegraficznego.

Fi.87B, 91B
250 PLN
2436

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka w barwie żółtoochrowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.87P2
Mi.91
80 PLN
2437

1919 wydanie w walucie markowej, arkuszowa niegumowana próba w barwie niebieskiej, gwarancja Falkowski.

Fi.87P7
60 PLN
2438

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka za 15 fen. w kolorze ciemnoniebieskim, po prawej plamka, a na odwrocie fragment napisu ołówkiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.88 P4
Mi.92
90 PLN
2439

1919 wydanie w walucie markowej, parka prób znaczka za 15 fen. w kolorze czerwonobrązowym, gwarancja Schmutz, Petriuk BPP.

Fi.88 P6
Mi.92
180 PLN
2440

1919 wydanie w walucie markowej, marginesowa parka ciętych znaczków za 15 fen., prawy z niekatalogowanym - ale opisanym w PZP pod numerem 64B, błędem na poz.42 "accent grace nad lewą cyfrą 5", gwarancja.

Fi.88A B
Mi.92
90 PLN
2441

1919 kartka z Warszawy do Lwowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie, widokówka z panoramą Wilna.

Fi.88B
Mi.104
60 PLN
2442

1919 wydanie w walucie markowej, 15 fen - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 28.VII z miejscowości Marki do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym datownikiem odciśniętym dodatkowo obok; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.88B
Mi.104
100 PLN
2443

1919 wydanie w walucie markowej, 15 fen - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 15.10 z Poznania do Wrocławia, karta firmowa "B.Abraham"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.88B
Mi.104
40 PLN
2444

1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków za 15 fen. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, przedwojenna sygnatura, ślad podlepki, gwarancja.

Fi.88B
Mi.104x Uw
60 PLN
2445

1919 ŻYCHLIN, znaczek z obiegu pocztowego unieważniony stemplem prowizorycznym Żychlina.

Fi.88B
80 PLN