Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 117. Überdruckausgaben 1918-1919

2273

1919 wydanie poznańskie, znaczek z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem, gwarancja eksperta PZF.

Fi.68
40 PLN
2274

1919 wydanie poznańskie, prawy znaczek bez podlepki z błędem "brak dolnej połowy prawej cyfry 5", lewy znaczek podlepka.

Fi.68B1
Mi.132
45 PLN
2275

1919 wydanie poznańskie, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem - po prawej stronie widoczny nowy nominał sąsiedniego znaczka, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.68MK
Mi.132
180 PLN
2276

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/25 f. z błędem na poz. "nad prawą częścią kreski dwie duże plamki", gwarancja.

Fi.69 B
Mi.133
60 PLN
2277

1919 wydanie poznańskie, kartka nadana 19.9.19 do Niemiec.

Fi.70
100 PLN
2278

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 f. z błędem na poz.10(?) "nad prawym końcem kreski łukowato ułożone plamki", gwarancja Falkowski.

Fi.70 B
Mi.134
80 PLN
2279

1919 wydanie poznańskie, ośmioblok czystych znaczków za 10/40 f. z trzema błędami, oba prawe górne z błędem na poz.19 i 29 "plamka łukowa nad oc" - jak B10, ale na innej pozycji a lewy dolny z błędem na poz.48 "uszkodzone litery sk - gwóźdź" (Fi.660.-), poza lekko zgiętym znaczkiem z B7 ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.70 B(10)+B(10)+B7
Mi.134
440 PLN
2280

1919 wydanie poznańskie, czysty znaczek za 10/40 f. z błędem na poz.48 "uszkodzone litery sk - gwóźdź", ładny stan, gwarancja i oznaczenie.

Fi.70 B7
Mi.134
40 PLN
2281

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 f z błędem na poz.88 "wygięta pozioma kreska", kasowany na wycinku; gwarancja.

Fi.70 B9
Mi.134
60 PLN
2282

1919 wydanie poznańskie, mieszana frankatura na liście ekspresowym z Poznania 23.11.19 do Warszawy, znaczki niemieckie nie wliczone do opłaty pocztowej.

Fi.70, 86A, 87B, 107
350 PLN
2283

1919 wydanie poznańskie, znaczek z nadrukiem z poz. 48 z błędem "gwóźdź", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.70B7
Mi.134
40 PLN
2284

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek za 5 fen. z nadrukiem typ 3, znaczek za 10 fen. z nadrukiem z poz. 70, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.71-2
Mi.135-6
1 100 PLN
2285

1919 wydanie poznański, seria na wycinkach stemplowana w Witkowie, znaczek za 5 fen. z nadrukiem w barwie jasno brązowawoczerwonej, znaczek za 10 fen. z nadrukiem z poz. 1 w barwie jasnozielone, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest.

Fi.71-2a
Mi.135-6
2 200 PLN