Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 117. fremde Posten auf polnischen Gebieten

360

1911 list polecony z Płocka do Strykowa.

50 PLN
361

1911 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lemberg (Lwów) - Stróże nr 55.

60 PLN
362

1911 przekaz paczkowy z Krakowa do Szwajcarii.

180 PLN
363

180 PLN
364

140 PLN
365

1911 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, dofrankowana całostka (koperta) wysłana 6 stycznia jako polecona z miejscowości Castro w Chile do Görlitz, datowniki urzędów tranzytowych: Concepcion i Santiago, list po osiągnięciu Europy, przez Belgię dotarł do do Görlitz w Prusach, skąd dosłano go do Wrocławia - datownik odbiorczy 19.2; efektowny walor o niecodziennym, ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
366

1911 przekaz paczkowy z Podhajc do Drohobycza, na odwrocie stemple odbiorcze.

200 PLN
367

1911 kartka z Zakopanego do Francji.

70 PLN
368

1912 karta pocztowa wysłana 21.IV z Krakowa do Otwocka, przejściowy datownik urzędu miejskiego w Warszawie z dnia 17.IV, otwocki datownik odbiorczy z 18.4, stempelek nadawcy "ZWIĄZEK OCHRONY BROWARÓW KR. GAL. I LOD. Z W. KS. KRAK."; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Mi.P216
100 PLN
369

1912 widokówka wysłana 6.4 z Gniezna do Warszawy; WARSZAWSKI datownik odbiorczy ВАРШАВА ГОРОДСК.ПОЧТ. 28.III.; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.86I
30 PLN
370

1912 znaczek z dziurkowaniem firmowym "TWU" skasowany w Krakowie.

Mi.111
30 PLN
371

1912 dofrankowana karta pocztowa wysłana 5.X z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 24.9 na froncie.

Mi.142; P216
30 PLN
372

1912 kartka z Łodzi do Niemiec.

Mi.P21, 29
30 PLN
373

40 PLN
374

1912-14 nalepki okolicznościowe wystaw przemysłowych z różnych miast.

220 PLN
375

50 PLN
376

1912 przekaz paczkowy z Uhnowa do Kleczan.

100 PLN
377

1912 przekaz paczkowy z Czortkowa do Chorostkowa.

80 PLN
378

1912 kartka ze stemplem i nalepką Kongresu esperantystów w Krakowie.

500 PLN
379

1912 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków nr 94.

60 PLN
380

1912 przekaz paczkowy z Brzozowa do Drohobycza.

200 PLN
381

1912 przekaz paczkowy z Ciężkowic do Zakopanego, na odwrocie stempel odbiorczy.

200 PLN
382

1912 przekaz paczkowy z Maksymówki do Drohobycza, na odwrocie stemple odbiorcze.

200 PLN
383

1912 kompletny składany dokument wysłany z Gross Wartenberg (Syców) do Czech.

30 PLN
384

1912 przekaz pieniężny z Warszawy do Nowogródka, na odwrocie stempel odbiorczy.

113 PLN
385

1913 wieloblok z listu z Landwarowa.

Mi.82
100 PLN
386

1913 ЛОДЗЬ 3 (Łódź), rosyjski znaczek za 1 kop wydania z 1913 roku, skasowany w urzędzie Łódź 3 dwuobrączkowym datownikiem z wyróżnikiem "*б"; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.82
30 PLN
387

1913 widokówka wysłana 21.12 z Częstochowy do Dąbrowy, datownik odbiorczy, dobry stan zachowania.

Mi.84
30 PLN
388

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.K16
60 PLN
389

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.P25
30 PLN
390

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U52A
60 PLN
391

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U53A
80 PLN
392

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 14 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U54A
120 PLN
393

1913 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 539.

60 PLN
394

1913 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Tarnów - Lwów nr 499.

80 PLN
395

1913 kartka z Gdańska do Kwidzyna, stempel pomocniczy Kwidzyna.

100 PLN
396

1913 rosyjska opaska gazetowa z wydrukowanym znakiem opłaty z Warszawy do Budapesztu.

200 PLN
397

1914 kartka ekspresowa z Morgentroth (Chebzie koło Bytomia) do Hultschina (Hulczyn na Opawie), pionowe złamanie i częściowe naderwanie na brzegu.

60 PLN
398

1914 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lissa (Leszno) - Ostrowo, widokówka z Krotoszyna, kasyno dworcowe.

80 PLN
399

1914 Kartka pocztowa z Sokołowa do Kielc.

60 PLN