Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 117. Kriegsgefangenlager Murnau

5757

1944 odbitka fotograficzna o wymiarach 145x104 mm przedstawiająca Rewię Noworoczną, występowi akompaniuje orkiestra symfonicznej pod dyrekcją jej twórcy i dyrygenta Leszka Rezlera; na odwrocie stempelek cenzora nr.11; widoczne ślady szycia do listownika (por. aukcja 104 lot 22512), co wskazuje, że zdjęcie było wysłane poza obóz; minimalnie słabszy stan zachowania (narożniki zgięte).

200 PLN
5758

1944 grafika obozowa, szaroniebieska odbitka kontrolna ilustracji wykorzystanej do druku kart świątecznych, na białej kartce; na odwrocie stempelek cenzury obozowej; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

800 PLN
5759

1944 portret Zosi wykonany zapewne na podstawie fotografii wykonany farbami akwarelowymi przez jeńca por. Andrzeja Stelczyka, akwarela wysłana z korespondencja z obozu i z tego powodu cenzurowana - stempel cenzora na odwrocie, ładna i rzadka akwarela nie często spotykana z obozu w Murnau.

1 200 PLN
5760

1944 portret towarzysza w niewoli wykonany farbami akwarelowymi przez jeńca por. Andrzeja Stelczyka, akwarela wysłana z korespondencja z obozu i z tego powodu cenzurowana - stempel cenzora na odwrocie, ładna i rzadka akwarela nie często spotykana z obozu w Murnau.

1 300 PLN
5761

1944 karta - część "z opłaconą odpowiedzią ", wysłana 29.3.44 z Torunia do obozu, stempelek cenzora nr 18, na odwrocie dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub / skrótach nie beda doreczane!", dodatkowy stempelek "B2".

30 PLN
5762

Fi.4P
800 PLN
5763

900 PLN
5764

1945 list z obiegu pocztowego z 31.3.45 z czerwonym stempelkiem opłaty ryczałtowej w formie znaku opłaty "OPŁACONE RYCZAŁTEM "TO" TEATR OBOZOWY", autorstwa Tadeusza Kluźniaka sporządzony dla Teatru Obozowego z okazji jubileuszu V rocznicy funkcjonowania, Poczta Obozowa wydała zgodę na używania stempelka wyłącznie tej instytucji, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

1 400 PLN
5765

1945 list z obiegu pocztowego z 31.3.45 z czerwonym stempelkiem opłaty ryczałtowej w formie znaku opłaty "OPŁACONE RYCZAŁTEM "TO" TEATR OBOZOWY", autorstwa Tadeusza Kluźniaka sporządzony dla Teatru Obozowego z okazji jubileuszu V rocznicy funkcjonowania, Poczta Obozowa wydała zgodę na używania stempelka wyłącznie tej instytucji, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania, dodatkowo druk z życzeniami będący zawartością tej przesyłki, fotoatest.

1 800 PLN