8674 |
1960 ptaki chronione w Polsce, znaczki w różnych odmianach barw, prawy znaczek z drukiem barwy czerwonej w miejsce żółtej. | Fi.1062MK Mi.1197 |
| 30 PLN | |
8675 |
1960 ptaki chronione w Polsce, niespasowany druk kolorów - pogrubione nogi. | Fi.1065 Mi.1200 |
| 35 PLN | |
8676 |
1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek za 40 gr. z błędem "pogrubione NY w CZARNY", gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.1065 B1 Mi.1200 |
| 30 PLN | |
8677 |
1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", znaczek za 40 gr z błędem "pogrubione litery NY w CZARNY" na poz.8 w części nakładu, pozostałe 3 koperty gratis (komplet FDC Fi.80.-); gwarancja; temat - PTAKI. | Fi.1065 B1, 1062-73 Mi.1197-1208 |
| 100 PLN | |
8678 |
1960 ptaki chronione w Polsce, górny prawy znaczek z błędem "pogrubione NY", gwarancja i opis Walocha. | Fi.1065B1 Mi.1200 |
| 35 PLN | |
8679 |
1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z błędem "pogrubione litery NY", gwarancja i opis Walocha. | Fi.1065B1 Mi.1200 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
8680 |
1960 karty maksimum - ptaki chronione w Polsce, 4 najwyższe wartości; temat - PTAKI. | Fi.1070-73 Mi.1205-08 |
| 120 PLN | |
8681 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok. | Fi.bl.22 |
| 320 PLN | |
8682 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypcji" z identycznymi numerami. | Fi.bl.22-26 Mi.1151-5 KB |
| 1 900 PLN | |
8683 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 24 za 1,35 zł. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu Wz.III.5 zamiast Wz.III.3, blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", bardzo ładny stan zachowania. | Fi.bl.22-26 (bl.24 Wz.5), 1008 B6 + B7 Mi.1151-55 |
| 5 600 PLN | |
8684 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan. | Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12 Mi.1151-55 |
| 2 400 PLN | |
8685 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok. | Fi.bl.25 |
| 320 PLN | |
8686 |
1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2., z kasowaniem okolicznościowym tej Wystawy z dnia otwarcia, a jednocześnie z pierwszego dnia obiegu znaczka. | Fi.bl.27 Mi.1177 |
| 120 PLN | |
8687 |
1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusiki ze znakiem wodnym w położeniu III.2 i III.8 (Fi.220.-). | Fi.bl.27 Mi.1177 |
| 180 PLN | |
8688 |
1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie. | |
| 360 PLN | |
8689 |
1960 "100 LAT POLSKIEGO ZNACZKA POCZTOWEGO WIELKOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA 6-13-XI 1960" czysty arkusz nalepek wystawowych z nadrukiem okrągłej pieczęci z lilijką "POCZTA HARCERSKA"; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - HARCERSTWO. | |
| 120 PLN | |
8690 |
1960 bloczek-winietka "1860-1960 100 LAT ZNACZKA POCZTOWEGO - POKAZ STEMPLI POCZTOWYCH WARSZAWA". | |
| 60 PLN | |
8691 |
1961 VI Kajakowe Mistrzostwa Europy, projekty kompletnej serii znaczków autorskie Ryszarda Dudzickiego wykonane na grubej 3 mm tekturze w dużym formacie 12,1 x 25,3 cm, znaczki tego wydania zrealizowane dokładnie według tych projektów, podpis autora pod każdym projektem i na odwrocie, unikalne, z archiwum po autorze. | Fi.110-2P Mi.1254-6 |
| 4 800 PLN | |
8692 |
1961 rocznik znaczków czystych (Fi.215,90). | Fi.1074-1143 Mi.1218-88 |
| 180 PLN | |
8693 |
1961 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1077-1080 + Bl.23I-II; Fi.251,50). | Fi.1074-1143 Mi.1218-1288 |
| 220 PLN | |
8694 |
1961 pierwszy lot człowieka w kosmos - Jurij Gagarin, parka znaczków za 60 gr. na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.5, gwarancja i opis. | Fi.1083 Mi.1227 |
| 80 PLN | |
8695 |
1961 Pierwszy lot człowieka w kosmos, czworoblok znaczków za 60 gr, lewy dolny z błędem na poz.7 "w dolnej części rysunku globu ziemskiego - plamka w kształcie litery L", wodny znak III.7, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.1083 B1 Mi.1227 |
| 50 PLN | |
8696 |
1961 XXX Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek z niespasowanym drukiem barwy niebieskiej. | Fi.1087MK Mi.1231 |
| 120 PLN | |
8697 |
1961 Wielcy Polacy - Mieszko I, narożny czworoblok znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.8, gwarancja i opis każdego znaczka Schmutz. | Fi.1088 Mi.1232 |
| 280 PLN | |
8698 |
1961 polski przemysł okrętowy, seria na kopertach pierwszego dnia obiegu. | Fi.1094-9 FDC |
| 15 PLN | |
8699 |
1961 polski przemysł okrętowy, narożny czworoblok z pustopolami (2x2) przy dolnym marginesie. | Fi.1095 Mi.1239 |
| 120 PLN | |
8700 |
1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie. | Fi.1095 Mi.1239 |
| 220 PLN | |
8701 |
1961 polski przemysł okrętowy, pasek znaczków za 1,55 zł z pustopolem na dolnym marginesie. | Fi.1095 Mi.1239 |
| 230 PLN | |
8702 |
1961 Polskie Ziemie Zachodnie, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja Falkowski. | Fi.1103-04 Pw Mi.1247-48 |
| 40 PLN | |
8703 |
1961 "TRZECI MIĘDZYNARODOWY SPŁYW KAJAKOWY NA BRDZIE" artystyczna widokówka wykonana techniką litograficzną, wysłana 27.8 z Bydgoszczy do Warszawy; dekoracyjna całość. | Fi.1110B Mi.1254A |
| 50 PLN | |
8704 |
1961 40 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek za 60 gr ze znacznie przesuniętą perforacją, znak wodny III.8. | Fi.1115 Mi.1259 |
| 27 PLN VERKAUFT | |
8705 |
1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.6, gwarancja Falkowski. | Fi.1117 Mi.1261 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
8706 |
1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja i opis położenia znaku wodnego Schmutz. | Fi.1120 Mi.1264 |
| 200 PLN | |
8707 |
1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.4, gwarancja i opis. | Fi.1121 Mi.1265 |
| 80 PLN | |
8708 |
1961 miesiąc oszczędności, pozioma parka znaczków za 2,50 gr. z rzadkim na tym wydaniu i dotąd niekatalogowanym brakiem perforacji poziomej, znaczki te pochodzą prawdopodobnie z drugiego od dołu rzędu, dolny z perforacją nasuniętą na rysunek znaczków został prawdopodobnie odcięty przez brakarza, dobrą ilustracją takiego błędu z tego samego okresu jest lot 27236 z aukcji 109, gwarancja. | Fi.1121 MK Mi.1265 Uu |
| 1 200 PLN | |
8709 |
1961 15. rocznica powstania UNICEF, parka rozdzielona międzypolem. | Fi.1127 Mi.1272 |
| 35 PLN | |
8710 |
1961 XV sesja RWPG, znaczek za 40 gr - narożny czworoblok, na prawym marginesie widoczny napis "RYCHT II", wg. Polskich Znaków Pocztowych: Przy krzyżykach markacyjnych spotyka się odręczne oznaczenie maszynisty, np."RYCHT II"."; znak wodny III.8. | Fi.1130 Mi.1275 |
| 40 PLN | |
8711 |
1961 owady chronione, seria z odmianami papieru. | Fi.1132-43 Mi.1277-88 |
| 130 PLN | |
8712 |
1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum. | Fi.1132-43 Mi.1277-88 |
| 400 PLN | |
8713 |
1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.100.-). | Fi.1132-43 Mi.1277-88 |
| 70 PLN | |