7397 |
| 150 PLN | |
7398 |
1947 kultura polska, czworoblok. | Fi.427A Mi.462B |
| 50 PLN | |
7399 |
| 6 000 PLN | |
7400 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.427B Mi.462A |
| 25 PLN VERKAUFT | |
7401 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "przedłużona poprzeczka litery A". | Fi.428B1 Mi.471 |
| 35 PLN | |
7402 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 20 PLN VERKAUFT | |
7403 |
| 40 PLN | |
7404 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 35 PLN | |
7405 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |
7406 |
| 30 PLN | |
7407 |
| 35 PLN VERKAUFT | |
7408 |
| 180 PLN | |
7409 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 30 PLN | |
7410 |
1947 kultura polska, parka makulaturowa z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.429B MK Mi.463A |
| 85 PLN | |
7411 |
1947 kultura polska, makulaturowa parka z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.429MK Mi.463A |
| 90 PLN VERKAUFT | |
7412 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.430A Mi.464B |
| 30 PLN | |
7413 |
1947 kultura polska, znaczek makulaturowy ze pionową smugą farby, prawie dokładnie przez środek twarzy brata Alberta, gwarancja Wiatrowski. | Fi.430A MK Mi.464B |
| 90 PLN | |
7414 |
| 50 PLN | |
7415 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.430B Mi.464A |
| 50 PLN | |
7416 |
1947 kultura polska, parka znaczków bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki. | Fi.430B MK1 Mi.464A |
| 120 PLN | |
7417 |
1947 Kultura Polska (II) - 3 zł nieząbkowane (Fryderyk Chopin), legitymacyjna parka pozioma z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.431A Mi.465B |
| 120 PLN | |
7418 |
| 300 PLN | |
7419 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny znaczka w barwie ciemnozielonej na jasnym tle, gwarancja i oznaczenie (na jednym znaczku) Walocha. | Fi.431daA Mi.465B |
| 90 PLN VERKAUFT | |
7420 |
1947 firmowy list polecony z Knyszyna 18.IX.47 do Warszawy. | Fi.432, 434B |
| 22 PLN VERKAUFT | |
7421 |
1947 Kultura Polska (II) - 5 zł nieząbkowane (Bogusławski, Modrzejewska, Jaracz), legitymacyjna parka pozioma z oznaczeniem walca N.3.W.III. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.432A Mi.466B |
| 100 PLN VERKAUFT | |
7422 |
| 20 PLN | |
7423 |
1947 list lotniczy z Łodzi do Holandii. | Fi.432B, 434B Mi.466A, 468A |
| 10 PLN | |
7424 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.433B Mi.467A |
| 45 PLN | |
7425 |
| 60 PLN | |
7426 |
| 45 PLN | |
7427 |
1947 Kultura Polska (II) - M.Curie Skłodowska; czworoblok unikalnych prób znaczka za 10 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.IV - oznaczenie znajduje się za 10 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 24.VII.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na górnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z M.Curie Skłodowską) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.434 P Mi.468 |
| 26 000 PLN | |
7428 |
1947 kultura polska, znaczek makulaturowy z obiegu pocztowego bez części obrazka w prawym dolnym narożniku, gwarancja Wiatrowski. | Fi.434A MK |
| 250 PLN | |
7429 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.435A Mi.469B |
| 65 PLN | |
7430 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.435A Mi.469B |
| 65 PLN | |
7431 |
1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka unikalnych prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarofioletowym o ostrym rysunku drukowana z walca N.2.W.V - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować - znane tylko w pojedynczych egzemplarzach; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII; próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych (Fi.16000.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.436 P2 Mi.470 |
| 14 000 PLN | |
7432 |
1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, czworoblok unikalnych prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarawofioletowym o charakterystycznym dla walca N.2.W.IV ostrym kontrastowym rysunku - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować - znane tylko w pojedynczych egzemplarzach; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII; próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych (Fi.32000.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.436 P4 Mi.470 |
| 26 000 PLN | |
7433 |
| 40 PLN | |
7434 |
1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, 20 zł nieząbkowany znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.XII. - z którego wydrukowano tylko 4020 arkuszy - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, doskonały stan zachowania. | Fi.436A Mi.470B |
| 600 PLN | |
7435 |
1947 świat pracy, narożny czworoblok. | Fi.437 Mi.472 |
| 40 PLN | |
7436 |
1947 list ekspresowy z Łodzi do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.437, 442b |
| 60 PLN | |