50517 |
1921 Góra Zamkowa, podwójny druk próby znaczka dopłaty za 1 mk. w kolorze ciemnozielonym na białym papierze (część z nakładu 50 szt.), sygnowana, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.D2 P5 Dp |
| 350 PLN | |
50518 |
1921 Góra Zamkowa, czworoblok znaczków dopłaty za 1 mk. bez perforacji poziomej, górny lewy ze śladem podlepki, lekkie przebarwienia, w rzeczywistości mało widoczne, gwarancja. | Fi.D2B Mi.P2A |
| 100 PLN | |
50519 |
1921 ruiny zamku w Trokach, niekatalogowana marginesowa próba znaczka dopłaty za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym na białym gładkim papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P |
| 200 PLN | |
50520 |
1921 ruiny zamku w Trokach, próba znaczka dopłaty za 2 mk., niekatalogowana w kolorze lilabrązowym na białym średnim gładkim obustronnie kratkowanym papierze (katalogowana jest taka próba za 50 f. Fi.350.-), gwarancja. | Fi.D3 P |
| 350 PLN | |
50521 |
1921 ruiny zamku w Trokach, próba znaczka dopłaty za 2 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym prążkowanym poziomo papierze, co rzadkie ząbkowana poziomo (mała część z nakładu 100 szt.), stara gwarancja R... znana z wybitnych walorów przyległości Rosji oraz obszaru dawnej Kurlandii i Inflant, nowa gwarancja. | Fi.D3 P3 |
| 350 PLN | |
50522 |
1921 znaczek dopłaty, podwójny druk niegumowanej próby znaczka za 2 mk. w barwie lilafioletowej, gwarancja Schmutz. | Fi.D3P Dp |
| 40 PLN | |
50523 |
1921 różne rysunki, niegumowana próba, gwarancja Miszczak. | Fi.D4 P2 |
| 150 PLN | |
50524 |
1921 różne rysunki, niegumowana próba, gwarancja Miszczak. | Fi.D4 P3 |
| 150 PLN | |
50525 |
1921 Ostra Brama w Wilnie, próba znaczka dopłaty za 3 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym gładkim papierze lekko prążkowanym pionowo (nakład 100 szt.), stara gwarancja R... znana z wybitnych walorów przyległości Rosji oraz obszaru dawnej Kurlandii i Inflant, gwarancja. | Fi.D4 P4 |
| 200 PLN | |
50526 |
1921 Ostra Brama w Wilnie, próba znaczka dopłaty za 3 mk. w kolorze czarnobrązowym na białym prążkowanym pionowo papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D4 P7 |
| 200 PLN | |
50527 |
1921 Ostra Brama w Wilnie, znaczek dopłaty za 3 mk. w czworobloku, po lewej z błędem perforacja przez środek znaczka, podlepka na marginesie. | Fi.D4B Mi.P4A |
| 60 PLN | |
50528 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy. | Fi.D4BMK |
| 40 PLN | |
50529 |
| 40 PLN | |
50530 |
| 40 PLN | |
50531 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym pionowo papierze, stara gwarancja R... znana z wybitnych walorów przyległości Rosji oraz obszaru dawnej Kurlandii i Inflant, nowa gwarancja. | Fi.D5 P |
| 200 PLN | |
50532 |
1921 Katerda Wileńska i ruiny zamku w Trokach, makulatura próby znaczka dopłaty za 5 mk. na próbie znaczka za 2 mk., niekatalogowane w kolorze lilabrązowym na białym średnim gładkim obustronnie kratkowanym papierze, obie o podwójnym druku, gwarancja. | Fi.D5/D3 P Dp |
| 200 PLN | |
50533 |
1921 Katerda Wileńska i ruiny zamku w Trokach, makulatura próby znaczka dopłaty za 5 mk. na próbie znaczka za 2 mk. na białym średnim prążkowanym papierze., obie o podwójnym druku, gwarancja. | Fi.D5/D3 P Dp |
| 100 PLN | |
50534 |
1921 gumowana próba znaczka dopłaty, gwarancja Schmutz. | Fi.D6 P2 |
| 140 PLN | |
50535 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym. | Fi.D6MK |
| 45 PLN | |
50536 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy z drukiem wielokrotnym. | Fi.D6MK |
| 40 PLN | |
50537 |
1921-2 zestaw znaczków opłaty skarbowej Litwy Środkowej. | |
| 400 PLN VERKAUFT | |
50538 |
1922 PRZYŁĄCZENIE LITWY ŚRODKOWEJ - OKRES PRZEJŚCIOWY - płaskorzeźba z kościoła Św.Piotra i Pawła; znaczek za 25 f. skasowany 18.IV.1922 w urzędzie pocztowym Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem "d"); ustawą z 6 kwietnia 1922 roku objęto władzą państwową Ziemię Wileńską, formalnie obowiązywała od 11 kwietnia; tego dnia wprowadzono do obrotu znaczki polskie, ale do 30 kwietnia pozostawały w obiegu także wydania Litwy Środkowej; z tego krótkiego okresu przejściowego znanych jest niewiele przesyłek i znaczków, gwarancja i opis kasownika Schmutz. | Fi.13B Mi.14A |
| 150 PLN | |
50539 |
1922 list polecony z Wilna nadany 14.02.22 do Niemiec, dekoracyjna mieszana frankatura dwóch wydań, na odwrocie stempel cenzury wojskowej z Berlina i stempel odbiorczy, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Berbeka. | Fi.31B, 34B, 38B, 41B |
| 900 PLN | |
50540 |
1922 otwarcie sesji Sejmu Ustawodawczego Litwy Środkowej, seria ząbkowana i nieząbkowana. | Fi.44-7A, B |
| 325 PLN VERKAUFT | |
50541 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, oryginalnie kasowana seria cięta, gwarancja Krawczyk. | Fi.44-47A Mi.44-47B |
| 320 PLN | |
50542 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria cięta na podlepkach. | Fi.44-47A Mi.44-47B |
| 63 PLN VERKAUFT | |
50543 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria cięta z pełną oryginalną gumą, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.44-47A Mi.44-47B |
| 160 PLN | |
50544 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria ząbkowana z pełną oryginalną gumą, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.44-47B Mi.44-47A |
| 140 PLN | |
50545 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria ząbkowana na podlepkach. | Fi.44-47B Mi.44-47A |
| 63 PLN VERKAUFT | |
50546 |
| 320 PLN | |
50547 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czworoblok makulatury prób znaczka za 25 mk. w kolorze czerwonym bez tła (Fi.1200.-), druk klarowny, ale lekki, prawa dolna próba ze szczerbą w ramce rysunku, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.45 P1 MK |
| 1 200 PLN | |
50548 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czworoblok niekatalogowanych w tej formie prób znaczka za 50 mk. w kolorze jasnoniebieskim, na cienkim gładkim papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P(6) |
| 1 200 PLN | |
50549 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P3 |
| 200 PLN | |
50550 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze zielonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt. Fi.300.-)), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P4 |
| 300 PLN | |
50551 |
1922 list polecony nadany 28.03.22 z Wilna do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.46A |
| 900 PLN | |
50552 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym. | Fi.46MK |
| 120 PLN | |
50553 |
1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, niegumowana parka makulaturowa z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak. | Fi.47 MK |
| 100 PLN | |
50554 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze pomarańczowobrązowym, na cienkim papierze (nakład 150 szt. Fi.300.-)), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.47 P1 |
| 300 PLN | |
50555 |
1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, niegumowana parka próba z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak. | Fi.47 P1 |
| 400 PLN | |
50556 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czworoblok prób znaczka za 75 mk. w kolorze ciemno lila, na cienkim białym papierze (Fi.1200.-), gwarancja Schmutz. | Fi.47 P2 |
| 1 200 PLN | |