Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 116. Mittellitauen

50517

1921 Góra Zamkowa, podwójny druk próby znaczka dopłaty za 1 mk. w kolorze ciemnozielonym na białym papierze (część z nakładu 50 szt.), sygnowana, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.D2 P5 Dp
350 PLN
50518

1921 Góra Zamkowa, czworoblok znaczków dopłaty za 1 mk. bez perforacji poziomej, górny lewy ze śladem podlepki, lekkie przebarwienia, w rzeczywistości mało widoczne, gwarancja.

Fi.D2B
Mi.P2A
100 PLN
50519

1921 ruiny zamku w Trokach, niekatalogowana marginesowa próba znaczka dopłaty za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym na białym gładkim papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P
200 PLN
50520

1921 ruiny zamku w Trokach, próba znaczka dopłaty za 2 mk., niekatalogowana w kolorze lilabrązowym na białym średnim gładkim obustronnie kratkowanym papierze (katalogowana jest taka próba za 50 f. Fi.350.-), gwarancja.

Fi.D3 P
350 PLN
50521

1921 ruiny zamku w Trokach, próba znaczka dopłaty za 2 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym prążkowanym poziomo papierze, co rzadkie ząbkowana poziomo (mała część z nakładu 100 szt.), stara gwarancja R... znana z wybitnych walorów przyległości Rosji oraz obszaru dawnej Kurlandii i Inflant, nowa gwarancja.

Fi.D3 P3
350 PLN
50522

1921 znaczek dopłaty, podwójny druk niegumowanej próby znaczka za 2 mk. w barwie lilafioletowej, gwarancja Schmutz.

Fi.D3P Dp
40 PLN
50523

1921 różne rysunki, niegumowana próba, gwarancja Miszczak.

Fi.D4 P2
150 PLN
50524

Fi.D4 P3
150 PLN
50525

1921 Ostra Brama w Wilnie, próba znaczka dopłaty za 3 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym gładkim papierze lekko prążkowanym pionowo (nakład 100 szt.), stara gwarancja R... znana z wybitnych walorów przyległości Rosji oraz obszaru dawnej Kurlandii i Inflant, gwarancja.

Fi.D4 P4
200 PLN
50526

1921 Ostra Brama w Wilnie, próba znaczka dopłaty za 3 mk. w kolorze czarnobrązowym na białym prążkowanym pionowo papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P7
200 PLN
50527

1921 Ostra Brama w Wilnie, znaczek dopłaty za 3 mk. w czworobloku, po lewej z błędem perforacja przez środek znaczka, podlepka na marginesie.

Fi.D4B
Mi.P4A
60 PLN
50528

1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy.

Fi.D4BMK
40 PLN
50529

Fi.D4BMK
40 PLN
50530

Fi.D4BMK
40 PLN
50531

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym pionowo papierze, stara gwarancja R... znana z wybitnych walorów przyległości Rosji oraz obszaru dawnej Kurlandii i Inflant, nowa gwarancja.

Fi.D5 P
200 PLN
50532

1921 Katerda Wileńska i ruiny zamku w Trokach, makulatura próby znaczka dopłaty za 5 mk. na próbie znaczka za 2 mk., niekatalogowane w kolorze lilabrązowym na białym średnim gładkim obustronnie kratkowanym papierze, obie o podwójnym druku, gwarancja.

Fi.D5/D3 P Dp
200 PLN
50533

1921 Katerda Wileńska i ruiny zamku w Trokach, makulatura próby znaczka dopłaty za 5 mk. na próbie znaczka za 2 mk. na białym średnim prążkowanym papierze., obie o podwójnym druku, gwarancja.

Fi.D5/D3 P Dp
100 PLN
50534

1921 gumowana próba znaczka dopłaty, gwarancja Schmutz.

Fi.D6 P2
140 PLN
50535

1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym.

Fi.D6MK
45 PLN
50536

1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy z drukiem wielokrotnym.

Fi.D6MK
40 PLN
50537

1921-2 zestaw znaczków opłaty skarbowej Litwy Środkowej.

400 PLN
50538

1922 PRZYŁĄCZENIE LITWY ŚRODKOWEJ - OKRES PRZEJŚCIOWY - płaskorzeźba z kościoła Św.Piotra i Pawła; znaczek za 25 f. skasowany 18.IV.1922 w urzędzie pocztowym Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem "d"); ustawą z 6 kwietnia 1922 roku objęto władzą państwową Ziemię Wileńską, formalnie obowiązywała od 11 kwietnia; tego dnia wprowadzono do obrotu znaczki polskie, ale do 30 kwietnia pozostawały w obiegu także wydania Litwy Środkowej; z tego krótkiego okresu przejściowego znanych jest niewiele przesyłek i znaczków, gwarancja i opis kasownika Schmutz.

Fi.13B
Mi.14A
150 PLN
50539

1922 list polecony z Wilna nadany 14.02.22 do Niemiec, dekoracyjna mieszana frankatura dwóch wydań, na odwrocie stempel cenzury wojskowej z Berlina i stempel odbiorczy, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Berbeka.

Fi.31B, 34B, 38B, 41B
900 PLN
50540

1922 otwarcie sesji Sejmu Ustawodawczego Litwy Środkowej, seria ząbkowana i nieząbkowana.

Fi.44-7A, B
325 PLN
50541

Fi.44-47A
Mi.44-47B
320 PLN
50542

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria cięta na podlepkach.

Fi.44-47A
Mi.44-47B
63 PLN
50543

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria cięta z pełną oryginalną gumą, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.44-47A
Mi.44-47B
160 PLN
50544

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria ząbkowana z pełną oryginalną gumą, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.44-47B
Mi.44-47A
140 PLN
50545

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria ząbkowana na podlepkach.

Fi.44-47B
Mi.44-47A
63 PLN
50546

Fi.44-47B
Mi.44-47A
320 PLN
50547

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czworoblok makulatury prób znaczka za 25 mk. w kolorze czerwonym bez tła (Fi.1200.-), druk klarowny, ale lekki, prawa dolna próba ze szczerbą w ramce rysunku, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45 P1 MK
1 200 PLN
50548

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czworoblok niekatalogowanych w tej formie prób znaczka za 50 mk. w kolorze jasnoniebieskim, na cienkim gładkim papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.46 P(6)
1 200 PLN
50549

Fi.46 P3
200 PLN
50550

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze zielonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt. Fi.300.-)), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.46 P4
300 PLN
50551

1922 list polecony nadany 28.03.22 z Wilna do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.46A
900 PLN
50552

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym.

Fi.46MK
120 PLN
50553

Fi.47 MK
100 PLN
50554

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze pomarańczowobrązowym, na cienkim papierze (nakład 150 szt. Fi.300.-)), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.47 P1
300 PLN
50555

Fi.47 P1
400 PLN
50556

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czworoblok prób znaczka za 75 mk. w kolorze ciemno lila, na cienkim białym papierze (Fi.1200.-), gwarancja Schmutz.

Fi.47 P2
1 200 PLN