Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 116. Polen zwischen den Weltkriegen

49262

1921 PODDANO CENZURZE - WILEŃSZCZYZNA, bardzo rzadka zalepka warszawskiej cenzury wojskowej na liście zagranicznym wysłanym z miejscowości Malinowszczyzna k/Mołodeczna (tereny włączone do Ziemi Wileńskiej po uchwale Sejmu z 1922 roku) do Norymbergi, znaczki skasowano 21.VIII w Mołodecznie datownikiem o wyraźnie niebieskawym kolorze; w Warszawie list poddano cenurze, następnie zamknięto go zalepką - wycenioną w fundamentalnej pracy pp. Brzozowskiego i Tokara jako "c.a." (cena amatorska); dodatkowo okrągłe stempelki cenzorskie "Wr.1./40" i "Wr.1./53"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (minimalne przebarwienia na końcach ząbków); gwarancja.

Fi.99, 117, 118, 125
Mi.115, 150, 151, 158
1 600 PLN
49263

1921 sekretnik wysłany z Rypina do Francji.

Fi.100
Mi.116
40 PLN
49264

1921 list z Sędzina do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej z numerem cenzora "P29" w średniej wielkości trójkącie.

Fi.100
50 PLN
49265

1921 list polecony z Czermina Galicyjskiego do Stanów Zjednoczonych, po austriacka erka.

Fi.101
90 PLN
49266

1921 kartka z Drohobycza do Lwowa.

Fi.114
10 PLN
49267

1921 mieszana frankatura różnych wydań na kartce z Łodzi na Węgry.

Fi.114, 116, 120, Cp38
80 PLN
49268

1921 list z Pabianic do Niemiec.

Fi.114, 120
Mi.147, 153
30 PLN
49269

1921 kartka z Krakowa do Francji, widokówka z Krakowa, rzadsza frankatura znaczka przedrukowego Fi. 120.

Fi.114, 120
70 PLN
49270

1921 kartka z Krzemieńca na Morawy.

Fi.115, 118, Cp39
75 PLN
49271

1921 kartka z Warszawy do Gdańska.

Fi.115, Cp39
15 PLN
49272

1921 list z Grudziądza do Łodzi.

Fi.116
10 PLN
49273

1921 kartka z Borysławia nadana 22.12.21 do Wiednia, stempel cenzury wojskowej "CENZUROWANO / LWÓW 2", widokówka z Borysławia.

Fi.118, 125I
Mi.151, 158
100 PLN
49274

1921 wydanie przedrukowe, marginesowa próba znaczka za 3 Mk./40 Pf. z nikłą przerwą w belce po prawej, gwarancja Mikstein.

Fi.120 P2
Mi.153
240 PLN
49275

1921 wydanie przedrukowe, próba znaczka za 3 Mk./40 Pf. z dużą trójką, okrągłą kropką (Fi.250.-) i pękniętą belką, dodatkowo błąd "wcięcie w środkowej części litery k", jeden lekki ślad podlepki, ładny stan zachowania, gwarancja Walocha.

Fi.120 P2 B
Mi.153
150 PLN
49276

1921 wydanie przedrukowe, kompletny arkusz z znaczkiem z błędem "przecinek zamiast kropki" na poz. 51.

Fi.120 ark. (B1, B2, B3, B4, B5, B6)
Mi.153
450 PLN
49277

1921 wydanie przedrukowe, kompletny arkusz z znaczkiem bez błędu "przecinek zamiast kropki" na poz. 51.

Fi.120 ark. (B2)
Mi.153
450 PLN
49278

1921 wydanie przedrukowe, nadruk w typie I, uszkodzenia nadruku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120 t.I B
Mi.153
70 PLN
49279

1921 wydanie przedrukowe, narożna marginesowa parka pozioma (poz.99, 100), nadruki w typie II, na poz.99 błąd "kropka okrągła" na poz.100 - właściwa kropka kwadratowa, na prawym marginesie fioletowa kropka - (prawdopodobnie) oznaczenie sektora (por. aukcja 115 loty 37551 i 37552); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120 t.II B2
Mi.153
120 PLN
49280

1921 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem przesuniętym w poziomie przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja eksperta PZF.

Fi.120MK
Mi.153
65 PLN
49281

1921 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem podwójnym, gwarancja Rachmanow.

Fi.120Np
Mi.153DD
180 PLN
49282

1921 wydanie przedrukowe, znaczek z próbnym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.120P2
Mi.153
160 PLN
49283

1921 wydanie przedrukowe, znaczek z próbnym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.120P2
Mi.153
150 PLN
49284

1921 wydanie przedrukowe, pasek trzech prób, na środkowym znaczku przerwana belka, gwarancja.

Fi.120P2
Mi.153P
400 PLN
49285

1921 wydanie przedrukowe, próbny nadruk z belką, gwarancja.

Fi.120P2
180 PLN
49286

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, czworobloki.

Fi.121-3
Mi.154-6
150 PLN
49287

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski czerwony Krzyż, seria stemplowana, gwarancja Ryblewski.

Fi.121-4
Mi.154-7
300 PLN
49288

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria, gwarancja Walocha.

Fi.121-4
Mi.154-7
380 PLN
49289

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria stemplowana na kopercie, gwarancja Jendroszek.

Fi.121-4
Mi.154-7
200 PLN
49290

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, najdroższy znaczek za 20 +30 mk gwarancja Berbeka.

Fi.121-4
Mi.157-7
340 PLN
49291

1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria kasowana (Fi.500.-), ostatnia wartość (Fi.425.-) gwarancja Krawczyk.

Fi.121-24a
Mi.154-57
400 PLN
49292

1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria czysta z oryginalną gumą w ładnym stanie na jednej podlepce, ostatni znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.121-24a
Mi.154-57
200 PLN
49293

1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria czysta z pełną oryginalną gumą w ładnym stanie (Fi.600.-), ostatni znaczek gwarancja.

Fi.121-24a
Mi.154-57
500 PLN
49294

1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek za 20 + 30 mk., gwarancja Walocha.

Fi.124a
Mi.157a
400 PLN
49295

1921 Siewca, seria z odmianami papierów i ząbkowań.

Fi.125-7
Mi.158-63
1 400 PLN
49296

1921-22 wydanie obiegowe - Siewca, trzy próby (Fi.1800.-), rzadkie w parkach pionowych, gwarancja Schmutz.

Fi.125I,126,127II P2
Mi.158, 160, 161
1 500 PLN
49297

1921-22 wydanie obiegowe - Siewca, makulatura znaczka za 10 mk. z przesunięta perforacją pionową, od frontu ładny stan zachowania, na odwrocie ślady podlepięń na całej powierzchni, gwarancja Walocha.

Fi.125I MK
Mi.158
60 PLN
49298

1921 siewca, parka z niepełną perforacją poziomą pomiędzy znaczkami.

Fi.125I MK
90 PLN
49299

1921 siewca, próba arkuszowa na papierze gumowanym z podlepką, gwarancja Walocha.

Fi.126P2
Mi.159P
180 PLN
49300

1921 perforacja firmowa VCOD - Vacuum Oil Company Czechowice z obiegu pocztowego.

Fi.127
50 PLN
49301

1921 Uchwalenie Konstytucji - napis w owalu, żniwiarki i siedząca niewiasta; bardzo rzadkie próby w kolorze czarnym na drugostronnie zadrukowanym kartonie (5) i szarym gazetowym papierze (1); co ciekawe wersje pierwotne prób według projektów E Bartłomiejczyka miały zamiast napisu KONSTYTUCJA napis PRO PUBLICO BONO (2 i 3 Mk.) lub zamiast dat napis PLON NIESIEMY PLON (6 i 10 Mk,), próby według jednego z projektów W.Huzarskiego (25 i 50 Mk.) to dokładne odwzorowanie jednego z czterech szkiców koncepcyjnych, szalenie ciekawy zestaw nieprecyzyjnie, a częściowo wcale niekatalogowany, gwarancja Schmutz, Mikuski.

Fi.128-33 P
Mi.164-70
9 000 PLN