51832 |
1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym, przesłanym 11.XI.1943, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.15bx |
| 150 PLN | |
51833 |
1942 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz. | Fi.16 |
| 120 PLN | |
51834 |
1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej z życzeniami bożonarodzeniowymi, ozdobionej scenką z warszawskiego Nowego Miasta malowaną piórkiem i akwarelami - to kamienica "Pod Okiem Opatrzności" przy Freta 29, dziś lokale na parterze zajmuje salon fryzjerski; sygnowana "MS" (Marian Stępień?), przesłana 24.XII; przepiękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.16y |
| 2 400 PLN | |
51835 |
1942 kartka z obiegu pocztowego na składanym sucho tłoczonym karnecie z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 (3 przerobiona tuszem na cyfrę 4) DO SIEGO ROKU", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.23 |
| 200 PLN | |
51836 |
1942 "Wdowa", karta pocztowa czysta ze znakiem opłaty w kolorze czerwonobrązowym - odcień ciemniejszy niż bardziej popularny brązowoczerwony (część z niewielkiego nakładu 415 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1 |
| 1 800 PLN | |
51837 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja. | Fi.Cp2 |
| 100 PLN | |
51838 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2IIax |
| 120 PLN | |
51839 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp2Iax |
| 200 PLN | |
51840 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego wysłana 23.XII, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2Iax |
| 150 PLN | |
51841 |
1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja. | Fi.Cp2Iby |
| 100 PLN | |
51842 |
1942 Matka Boska Obozowa i Matka Boska Ostrobramska, zestaw dwóch czystych kart pocztowych; dobry stan zachowania (niewielkie niebieskie przebarwienia na froncie i odwrocie); gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3-4 |
| 500 PLN | |
51843 |
1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego z dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty, na odwrocie gwarancja. | Fi.Cp4, D3 |
| 500 PLN | |
51844 |
1942 Lotnik, uszkodzona (prawie niewidoczna) litera A w POCZTÓWKA, całostka - druk biblioteczny wysłany 30.01.1943; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5 |
| 500 PLN | |
51845 |
1942 Lotnik, całostka wysłana 23.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp5 |
| 150 PLN | |
51846 |
1942 Lotnik, całostka, nietypowo obrócony znak opłaty, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.Cp5 |
| 150 PLN | |
51847 |
1942 kartka obozowa z życzeniami opłacona przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, gwarancja. | Fi.D1 |
| 300 PLN | |
51848 |
1942-43 Cyfry, kompletna seria dopłat na wycinkach (Fi.595.-), czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a ciemnobrązowy i jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 540 PLN | |
51849 |
1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany (Fi.595.-), gwarancja Krawczyk, gwarancja. | Fi.D1-4 |
| 540 PLN | |
51850 |
1942 znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz. | Fi.D1y, D3y |
| 400 PLN | |
51851 |
1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis). | Fi.D1y, D3y |
| 300 PLN | |
51852 |
| 400 PLN | |
51853 |
1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz. | Fi.D1y, D3y |
| 480 PLN | |
51854 |
1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, rzadki czysty blok z narożnikami w słabszym stanie, gwarancja. | Fi.bl.1 |
| 1 100 PLN | |
51855 |
1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo (Fi.1000.-), gwarancja. | Fi.bl.1 |
| 900 PLN | |
51856 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna (Fi.750.-), gwarancja. | Fi.bl.2 |
| 600 PLN | |
51857 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok. gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 600 PLN | |
51858 |
1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 900 PLN | |
51859 |
1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.1000.-), gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 800 PLN | |
51860 |
1942 Boże Narodzenie, sygnowana odbitka linorytu przedstawiająca słynną cukiernię Ludwika Zalewskiego przy ulicy Akademickiej we Lwowie z jej nie mniej słynnym oknem wystawowym, które dokładnie opisał w "Wysokim Zamku" Stanisław Lem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 2 500 PLN | |
51861 |
1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 2 Reichsmarki na papierze ze znakiem wodnym, słabszy stan. | |
| 180 PLN | |
51862 |
1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 5 Reichsmarek na papierze ze znakiem wodnym, lekko uszkodzone narożniki. | |
| 240 PLN | |
51863 |
| 180 PLN | |
51864 |
1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowych za 1 Reichsmarkę na papierze ze znakiem wodnym, słabszy stan. | |
| 140 PLN | |
51865 |
1942 Madonna Obozowa, odbitka linorytu na grubym papierze autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej z podpisem "NMP W OŁTARZU OB.II C/ RZEŹ. POPŁAWSKI RYT. PUCHALSKI", emblematem "FWS" oraz datą "15 VIII 42"; autorem rzeźby był ppor.Stanisław Horno-Popławski jeniec obozu - wybitny artysta, a przed wojną profesor rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie delikatne pozostałości taśmy klejącej). | |
| 3 000 PLN | |
51866 |
1942 dwie połówki tworzące w sumie cały los II Loterii Funduszu Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych, bilety ozdobione grafiką, na odwrocie obu części ten sam numer 0531, podpisy m.in J.Głowacki; niezwykle rzadki przypadek zachowania się obu części losu razem, ozdobne wydawnictwo obozowe w doskonałym stanie zachowania. | |
| 1 800 PLN | |
51867 |
1942 połówka losu V Loterii Funduszu Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych ozdobionego grafiką, na odwrocie numer 3769, podpis J. Głowacki, rzadkie wydawnictwo obozowe. | |
| 250 PLN | |
51868 |
1942 Merkury, rzadka winietka wydana w czterech różnych kolorach o nakładzie około 100 sztuk służąca prawdopodobnie jako znak opłaty transakcyjnej na obozowej giełdzie wymiennej. | |
| 210 PLN VERKAUFT | |
51869 |
| 210 PLN VERKAUFT | |
51870 |
| 250 PLN VERKAUFT | |
51871 |
| 210 PLN VERKAUFT | |