Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 116. Generalgouvernement

51402

Fi.Cp5II
320 PLN
51403

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, hasło propagandowe 15 - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 29.I.1941 z agencji Zawoja 1 do PCK w Krakowie, fioletowy jednowierszowy ramkowy stempelek agencji "ZAWOJA 1", znak opłaty unieważniono skasowany 31.I w Krakowie, stempel kancelaryjny PCK; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Cp6A
Mi.P7F
200 PLN
51404

Fi.Cp6A
120 PLN
51405

Fi.Cp6A
100 PLN
51406

Fi.Cp6A
150 PLN
51407

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem, hasło propagandowe 16 - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.12 z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania (Fi.300.-).

Fi.Cp6B
Mi.P7A
250 PLN
51408

1940 kartka miejscowa z Warszawy, hasło propagandowe 10, lekko ukośny nadruk, ślad po spinaczu.

Fi.Cp6B
240 PLN
51409

Fi.Cp7II
Mi.P10
25 PLN
51410

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław, znaki opłaty skasowane jednoobrączkowym datownikiem WARSCHAU SW 22 z wyróżnikiem *c*; dobry stan zachowania.

Fi.Cp7II
Mi.P10
80 PLN
51411

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą II.41 (Fi.180.-), wysłana 21.11.1944 ze Skierniewic do niemieckiego obozu pracy Wessenberg (Fi.180.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8II
Mi.P11
120 PLN
51412

1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic.

Fi.Cp78II
140 PLN
51413

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
50 PLN
51414

Fi.FCp2II
2 000 PLN
51415

1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
150 PLN
51416

Fi.Fcp5BII
2 800 PLN
51417

Fi.U1-15
200 PLN
51418

Fi.U1-15
60 PLN
51419

Fi.U2MK
180 PLN
51420

Fi.U3MK
200 PLN
51421

1940 znaczki urzędowe I wydanie, 24 gr - frankatura pojedyncza, list urzędowy w specjalnej kopercie "Amt des Generalgouverneurs Krakau" wysłany 12 XII z Krakowa do Wiednia, dodatkowa okrągła pieczęć z godłem "Bewirtschaftungsstelle für Eisen und Stahl im Generalgouvernement" (Urząd Gospodarowania Żelazem i Stalą w Generalnym Gubernatorstwie); doskonały stan zachowania.

Fi.U6
100 PLN
51422

Fi.U13P3
2 500 PLN
51423

Fi.U14 ark.
200 PLN
51424

Fi.U14 ark.
220 PLN
51425

Fi.U15 ark.
180 PLN
51426

1940 znaczki urzędowe II wydanie, 6 gr - frankatura wielokrotna, czworoblok na specjalnej kopercie urzędowej "Forstschutzkommando des Reichsforstmeisters" (Dowództwo Korpusu Ochrony Lasów) wysłany 15.9.43 z Krakowa do Sokołowa; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.U16
80 PLN
51427

Fi.U16-24
50 PLN
51428

Fi.U16-24; 11
80 PLN
51429

Fi.U20P
1 200 PLN
51430

Fi.U21P
1 200 PLN
51431

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, ładnie frankowany list polecony wysłany 7.V z Budapesztu do Zakopanego, zalepka i liczne stempelki cenzury; polski przedwojenny datownik użyty jako stempel odbiorczy.

Mi.Bl.7, 598, 606, 6
100 PLN
51432

1940 Oflag IIC - listownik część na odpowiedź przesłana 7.X z Krakowa, wirnikowy stempel nadawczy KRAKAU 2 z wyróżnikiem "*c*, zwraca uwagę nieodbita druga litera A w KRAKAU (KRAK U); stempelek cenzora obozowego nr.13; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
51433

1940 widoki zabytkowych budowli, trzy listy grzecznościowe do Niemiec.

15 PLN
51434

1940 listownik z Oflagu IXB wysłany 23.1 do Milanówka; stempelek cenzora obozowego z nr.2; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Warschau 2"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN
51435

1940 formularz Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany 29.2 z Oflagu IXB do PCK w Krakowie, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzury obozowej nr.5, różne stempelki i adnotacje; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Krakau 2"; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.

160 PLN
51436

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Budapesztu wysłana 5.VI do Krakowa, cenzury.

50 PLN
51437

1940 formularz przekazu paczkowego.

80 PLN
51438

300 PLN
51439

1940 list urzędowy z Warszawy do Niemiec.

70 PLN
51440

1940 potwierdzenie wpłaty z Warszawy.

15 PLN
51441

1940 ogłoszenie kolei niemieckiej z Czarnego Dunajca.

30 PLN