Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 115. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
37329

1919 wydanie w walucie markowej, czworoblok z drukiem podwójnym, górne znaczki podlepka.

Fi.96DpA
Mi.100 DD
800 PLN
37330

1919 wydanie w walucie markowej, parka prób w barwie czarnej na papierze kredowym, pionowe zagięcia.

Fi.96P4
60 PLN
37331

1919-20 wydanie w walucie markowej dla obszaru całej Rzeczypospolitej po unifikacji waluty, znaczek za 6 mk. w kolorze karminowoczerwonym na białym cienkim pionowo żeberkowanym papierze, z niespotykanie intensywnym abklatschem, nie ma gwarancji bo będzie eksponowany od strony gumy, która jest pięknie zachowana - jak lustro, niefałszowany.

Fi.99
Mi.115
250 PLN
37332

1919 I Polska Wystawa Marek, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych, drobne uszkodzenia marginesów.

Fi.102-5A ark.
Mi.147-52B
1 800 PLN
37333

1919 seria na kartce okolicznościowej z Wystawy Marek w Warszawie.

Fi.102-6
Mi.118-22
30 PLN
37334

1919 I Polska Wystawa Marek, seria nieząbkowana na karcie z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowaną z okazji wystawy, wysłana 21.V jako polecona do Krakowa, usterki nadruku na znaczkach: za 5 fen "górny szeryf I uszkodzony", za 10 fen "dolny szeryf I uszkodzony z lewej strony", za 25 fen "brak górnego szeryfa I"; dodatkowy znaczek znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, stempelek polecenia z numerem 75688, datownik odbiorczy z 22.V; dobry stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.102-6A
Mi.118-22B
150 PLN
37335

1919 I Polska Wystawa Marek, seria cięta na kopercie adresowanej jako polecona do Warszawy.

Fi.102-6A
Mi.118-22B
40 PLN
37336

1919 I Polska Wystawa Marek, seria ząbkowana na kopercie, wysłana 19 V jako polecona do Łodzi, usterki nadruku na znaczkach: za 5 fen "po lewej stronie uszkodzona litera F w oznaczeniu nominału", za 10 fen "brak górnego szeryfa I", za 25 fen "całkowity brak górnego i częściowy dolnego szeryfa I"; znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, jako stempelka polecenia użyto numeratora; na odwrocie datownik odbiorczy z 20.5; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.102-6B
Mi.118-22A
120 PLN
37337

1919 I Wystawa Marek, prawy znaczek z błędem na znaczku podstawowym "prawe F w postaci odwróconej cyfry 4".

Fi.102AB1
Mi.118B
50 PLN
37338

1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, prawy znaczek z błędem "zniekształcone prawe F", gwarancja i oznaczenie.

Fi.102B B1
Mi.188A
20 PLN
37339

1919 I Polska Wystawa Marek, parka znaczków bez perforacji poziomej na dolnym znaczku, smuga gumy na froncie znaczka.

Fi.102B MK
Mi.118A
80 PLN
37340

1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, czworoblok z mocno przesuniętym nadrukiem w poziomie, charakterystyczna dla tego wydania guma.

Fi.103A
Mi.119B
140 PLN
37341

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Petriuk.

Fi.103A
Mi.119B 
40 PLN
37342

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f., ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na górze, a napisy na dole (Fi.od 300.-), to bardzo zmienia rysunek znaczka, gwarancja Schmutz.

Fi.103A MK
Mi.119B
360 PLN
37343

1919 I Polska Wystawa Marek, czworoblok stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy, górna parka z brakiem ząbkowania poziomego.

Fi.103B MK
Mi.119A
100 PLN
37344

1919 I Polska Wystawa Marek, list polecony (przefrankowany o 5 fen) opłacony znaczkami wydania przedrukowego, wysłany 6.5 z Warszawy do Krakowa, usterka nadruku na znaczku za 25 fen "górny szeryf I uszkodzony z lewej strony"; dodatkowy znaczek kwestarski NA BIEDNYCH z Tadeuszem Kościuszką rozprowadzany przez urzędy pocztowe, unieważniony - co rzadkie datownikiem pocztowym; dopisana ręcznie erka z numerem polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy z 7.V; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.104-5B
Mi.120-21A 
220 PLN
37345

1919 I Polska Wystawa Marek, polecona karta wysłana z terenu wystawy 8.V; wpisana ręcznie litera R z numerem 10719 odbitym numeratorem; numer znacznie niższy od opisywanego w artykule H.J. Dobiata w numerze 5/2006 "Filatelisty"!!!

Fi.104-6B
Mi.120-22A 
30 PLN
37346

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczki skasowane okolicznościowo 10.V na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego z terenu wystawy, usterka nadruku na znaczku za 15 fen "brak górnego szeryfa I", zwraca uwagę erka o numerze 16623!!! (por. Filatelista 5/2006 s.231).

Fi.104-6B
Mi.120-22A 
80 PLN
37347

1919 list polecony wysłany z I Wystawy marek w Warszawie do Włocławka, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.104-6B, Ck6
60 PLN
37348

1919 I Polska Wystawa Marek, okolicznościowa karta z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowana z okazji wystawy, jako polecona wysłana 5.V, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, wpisana ręcznie litera R z numerem 3459, doskonały stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.104B, 105B
Mi.120A, 121A
60 PLN
VERKAUFT
37349

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 15+5 f. z błędem na poz.92 "brak obu szeryfów w I", gwarancja Krawczyk.

Fi.104B B
Mi.120A 
25 PLN
37350

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie.

Fi.105B MK
Mi.121A
75 PLN
37351

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, parka bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja Walocha.

Fi.105B MK
Mi.121A
120 PLN
37352

1919I Polska Wystawa Marek, parka bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja Schmutz.

Fi.106BMK
Mi.122A
100 PLN
37353

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek z nadrukiem zamienioną formą - nadruk formą I, a nie II przeznaczoną dla tego nominał, znane z jednego stu znaczkowego arkusza, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.106IA
Mi.122AI
3 500 PLN
37354

1919 I Polska Wystawa Marek GRUBA CYFRA I - UNIKAT, znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I, o nakładzie ogólnym 100 sztuk (1 arkusz), egzemplarz z błędem na poz.99 "bardzo gruba rzymska cyfra I" (Fi.40000.-), błąd ten występuje tylko na dwu pozycjach w arkuszu, drugi egzemplarz z poz.62 nie jest jak dotąd znany - może nie istnieć bo błędy występują tylko w części nakładu; po prawej dla porównania skan cyfry I zwykłej grubości; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch dolnych rzędach (20 szt.) nadruk jest na właściwej wysokości, w miarę centralnie na środku rysunku znaczka; w innych jest znacznie poprzesuwany, fotoatest, gwarancja i opis pozycji w arkuszu Schmutz.

Fi.106IA B5
Mi.122By1
32 000 PLN
37355

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, znaczek za 10 fen. z błędem "barwna plama pod nominałem", czyste bardzo dobry stan zachowania.

Fi.107 B
Mi.123
60 PLN
37356

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria bez "małego Trąbczyńskiego" na miejscowym liście poleconym z Warszawy.

Fi.107-9, 111-3
Mi.123-5, 127-9
50 PLN
37357

1919 Sejm Ustawodawczy, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.107-13
Mi.123-29
40 PLN
37358

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków z obiegu pocztowego bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.107MK2
100 PLN
37359

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem dwustronnym (widok obu stron znaczka) w barwie definitywnej, gwarancja Miszczak.

Fi.107P2
Mi.123
180 PLN
37360

1919 PŁOCK, kartka z Płocka do Łodzi, prowizoryczny kasownik Płocka, kartka ukośnie złamana.

Fi.108
240 PLN
37361

1919 list z Krotoszyna do Danii. Rzadka pojedyncza frankatura wydania "Pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego" szczególnie w korespondencji zagranicznej.

Fi.109
300 PLN
37362

1919 list bankowy z Poznania do Berlina.

Fi.109
40 PLN
37363

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem podwójnym w barwie definitywnej, gwarancja Miszczak.

Fi.109P4
Mi.125
120 PLN
37364

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, do wykonania prób znaczka małego formatu ułożono i zreprodukowano w cynku planszę z odbitek o rozmiarach 39,1x46 mm, po zmniejszeniu drukowano z niej próby; do jednej z takich reprodukcji fotochemicznych, będącej etapem budowy formy typograficznej, doklejono jako wzór odbitkę o zaakceptowanych rozmiarach 17x20 mm, po fotograficznym pomniejszeniu planszy nastąpiło pomniejszenie wzoru na prawym bocznym marginesie do rozmiarów 7,4x8,5 mm.; jest on w bardzo dobrym stanie zachowania, posiada oryginalną gumę bez podlepek, ani ich śladu, górny fragment marginesu wzmocniony podlepkami, fotoatest.

Fi.110 P
Mi.126
4 000 PLN
37365

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, parka rzadkich gumowanych prób znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.1200.-), co rzadko spotykane z fragmentem stempla unieważniajacego na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P3
Mi.126
1 500 PLN
37366

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, dwie marginesowe próby znaczka za 20 fen., niekatalogowane jako druk potrójny - na pierwszej dwa bicia blisko siebie wyżej, a trzecie mocno skośnie przesunięte w dół, na drugiej dwa bicia blisko siebie niżej, a trzecie mocno skośnie przesunięte w górę (jako podwójny druk po Fi.150.-), bardzo ładny zestaw, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P4 Dpt
Mi.126
360 PLN
37367

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem podwójnym w barwie definitywnej, gwarancja Schmutz.

Fi.110P4
Mi.126
120 PLN
37368

1919 list z Wilna do Radomia.

Fi.111
300 PLN