Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 115. Freie Stadt Danzig

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
45239

1924 Herb Gdańska w owalu, seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.115.-).

Fi.187-95, 187-88R
Mi.193-201, 193-94D
90 PLN
45240

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
45241

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen (odmiana na papierze białym) - frankatura pojedyncza, widokówka do Warszawy wysłana 1.4.1927 z urzędu Gdańsk 1, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "1t".

Fi.188aw
Mi.194x 
50 PLN
45242

1924 kartka z Gdańska do Niemiec.

Fi.190
120 PLN
45243

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, 10+20+40 Pf - frankatura trójkolorowa, lotnicza karta polecona (bez tekstu na odwrocie) wysłana 23.5.25 z Gdańska do Berlina, znaczki skasowane owalnym datownikiem DANZIG 1 LUFTPOST z wyróżnikiem "a"; berlińskie datowniki odbiorcze i lotniczy stempel nadejścia "Mit Luftpost befördert uber Flughafen Tempelhofer Feld Postamt Berlin C2"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.196, 197, 198
Mi.202, 203, 204
200 PLN
45244

1924 wydanie lotnicze, seria stemplowana.

Fi.196-200
140 PLN
45245

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem w postaci opuszczonej dziurki w ząbkowaniu u góry i dołu, ząbkowanie dla wersji z automatów, abklacz, piękny stan.

Fi.200B2
400 PLN
45246

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I), czysta seria z pełną oryginalną gumą (Fi.2200.-) w ładnym stanie.

Fi.201-05
Mi.207-11
2 000 PLN
45247

1924/1925 wydanie obiegowe z widokami Gdańska i okolic, serie dwóch wydań.

Fi.201-5, 206-7
2 500 PLN
45248

1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, najrzadszy w serii kasowany znaczek za 35 Pf. w kolorze ultramarynowym (Fi.240.-), gwarancja Schmutz, dodatkowo wszystkie pozostałe znaczki w serii oprócz jednego (Fi.395.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.U41-50
Mi.D41-50
500 PLN
45249

1924 wydanie przedrukowe, podstawowa seria znaczków urzędowych w ładnym stanie.

Fi.U41-51
2 400 PLN
45250

1925 perforacja firmowa BAL - Baltic America Linie, znaczek za 50 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 4.10; dobry stan zachowania.

Fi.194
Mi.200
100 PLN
45251

1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym.

Fi.206a
80 PLN
45252

1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym, gwarancja Ochsner.

Fi.207
80 PLN
45253

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer (zastosowano Cp28 dla dwóch rożnych kart).

Fi.Cp29
160 PLN
45254

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.300.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer.

Fi.Cp30
180 PLN
45255

1925 VI, wydanie półilustrowane, trudny podstawowy komplet 20 czystych kart 10 Pf. i 20 Pf. z ilustracjami (Fi.3500.-), wśród nich tym karty z różnymi błędami.

Fi.Cp31-32
3 500 PLN
45256

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus (Fi.200.-).

Fi.Cp32
160 PLN
45257

1925 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, list polecony wysłany 2.12 z Brunszwiku, koperta firmowa "Richard Borek, Braunschweig", na odwrocie dekoracyjna nalepka nadawcy i kasownik odbiorczy Danzig 1s; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.360
50 PLN
45258

1927 list lotniczy z Gdańska do Niemiec, stempel "Mit Luftpost befördert / Luftpostamt Berlin G.2.".

Fi.196, 197
70 PLN
45259

1927 ekspresowy pobraniowy lotniczy list polecony z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze, piękny obieg pocztowy z rzadką pojedynczą frankaturą znaczka za 2½ Guldenów.

Fi.200
500 PLN
45260

1927 list lotniczy z Gdańska do Berlina.

Fi.208
40 PLN
45261

1928 kartka z pokładu niemieckiego statku pasażerskiego (Auf hoher See) M/S Hansestadt Danzig do Niemiec, kartka nadana w urzędzie pocztowym w Zoppot (Sopot), widokówka z zdjęciem statku.

Fi.188
120 PLN
45262

1928 ekspresowy lotniczy list polecony z Gdańska do Szwajcarii, stempel "Mit Flugpost befördert. / Zweigtflugtpostamt / Berlin Zentralflughafen.", na odwrocie stempel odbiorcze, przesyłka nie doręczona zwrócona do nadawcy.

Fi.196, 199
800 PLN
45263

1929 list ekspresowy nadany w niemieckim ambulansie pocztowym nr Z.-114 na trasie Danzig - Marienburg (Gdańsk - malbork) do Niemiec.

Fi.188, 196, 197,210
250 PLN
45264

1929 lotniczy list polecony z Gdańska 5 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. Rzadki stempel pomocniczy "Flugbeforderung unterblieben. Postamt 5 Danzig (Bhf.)"

Fi.196, 198
300 PLN
45265

1929 perforacja firmowa M - Maggi´s Nahrungsmittel GmbH, znaczek za 15 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 22.8 w miejscowości Pszczółki datownikiem Hohenstein (Wolff Hoh08.0); dobry stan zachowania.

Fi.208
Mi.214
100 PLN
45266

1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach.

Fi.211-3, 252-62, 274-8
Mi.217-9, 256-66, 276-80
200 PLN
45267

1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik nadgięty - nie złamany), czysta (Fi.250.-).

Fi.Cp46
200 PLN
45268

1929 TIEGENHOF - list urzędowy wysłany 11.5 z sądu rejonowego w Tiegenhof (Nowy Dwór) do Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Amtsgericht Neuteich"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


30 PLN
45269

1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, wydanie okolicznościowe na kopercie wysłanej w pierwszym dniu obiegu tych znaczków, na odwrocie datownik odbiorczy Berlina z dnia 17.11.; w Niemczech takie FDC osiąga cenę ponad 2000 euro, tu w bardzo przystępnej cenie wywoławczej, fotoatest Schmutz.

Fi.214-24
Mi.220-30
4 000 PLN
45270

1930 wydanie okolicznościowe dla uczczenia 10. rocznicy powstania Wolnego Miasta Gdańska, okolicznościowa seria na lotniczym liście poleconym do Niemiec, na odwrocie stemple tranzytowy i odbiorczy.

Fi.214-24
800 PLN
45271

1930 10. rocznica powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria w pięknym stanie, fotoatest Ouchsner.

Fi.214-24
1 800 PLN
VERKAUFT
45272

1930 DANZIG 4 - karta pocztowa za 5 Pf w obszarze Wolnego Miasta Gdańska wysłana 22.9 z urzędu Danzig 4 (Gdańsk 4), datownik z wyróżnikiem "b"; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp41b
Mi.P41
70 PLN
45273

1930 "DANZIGER WERFT STOCZNIA GDAŃSKA THE INTERNAL SHIPBUILDING AND ENGINEERING CO. LTD." - 10 fen frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na firmowym liście wysłanym 28.3.30 z urzędu Gdańsk 5. Na mocy Traktatu Wersalskiego Konferencja Ambasadorów przyznała w 1922 roku Gdańską Stocznię Cesarską: Wielkiej Brytanii, Francji, Włochom i Japonii, które docelowo miały przekazać ją Polsce lub Wolnemu Miastu Gdańsk, w efekcie utworzono międzynarodową spółkę akcyjną z udziałem kapitału polskiego (20%), Wolnego Miasta Gdańska (20%), Wielkiej Brytanii (30%) i Francji (30%); stocznia otrzymała angielską nazwę "The International Shipbuilding and Engineering Company Limited", w 1937 udziały brytyjskie zostały wykupione przez Niemców, po wybuchu wojny całe zakłady przejęło Wolne Miasto Gdańsk, a w 1940 III Rzesza, stocznia w czasie wojny pracowała głównie dla potrzeb Kriegsmarine, produkowano to m.in. U-booty. Jedna z zaledwie kilku frankatur mechanicznych Wolnego Miasta z polskim tekstem; bardzo rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; na odwrocie reklama firmowa.


1 800 PLN
45274

1932 wydanie przedrukowe z dopłatą na rzecz Międzynarodowej Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA, seria na liście Zeppelinowym z Gdańska do Austrii, stemple poczty lotniczej, na odwrocie stempel odbiorczy, dekoracyjny walor.

Fi.190, 199, 225-9
600 PLN
45275

1932 wydanie przedrukowe z dopłatą na LUFTPOSTA, lotnicza kartka polecona nadana specjalnym lotem z okazji wystawy.

Fi.196, 197, 225, 227, 229
800 PLN
45276

1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria kasowana okolicznościowo.

Fi.225-29
Mi.231-35
320 PLN
45277

1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie (Fi.900.-).

Fi.225-29
Mi.231-35
800 PLN
45278

1932 karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Międzynarodowej Wystawy Poczty Lotniczej LUPOSTA; karta czysta; słabszy stan zachowania na odwrocie ślady podlepek i niewielkie przebarwienia (Fi.400.-).

Fi.Cpp2/I
250 PLN