Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 115. Postämter im Ausland 1919-1939

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
39008

1928 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe 10 gr "kolumna Zygmunta" i wydanie przedrukowe na czerwonobrązowym znaczku obiegowym za 25 gr z J.Piłsudskim - frankatura mieszana, list zleceniowy koperta - druk o sygnaturze M.P.i T.53 (III.-928) wysłany z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Mławy; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No1" z wyróżnikiem "e" pod mostkiem z dnia 25.XI - najpóźniejsza znana data jego użycia!!! (katalog Wolff'a jako krańcową datę użycia podaje 12.XI); czerwony stempelek polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.13, 16a
Mi.16, 19b
500 PLN
39009

1929 Port Gdańsk, seria, gwarancja Kalinowski.

Fi.17-9
90 PLN
39010

1929 Port Gdańsk, seria, gwarancja Kalinowski.

Fi.17-9
100 PLN
39011

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na rzadkim papierze prążkowanym pionowo - 13 prążków na 2 cm (Fi.1500.-); skan jest na tyle dobry, że prążki nad rysunkiem można policzyć, gwarancja Krawczyk.

Fi.20v
Mi.23II
1 400 PLN
39012

1929 Port Gdańsk, znaczek na papierze prążkowanym pionowo - 13 prążków na 2 cm, gwarancja i opis Wiatrowski.

Fi.20v
350 PLN
39013

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK (Mi.45 euro), gwarancja.

Fi.20w
Mi.23I
70 PLN
39014

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwa znaczki za 1 zł. - odmiany w kolorach czarnym i szaroczarnym, z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na prążkowanym - 16/2 cm papierze, gwarancja krawczyk, gwarancja i oznaczenie.

Fi.20w
Mi.23I
200 PLN
39015

1929 Port Gdańsk, gwarancja i oznaczenie.

Fi.20w
50 PLN
VERKAUFT
39016

1929 Port Gdańsk, znaczek z prążkowaniem pionowym w, gwarancja Krawczyk.

Fi.20w
140 PLN
39017

1929 Port Gdańsk, znaczek z prążkowaniem pionowym w, gwarancja Kalinowski.

Fi.20w
140 PLN
39018

1929 Port Gdańsk, gwarancja Walocha.

Fi.20w
180 PLN
39019

1929 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list lotniczy (druki) wysłany 11.XII do Warszawy; znaczek unieważniony w urzędzie Gdańsk 1 datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "p" odciśniętym dodatkowo obok; dodatkowy stempelek ramkowy "Samolotem Pobrano ... zł. ... gr."; na odwrocie datowniki odbiorcze WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY i WARSZAWA 1 z następnego dnia oraz czarny stempelek ramkowy "Nadeszła pocztą lotniczą"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.220
Mi.228
500 PLN
39020

1929 Port Gdańsk, OPŁATA RYCZAŁTOWANA - formularz kartkowy z Dyrekcji Kolei Państwowych w Gdańsku wysłany jako polecony 12.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Banku Gospodarstwa Krajowego w Krakowie; datownik "POLSKI URZĄD P.-T.GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "s" pod mostkiem - w najnowszej książce H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" skatalogowany pod numerem 1.1.8s.3 o stopniu rzadkości RR - bardzo rzadkie (6-10 znanych odbitek), czarny (zazwyczaj czerwony) stempelek polecenia - Vogels 1.2.3.2, stopień rzadkości RR - bardzo rzadkie (6-10 znanych odbitek); czerwony w ramce dwuwierszowy stempelek zwalniający przesyłkę od opłaty pocztowej "Opłata ryczałtowana na mocy art.23 ustawy z dn.3.6.24 o pocz. telegr. i tel." i odciśnięty tym samy kolorem w ramce "Polecone" (u Vogelsa nie opisany); dodatkowo fioletowa pieczęć urzędowa z godłem "GŁÓWNA KASA DYREKCJI KOLEI PAŃSTW. w Gdańsku"; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


3 000 PLN
39021

1930 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 10 gr +15 gr - frankatura dwukolorowa na widokówce z Gdyni do Paryża datowanej 23.IV przesłanej najpewniej ambulansem relacji Gdynia-Poznań, znaczki unieważnione 25.4 datownikiem urzędu Poznań 3; chociaż przesyłka została nienależnie opłacona według obniżonej taryfy do Austrii, Czechosłowacji, Rumunii i Węgier, zarówno Poczta Polska, jak i francuska nie naliczyły dopłaty; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; całości ze znaczkami Portu Gdańsk użytymi w Polsce Fi. od 350.-; gwarancja Krawczyk.

Fi.13b, 14c
Mi.16, 17
300 PLN
39022

1930 Port Gdańsk, polecony list zleceniowy z Gdańska do Rożyszcz, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.17, 20
500 PLN
39023

1930 Port Gdańsk, list firmowy opłacony znaczkiem z dziurkowaniem firmowym na kopercie firmowej Zjednoczonej Fabryki Artykułów Spożywczych i Środków Kawowych S.A. "Wernaka", dziurkowanie na liście bardzo rzadkie, na dokładkę znaczek luzem z tym dziurkowaniem.

Fi.19
750 PLN
39024

1930 Port Gdańsk, znaczek z dziurkowaniem firmowym używanym przez firmę Zjednoczone Fabryki Artykułów Spożywczych i Środków Kawowych S.A. "Wernaka", ilustracja pokazująca wzór dziurkowania.

Fi.19
50 PLN
39025

1930 Port Gdańsk, znaczek w kolorze szaroniebieskim, gwarancja i opis Walocha.

Fi.21
60 PLN
39026

1930 Port Gdańsk, znaczek w barwie szaroniebieskie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.21
150 PLN
39027

1930 Port Gdańsk, znaczek w barwie jasnoniebieskiej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.21
60 PLN
39028

1930 Port Gdańsk, "WYSTAWA MIĘDZ. "KOM - TUR" POZNAŃ 6.VII-10.VIII" POL.URZ.POCZT.TEL GDAŃSK 1 - wyjątkowo rzadki kasownik okolicznościowy czytelnie odciśnięty 4.VI na widokówce wysłanej do Krakowa, ofrankowanych znaczkiem wydania przedrukowego "różne widoki" za 15 gr; stempel rzadko spotykany, nawet odciśnięty grzecznościowo - na przesyłkach z oryginalnego obiegu praktycznie niespotykany; całość w dobrym stanie zachowania (lekko uszkodzony znaczek nie obniża jej wartości); gwarancja Schmutz.

Fi.KO1, 14
Mi.17
1 500 PLN
39029

1931 Port Gdańsk, list firnowy z Gdańska do Czerska.

Fi.17
250 PLN
39030

1932 Port Gdańsk, widokówka z Gdańska do Lubomla.

Fi.17, 18
120 PLN
39031

1932 Port Gdańsk, polski znaczek dopłaty użyty w Gdańsku (dopłata na liście Mi.500 euro), gwarancja.

Fi.D69I
60 PLN
39032

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego szaroczarna i czarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.900.-), gwarancja Kalinowski, Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
900 PLN
39033

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, narożny znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.450.-), bardzo stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
400 PLN
39034

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.500.-), gwarancja.

Fi.22
Mi.25
425 PLN
39035

1933 Port Gdańsk, gwarancja Krawczyk.

Fi.22
380 PLN
39036

1934 Port Gdańsk, seria stemplowana, gwarancja Walocha.

Fi.23-5
250 PLN
39037

1934 Port Gdańsk, seria, gwarancja Kalinowski.

Fi.23-5
220 PLN
39038

1934 Port Gdańsk - Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta w ładnym stanie zachowania (Fi.270.-), gwarancja.

Fi.23-24
Mi.26-28
250 PLN
39039

1934 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) z przedrukiem typu I: cyfra "1" z dużym szeryfem, cyfra "5" prosta; niewielki nakład 50.000; doskonały stan zachowania; na karcie wystawowej z opisem; gwarancja.

Fi.Cp1I
Mi.P1a 
800 PLN
39040

1934 Port Gdańsk, całostka z nadrukiem formy II, lekkie złamanie górnego lewego rogu, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp1II
2 000 PLN
39041

1934 Port Gdańsk, polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, znaczek do przesyłek zwykłych skasowany 3 VIII datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; bardzo rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U17
Mi.D17
400 PLN
39042

1935 kartka z Gdańska 30.XII.35 do Wilna, widokówka z dworcem w Piotrkowie.

Fi.25
90 PLN
39043

1935 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list ekspresowy wysłany 12.V z Łowicza, zwraca uwagę dopisek - najpewniej pocztowca w Łowiczu - "Polski Urząd Paczkowy Gdańsk 1"; na odwrocie datownik odbiorczy z 13.V - "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; koperta firmowa "M.Kowalski & Sohn. Łowicz (Polen) Pferde - Export"; walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.267, 282
Mi.288, 303
300 PLN
39044

1935 PRZESYŁKA URZĘDOWA - polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, list z Wydziału Wojskowego Komisarza Generalnego Rzplitej Polskiej na wolne miasto Gdańsk wysłany 10.I z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Magistratu miasta Tczew; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; datownik odbiorczy na odwrocie; zachowana korespondencja urzędowa wysyłana za pośrednictwem polskich urzędów pocztowych w Gdańsku jest wyjątkowo rzadko spotykana i należy do prawdziwych filatelistycznych rarytasów; walor w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia); gwarancja Schmutz.

Fi.U17
Mi.D17
2 000 PLN
39045

1935-6 Port Gdańsk, nalepka wydana przez Macierz Szkolną w Gdańsku - organizację utrzymującą polskie szkoły powszechne, gimnazjum, Szkołę Handlową i szkoły dokształcające na terenie Wolnego Miasta Gdańska; marginesowy egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania.


150 PLN
39046

1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), seria czysta (Mi.57 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.26-28
Mi.29-31I
100 PLN
39047

1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), czysty znaczek za 25 gr. z niekatalogowanym błędem "daszek T oderwany", to może być zaawansowane stadium katalogowanego błędu B1 "daszek T uniesiony ku górze", gwarancja.

Fi.28I B
Mi.31I
200 PLN