Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 115. Vorphilatelie

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
34866

1836 kompletny list z pełną treścią datowany 12 Septembri wysłany ze Lwowa do Tarnowa, jednowierszowy stempel nadawczy LEMBERG, na odwrocie kompletna ładnie zachowana sucho tłoczona zalepka listowa; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
34867

1836 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany 14 maja z Jarosławia do Przeworska, czarny obwódkowy owalny stempel nadawczy z ozdobnikami IAROSLAU; czerwoną kredką zaznaczono wagę przesyłki - jeden łut; papier ze znakiem wodnym - SCHONBERG KW; wewnątrz przesyłki dołączono recepis (Empfangs-Schein); na odwrocie zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.


300 PLN
34868

1836 pokwitowanie pocztowe z Koźmina w Wielkopolsce do Poznania


90 PLN
VERKAUFT
34869

1836 pełny składany list z treścią z Przemyśla do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy. Ramkowy stempel nadawczy Przemyśla


140 PLN
34870

1837 Zagraniczny Urząd Pocztowy Królestwa Polskiego w Krakowie, koperta listu wysłanego 7/11 do miejscowości Wielka Wola, krakowski dwuobrączkowy stempel nadawczy typu IV użyty jako kasownik nadawczy, na kopercie różne adnotacje: "a 7.Novembr", "p.Radom/Opoczno", "38" i "10" (na odwrocie); list był zamknięty pieczęcią lakową z herbem Jelita; koperta rozcięta na bokach; według Bojanowicza: "[...] niewiele korespondencji przechodziło przez niego [urząd polski w Krakowie], dlatego dysponujemy bardzo ubogim materiałem z tego źródła"; w środku kompletny list do Rodziców, bite cztery strony drobnego, ale wyraźnego tekstu, wszystko w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


1 200 PLN
34871

1837 kompletny list z pełną treścią (druk) tzw. "obciążony" paczką o wadze 7¼ funta wysłany z Głogowa do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy GLOGAU 1.DEC, czerwona adnotacja o wysokości opłaty "10½"; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


100 PLN
VERKAUFT
34872

1837 kompletny składany list z Mościsk do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy. Ozdobny stempel nadawczy Mościska w owalu


350 PLN
34873

1838 WIELICZKA, list (koperta) rekomendowany wysłany z żydowskiej dzielnicy Wieliczki - Klasno do Lwowa, bardzo ładnie odciśnięty ozdobny stempel nadawczy z napisem K.K.P.S. Wieliczka i trąbką pocztową w owalu, na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i dwuwierszowy "pisany" stempel odbiorczy Lwów 6.AUG:1838; efektowny, zgrabny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


1 800 PLN
34874

1838 WONGROWICZ - NIEZNANY STEMPEL WĄGROWCA, list wysłany 7/11 z miejscowości Wągrowiec do Bydgoszczy, doskonałej jakości czarna odbitka jednoobrączkowego stempla nadawczego WONGROWICZ nie ujętego w fundamentalnej pracy dotyczącej niemieckich stempli przedfilatelistycznych P.Feusera, kataloguje on cztery stemple przedfilatelistyczne z Wągrowca: jednowierszowy 3985-1, dwuwierszowy 3985-2, jedno 3985-3 i dwuobrączkowy 3985-4, trzy z nazwą Wongrowitz jeden z Wongrowiz, polskobrzmiący Wongrowicz nie jest katalogowane; na odwrocie pieczęć lakowa; fantastyczny stan zachowania.


2 000 PLN
34875

1839 "RECOM" i "FRANCO" - w pełni opłacony przez nadawcę kompletny z pełną treścią list polecony wysłany z Sokala do Lwowa na papierze stemplowym za 6 kreuzer (koron) z odciśniętą okrągłą pieczęcią z suchym tłoczeniem, czarny łukowy stempel nadawczy SOKAL z datą 11 OCT i dodatkowe stempelki "RECOM" i "FRANCO", list zgodnie z ordynacją przekreślony dwukrotnie na ukos; na odwrocie kompletna pieczęć lakowa i stempel odbiorczy Lemberg 12 OCT: 1839; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


1 000 PLN
34876

1839 kompletny składany list z Kresów z Drohobycza do Lwowa, na odwrocie datownik odbiorczy Lwowa. Pięknie odbity stempel nmiejsca nadania przesyłki.


280 PLN
34877

1840 około, obwoluta listu z Warszawy do Łodzi, stempel Warszawa typ IIIC o średnicy 19 mm.


50 PLN
34878

1840 około, obwoluta listu z Warszawy do Łodzi, stempel Warszawa typ IIIC o średnicy 19 mm.


50 PLN
34879

1840 około, obwoluta podwójnie użyta z Tuszyna, osobliwe.


60 PLN
34880

1840 kompletny list z pełną treścią wysłany 8/8 z Koszalina do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), czarny jednoobrączkowy stempel nadawczy COESLIN, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem; dobry stan zachowania.


30 PLN
34881

1840 około, koperta listu wartościowego z Stargardu do Neuwedell(Drawno).


200 PLN
34882

1840 kompletny składany z Lublina do Lubartowa, stempel nadawczy Lublina typ IIIC, stempel "Interes Rządowy" w ramce.


60 PLN
34883

1840 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Rzeszowa do Przeworska, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy RZESZOW 17./6, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 18 JUN i sucho tłoczona zalepka listowa nadawcy, papier ze znakiem wodnym; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
34884

1840 około, obwoluta listu z Urzędu Municypalnego w Częstochowie zamkniętego pieczęcią lakową urzędu do Łodzi, stempel Częstochowy typu IVC w niespotykanej barwie, stempelek "Interes Rządowy" w ramce.


1 300 PLN
34885

1840 około, obwoluta listu z Urzędu Municypalnego w Częstochowie zamkniętego pieczęcią lakową urzędu do Łodzi, stempel Częstochowy typu IVC, dopisek "b. pilno", stempelek "Interes Rządowy" w ramce.


350 PLN
34886

1840 kompletny list urzędowy wysłany z Dubiecka do Przemyśla, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy DUBIECKO 27 JAN: 840, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy Przemysl 27 Jan 1840. i pieczęć lakowa nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.


200 PLN
34887

1841 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Brodów do Przeworska, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy BRODY 8 May (nietrwale zespolone cyfry oznaczające rok - praktycznie nieczytelne), na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 10 MAY; papier ze znakiem wodnym - BRODY i herbem Pilawa; dobry stan zachowania.


120 PLN
34888

1841 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z miejscowości Starasól do Przemyśla, czarny łukowy stempel nadawczy STARASOL z datą 4 MAR, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 6 MAR i zalepka nadawcy; papier ze znakiem wodnym - WEIS; placówka pocztowa funkcjonowała tu zaledwie 6 lat (1837-43); rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


500 PLN
34889

1841 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z miejscowości Chyrów do Przemyśla, czarny łukowy stempel nadawczy CHYROW z datą 18 MAR, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 20 MAR i zalepka nadawcy; papier ze znakiem wodnym - J.MULLER KAPISTHAL; dobry stan zachowania.


200 PLN
34890

1842 list z Saaz obecnie miasto Zatec w Czechach, w kraju usteckim nad Ochrzą.


40 PLN
34891

1842 list z Troppau, śl.: Uopawa, staropol.: Tropawa) – miasto w kraju morawsko-ślaskim, na Śląsku Czeskim przy granicy z Polską do Głubczyc niem. Leobschütz, czes. Hlubčice) – miasto w woj. opolskim.


60 PLN
34892

1842 kompletny list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w Sokalu do Przemyśla, czarny łukowy z datą stempel nadawczy SOKAL 10 NOW, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 13.NOV. i zalepka nadawcy; papier ze znakiem wodnym - dwugłowy orzeł w koronie z dwudzielnym herbem na piersiach + litery A.S.; dobry stan zachowania.


300 PLN
34893

1842 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z miejscowości Sadowa Wisznia do Przeworska, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy WISZNIA 8 JUL, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK 9 JUL, papier ze znakiem wodnym - J.WEIS; bardzo dobry stan zachowania.


200 PLN
34894

1843 kompletny prywatny list z pełną treścią wysłany 29 10 ze Świdwina do Koszalina, czarny jednoobrączkowy stempel nadawczy SCHIVELBEIN, adnotacja dotycząca wagi i na czerwono dopisana wysokość opłaty "3", na odwrocie stempelek nadejścia; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
34895

1843 kompletny list wysłany 21.X z Tarnowa do Dębicy, odnotowana waga przesyłki "½ Loth"; na froncie dwuwierszowy stempel nadawczy TARNÓW 21.OCT, a na odwrocie bardzo ładnie odciśnięty dwuwierszowy stempel odbiorczy DEMBICA 22.OCT; dobry stan zachowania.


50 PLN
34896

1843 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w miejscowości Komarno do Przemyśla, czarny łukowy z datą stempel nadawczy KOMARNO 20 AUG, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 22.AUG. i dwie zalepki nadawcy, papier ze znakiem wodnym - MORAD; bardzo dobry stan zachowania (druga - wewnętrzna, karta listu delikatnie podgięta).


350 PLN
34897

1843 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany z Żółkwi do Lwowa, czarny dwuwierszowy z datą stempel nadawczy ZOLKIEW 8.JEN, czerwoną kredką wpisana waga listu 1/2 łuta, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy Lemberg 9.JAN: i zalepka nadawcy, papier ze znakiem wodnym - KL MORAU; dobry stan zachowania.


120 PLN
34898

1843 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany Żółkwi do Przemyśla, czarny jednowierszowy stempel nadawczy ZOLKIEW, czerwoną kredką wpisana waga listu 1 łut, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEMYSL 10.JUN: i zalepka nadawcy; dobry stan zachowania.


300 PLN
34899

1844 obwoluta listu urzędowego z Przedborza do Łodzi, obwoluta wykonana z obwoluty listu z Łodzi do Przedborza, stempel Przedborza typ VA, stempel "Interes Rządowy" w ramce.


400 PLN
34900

1845 kompletny list wysłany 22.FEB ze Lwowa do Czerniowiec, dwuwierszowy stempel nadawczy, a na odwrocie połówka suchej pieczęci nadawcy i słabo odciśnięty stempel odbiorczy Czernowitz z 26.II; walor w dobrym stanie zachowania.


60 PLN
34901

1845 kompletny list z pełną treścią wysłany 11/1 z Kołobrzegu do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy stempel nadawczy z datą COLBERG 11/1, list oznaczony dopiskiem "Militaria!"; wewnątrz wklejony kwit na zwolnioną od opłaty przesyłkę pieniędzy (Schein uber portofreie Geldsendung) na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem i stempelek nadejścia; niecodzienny dokument pocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania.


200 PLN
34902

1845 około, obwoluta listu urzędowego z Radomska do Łodzi, pieczęć lakowa urzędu miasta, niekatalogowany stempel Radomska typu VB z ornamentami z trąbek pocztowych, czarny stempel w ramce "INTERES RZĄDOWY OD MAGIST. M..." w ramce, na odwrocie stempel tranzytowy z Piotrkowa.


2 200 PLN
34903

1846 kompletny z pełną treścią list urzędowy wysłany ze zbiornicy listów w miejscowości Dobromil do Przemyśla, czarny łukowy z datą stempel nadawczy DOBROMIL 24 DEC, na odwrocie zalepka nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.


250 PLN
34904

1846 kompletny z pełną treścią list urzędowy ze Lwowa do Przemyśla, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy Lemberg 12 DEC:, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy Przemysl 13.DEC. i zalepka nadawcy; dobry stan zachowania (zewnętrzna prezencja bardzo dobra, krawędzie papieru listowego lekko postrzępione).


60 PLN
34905

1846 PODGÓRZE - NIEBIESKI STEMPEL, list z treścią wysłany 12.3 z Podgórza do miejscowości Kojetín, dwuwierszowy stempel nadawczy Podgorze 12.MAR: w kolorze niebieskim, na odwrocie czarny dwuwierszowy stempel odbiorczy KOJETEIN 15.MAI.; całość w dobrym stanie zachowania.


200 PLN