Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 114. Neubrandenburg

27964

100 PLN
27965

na karcie albumowej.

500 PLN
27966

1943 kartka na listowniku z oflagu IIE w Neubrandenburgu do Warszawy, do kartki załączona grafika obozowa "pokój ludziom dobrej woli", grafika sygnowana WB - Wacław Bulzacki.

1 000 PLN
27967

500 PLN
27968

1944 Kaplica, szeroko cięty kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym (Fi.500.-), ciekawe uszkodzenia dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

500 PLN
27969

500 PLN
27970

1944 Świetlica, kasowany znaczek za 5 f. w kolorze czarnym (Fi.550.-), z dodatkowym stemplem okolicznościowym "ROCZNICA POCZTY OBOZOWEJ", gwarancja.

550 PLN
27971

1944 Scena, makulatura najwcześniej wydanej odmiany znaczka za 50 f. w kolorze jasnobrunatnym na papierze białym gładkim grubym niezaliczona do nakładu prawdopodobnie ze względu na zbyt słaby docisk, kreślona ołówkiem z fragmentem odpowiedniej adnotacji w prawym górnym rogu, gwarancja, oznaczenie (7Iax4) i MK Schmutz.

Fi.7Iax4 MK
500 PLN
27972

450 PLN
27973

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, czysty znaczek za 20 f. (Fi.500.-), gwarancja Schmutz.

450 PLN
27974

Fi.8, Cp2x
1 000 PLN
27975

1944 Caritas, czysty znaczek za 5 f. odmiana koloru szaroczarna na papierze gładkim grubym z pełną oryginalną gumą (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostał błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo oznaczona gwiazdkami - na papierze grubym gumowanym występują znaczki o odcieniu fioletowym - 9ax2 i czarnym - 9bx2, ale większość czarnych wydano jako niegumowane), tu rzadka odmiana gumowana, bez podlepki, ale z kilkoma zmatowieniami na gumie, gwarancja.

Fi.9bx2
300 PLN
27976

Fi.9ax2
300 PLN
27977

1944 Kaplica, koperta z jasnozielonym znakiem opłaty na białym gładzonym jednostronnie papierze, prązkowanie 17 / 2 cm; niewielki nakład (350 szt.), dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ck1
1 000 PLN
27978

1944 Gryf, dwa typy całostki za 10 fen. (w/g klasyfikacji P.Pelczara):

pierwsza - typu 2, na papierze o poziomych włóknach papieru o długości całkowitej napisu i znaku opłaty 90 mm, dodatkowo z błędem "kropka nad dolnym ramieniem K" i zniekształceniami powodującymi zanikanie "gryfa", gwarancja;

Typ 1 występuje na próbach i w znakach opłaty drukowanych na fotografiach.

400 PLN
27979

1944 PLAMA NA DOLNEJ CZĘŚCI SUKNI - duże ciało obce odciśnięte wyraźnie na znaku opłaty Caritas, całostki za 5 fen na papierze białym prążkowanym, dodatkowo wokół ramki znaczka (zwłaszcza nad górną) widoczna obwódka spowodowana nadmiarem wyciśniętej farby; format 68-72x97mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.I.yu; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 6/2013: "formaty 100 x 70 mm normatywne [-] spotyka się rzadko. Podobno duży format bywał tylko w nakładzie pierwszym."; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2xB
500 PLN
27980

1944 Zygmunt Miszczyk - grafika obozowa przygotowana z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 1945, symboliczny rysunek z napisem DOSIEGO ROKU, inicjały Z M w dolnych narożnikach; dobry stan zachowania (lewy dolny narożnik słabszy).

500 PLN