Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 114. Russland

34791

1952 ZSRR, 25. rocznica śmierci Lenina, seria czysta.

Mi.1615-17
30 PLN
34792

1952 ZSRR, sporty zimowe, seria czysta.

Mi.1619-20
25 PLN
34793

1952 ZSRR, 200. rocznica urodzin Saławata Jułajewa, znaczek czysty.

Mi.1633
10 PLN
34794

1952 ZSRR, 150. rocznica śmierci Aleksandra Radiszczewa, znaczek czysty.

Mi.1644
35 PLN
34795

1953 ZSRR, 65. rocznica urodzin Waleriana Kujbyszewa, znaczek czysty.

Mi.1666
15 PLN
34796

1953 ZSRR, 60. rocznica urodzin Włodzimierza Majakowskiego, znaczek czysty.

Mi.1667
25 PLN
34797

1953 ZSRR, 125. rocznica urodzin Mikołaja Czernyszewskiego, znaczek czysty.

Mi.1668
30 PLN
34798

1953 ZSRR, 100. rocznica urodzin Włodzimierza Korolenki, znaczek czysty.

Mi.1675
10 PLN
34799

1954 ZSRR, 1. rocznica śmierci Józefa Stalina, znaczek czysty.

Mi.1701A
30 PLN
34800

1954 ZSRR, Sport, seria czysta.

Mi.1710-17
60 PLN
34801

1954 ZSRR, postęp w rolnictwie (I), seria czysta.

Mi.1718-19
20 PLN
34802

1954 ZSRR, 50. rocznica urodzin Mikołaja Ostrowskiego, znaczek czysty.

Mi.1727
15 PLN
34803

1954 ZSRR, 37. rocznica urodzin Rewolucji Październikowej, znaczek czysty.

Mi.1737
20 PLN
34804

1955 ZSRR, 85. rocznica urodzin W.I.Lenina, seria czysta.

Mi.1756-58
35 PLN
34805

1955 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Rolnicza w Moskwie (II), seria czysta.

Mi.1764-79
60 PLN
34806

1955 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Rolnicza w Moskwie (II), seria czysta w tym dwa pięcioznaczkowe paski.

Mi.1764-79
80 PLN
34807

1956 ZSRR, 86. rocznica urodzin W.I.Lenina, znaczek czysty.

Mi.1829
30 PLN
34808

1956 ZSRR, Machmud Aiwasow, znaczek kasowany z podpisem Muchamed.

Mi.1871 IA
70 PLN
34809

1957 ZSRR, Międzynarodowa Filatelistyczna Wystawa w Moskwie, wszystkie cztery typy bloków - różnice w połączeniu liter "E z Ж" i "Д z H" w pierwszym wyrazie i "K z A" w drugim oraz trzecim.

Mi.Bl.21
600 PLN
34810

1958 ZSRR, Międzynarodowy Konkurs im.Czajkowskiego dla pianistów i skrzypków, seria czysta cięta.

Mi.2061-63B
20 PLN
34811

1958 ZSRR, 200. rocznica Akademii Sztuki, znaczek czysty.

Mi.2074
10 PLN
34812

1958 ZSRR, konferencja ministrów poczty, znaczek z błędem "flaga CSRS odwrócona" i wersja znaczka poprawna.

Mi.2084I+II
70 PLN
34813

1958 ZSRR, Samoloty (I-III) nieząbkowane, seria czysta.

Mi.2106-8B, 2169-71B, 2193B
60 PLN
34814

1958 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Przemysłowa (III), seria czysta.

Mi.2188-89
10 PLN
34815

1959 ZSRR, wydanie obiegowe, kołchoźnica, znaczek czysty.

Mi.2198
20 PLN
34816

1959 ZSRR, 200. rocznica urodzin Roberta Burnsa - wydanie przedrukowe, znaczek czysty.

Mi.2203
40 PLN
34817

1961 ZSRR, 22 Zjazd KPZR (II+III), znaczki wydane na folii aluminiowej, bez przedruku i z przedrukiem długości 11,2 mm, czyste.

Mi.2540, 2541II
150 PLN
34818

1962 ZSRR, 25-lecie pierwszej dryfującej stacji badawczej "Biegun Północny-1" blok z nadrukiem na kopercie FDC; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta delikatnie ściemniała).

Mi.Bl.30I
400 PLN
34819

1962 ZSRR, pierwsi kosmonauci radzieccy, blok ząbkowany i cięty, czyste.

Mi.Bl.31A, B
60 PLN
34820

1964 ZSRR, olimpiada w Tokio - "zielony" blok olimpijski na kopercie FDC, (Mi.600 euro); bardzo dobry stan zachowania.

Mi.Bl.33
1 200 PLN
34821

1964 ZSRR, olimpiada w Tokio, bardzo rzadki, numerowany tzw. "zielony" blok olimpijski o niskim nakładzie (Mi.320 euro), bardzo dobry stan zachowania.

Mi.Bl.33
700 PLN
34822

1964 ZSRR, olimpiada w Tokio, dwie odmiany bloku olimpijskiego, podstawowa ze zwykłą gwiazdą i rzadsza ze zniekształconą w górnej części gwiazdą - obie pokazane na skanach, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.Bl.35, 35I
200 PLN
34823

1965 ZSRR, Dzień Kosmonautów, znaczki drukowane na srebrnej folii, czyste.

Mi.3042-43
20 PLN
34824

1965 ZSRR, Dzień Kosmonautów, rzadka jako kasowana w czworoblokach seria znaczków drukowanych na srebrnej folii.

Mi.3042-43
70 PLN
34825

1970 ZSRR, 100. rocznica urodzin Lenina, Wszechzwiązkowa Wystawa Filatelistyczna, komplet 3 kopert FDC: blok I typu - wydany w nakładzie zaledwie 5000 sztuk (Mi. 250 euro) - niewielki nakład!!! blok II typu, znaczek.

Mi.Bl.62I, Bl.62II, 3738
500 PLN