Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 114. Städtepost 1914-1918

23761

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-2
120 PLN
23762

1916 Sosnowiec, seria na podlepkach, gwarancja Mikstein, Walocha.

Fi.1-2
120 PLN
23763

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
280 PLN
23764

1916 Sosnowie, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
280 PLN
23765

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro, Fi.150.-) w bardzo ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
120 PLN
23766

Fi.1-2
100 PLN
23767

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania w czworoblokach, znaczki za 3 kop. gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
1 000 PLN
23768

1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

180 PLN
23769

1916 Sosnowiec, seria z paskiem czysta w czworoblokach (Fi.2000.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 600 PLN
23770

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.400 euro) z pełną oryginalną gumą, bardzo rzadka jako marginesowa, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
480 PLN
23771

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
400 PLN
23772

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.240.-) z minimalnym śladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja.

Fi.3-4
180 PLN
23773

Fi.3-4
1 200 PLN
23774

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.3-4
180 PLN
23775

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, kasowana (Mi.400 euro, Fi.400.-), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.3-4
320 PLN
23776

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania w czworoblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
2 000 PLN
23777

1916 Sosnowiec, stemplowany znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, gwarancja.

150 PLN
23778

680 PLN
23779

1916 Sosnowiec, trójkątny znaczek trzeciego wydania, gwarancja Walocha.

60 PLN
23780

1916 Sosnowiec, czworoblok parek w układzie tete - beche.

2 000 PLN
23781

Fi.5a
900 PLN
23782

Fi.5a, 2Ia
120 PLN
23783

1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze różowawoczerwonym, dwie podlepki, gwarancja.

Fi.5b
Mi.5
50 PLN
23784

Fi.5b
1 100 PLN
23785

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany znaczek za (3 kop.) w kolorze różowoczerwonym (Fi.90.-), bardzo czytelnie unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze fioletowym, gwarancja Petriuk.

Fi.5b, 2III
100 PLN
23786

1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej grzecznościowo skasowana datownikiem 14.3.16, gwarancja Pelczar.

350 PLN
23787

1916 Sosnowiec, komplet dwóch całostek poczty miejskiej w bardzo ładnym stanie, gwarancja Jungjohann.

Fi.Cp1-2
450 PLN
23788

Fi.Cp2
400 PLN
23789

Fi.Cp2
400 PLN
23790

1916 Sosnowiec, całostka z belka zasłaniającą napis "Postkarte - Pocztówka", gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2
150 PLN
23791

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 16.5, opłatę doręczeniową pobrano znaczkami poczty miejskiej skasowanymi datownikiem "K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA" z wyróżnikiem "b", dodatkowo czerwonoliliowy stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2, 7, 9, 27Ia
200 PLN
23792

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na widokówce o tematyce skautowej wysłanej 27.12 z Sosnowca, fioletowy stempelek cenzury warszawskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
120 PLN
23793

Fi.2a
60 PLN
23794

1916 Warszawa, kartka z warszawy do Lwowa, kartka niewłaściwie opłacona uzyskała stempelek "Unzureichend / frankiert - Zurück", kartka zwrócona do nadawcy przy czym pobrano opłatę doręczeniową poczty miejskiej, nadawca uzupełnił opłatę znaczkiem za 2,5 fen. który unieważniono innym kasownikiem i wysłano ponownie do adresata, stempel cenzury, ciekawy obieg pocztowy, fotoatest Walocha.

Fi.2a
700 PLN
23795

Fi.2b
100 PLN
23796

60 PLN
23797

40 PLN
23798

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka (druki) nadana 14.4, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym stemplem z syrenką.

50 PLN
23799

1916 Warszawa, seria wydania przedrukowego w czworoblokach.

Fi.9-19
50 PLN
23800

1916 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości 2/10 gr. na znaczku podstawowym w kolorze czerwonym z tłem zielonopiaskowym.

Fi.9b
20 PLN