27829 |
1944 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
27830 |
1944 LOTERIA OBOZOWA, bardzo rzadka kartka do zawiadomień o wypłacie wygranej w loterii obozowej ozdobiona grafiką z wizerunkiem listków koniczyny i napisem "POPRZEZ SOLO AMBO SECO DO MILIONA NIEDALEKO". | |
| 500 PLN | |
27831 |
1944 kartka pocztowa ozdobiona rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik", gwarancja. | |
| 500 PLN | |
27832 |
| 200 PLN | |
27833 |
1944 rzadkie zaproszenie na święto oficerów 1 Batalionu Strzelców z programem obchodów święta i okolicznościową grafika obozową. | |
| 1 000 PLN | |
27834 |
1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm. | |
| 300 PLN | |
27835 |
1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na okładce emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
27836 |
1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC, karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W. Oyrzanowskiego, karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym, fotoatest. | |
| 3 000 PLN | |
27837 |
1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.1000.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk. | Fi.51 |
| 750 PLN | |
27838 |
1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek. | Fi.51 |
| 600 PLN | |
27839 |
1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców (Fi.200.-), gwarancja Schmutz. | Fi.51 |
| 160 PLN | |
27840 |
1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek z nadrukiem upamiętniającym masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, był on w obiegu tylko przez dwa dni 24 i 25 stycznia 1945, ostemplowany 25.1 - kasowany bardzo rzadki (Fi.800.-); | Fi.U1, 51 |
| 1 500 PLN | |
27841 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna - pamiątkowa karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella - twórcy wielu grafik obozu IIC, z podpisem artysty; TEMAT - VARSAVIANA. | |
| 150 PLN VERKAUFT | |