Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 114. Flugpost

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
34025

1912 Niemcy, specjalna całostka lotnicza za 5 Pf z dopłatą 50 Pf na fundusz Nationalflugspende, z ilustracją przedstawiającą sterowiec Zeppelin w locie nad Frankfurtem nad Menem, przesłana 13.10 pocztą lotniczą z Frankfurtu do Wiesbaden, karta adresowana do Inowrocławia; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.SFP1
400 PLN
34026

1918 poczta lotnicza cywilna Wiedeń - Kraków, list wysłany 8.05.18 ofrankowany znaczkami z przedrukiem FLUGPOST przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji na tej trasie zgodnie z obowiązującą taryfą, na odwrocie kasownik odbiorczy.

Fi.21b
150 PLN
34027

1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe znaczków dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej, znaczki na liście nadanym 3.06. do Olsztyna unieważnione w Poznaniu czarnym kasownikiem "skrzydło",na odwrocie stempel odbiorczy, co niespotykane brak dodatkowej opłaty pocztowej.


600 PLN
34028

1923 "AEROLLOYD" połączenie lotnicze Warszawa-Lwów, ekspresowy list lotniczy (druk) wysłany 26.VI z Warszawy do Lwowa, stempelek gotówkowej dopłaty za przesyłkę lotniczą, stempelek "Par avion", na odwrocie kasownik odbiorczy Lwów 1 z 28.VI; całość o ładnie udokumentowanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Bura.

Fi.22
800 PLN
34029

1923 kartka z specjalnego lotu nad Warszawą na rzecz Pogotowia ratunkowego zorganizowany przez redakcje "Expressu" i "Kuriera", przewieziono 236 przesyłek.

Fi.23
300 PLN
34030

1924-35 Wydanie Lokalne - miejskich i powiatowych komitetów LOPP - miejscowość nieznana - alegoria, czysty znaczek MKOP (Miejski Komitet Obrony Powietrznej?) za 10 gr., niekatalogowany u Fischera ani w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali, ex-Taipale, ładnie centrowany w dobrym stanie zachowania.


600 PLN
34031

1924 pierwszy lot do Ameryki Północnej sterowca LZ126 Z.R.3 "Graf Zeppelin", list z Niemiec (z Bytomia) do St. Louis.


1 000 PLN
34032

1924 ekspresowy lotniczy list polecony z Warszawy nadany 18.08.24 do Stanów Zjednoczonych, opłatę za przesyłkę lotniczą pobrano gotówką - stempel "Perçu fres ........ mks. ........" w ramce z ręcznie wpisana kwotą 30 gr., na odwrocie stemple odbiorcze.


1 000 PLN
34033

1925 austriacka kartka nadana pocztą lotniczą z Wiednia do Lwowa (rzadka, większość do Warszawy) pierwszym lotem na trasie Wiedeń - Warszawa, stempel "Erstpostflug Wien - Warszawa/ Premier avion Wien - Varsovie" i stempel odbiorczy, lotem tym przewieziono 80 przesyłek.

Fi.35c
800 PLN
34034

1925 Norwegia, polecony list lotniczy, wysłany 27.VIII z Oslo do Berlina; na odwrocie stemple odbiorcze, m.in. trzywierszowy w ramce "Mit Luftpost befördert über/ Flughafen Tempelhofer Feld/ Postamt Berlin C2", dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.109-15, 99 
200 PLN
34035

1925 ZSRR, polecony list lotniczy, wysłany 11.9 z Moskwy do Berlina; stempel odbiorczy urzędu kolejowego dla przesyłek lotniczych: "Mit Luftpost/ befordert/ Bahnpostamt 4"; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


Mi.273I, 275I, 281
150 PLN
34036

1925-38 zestaw nalepek Ligi Obrony Powietrznej Państwa.


300 PLN
34037

1926 list z Zawodów Balonów Wolnych, przewieziono balonem "Warszawa", brak jednego znaczka na odwrocie.

Fi.1d
200 PLN
34038

1926 Poczta Lotnicza z Wystawy Radiowej w Warszawie, list do Krakowa, znaczki skasowane 13 VI datownikiem okolicznościowym "WYSTAWA RADJOWA 15-24 MAJA w WARSZAWIE" (Myślicki 26 001), dodatkowy stempel okolicznościowy stosowany do przesyłek lotniczych nadanych na terenie Wystawy "POCZTĄ LOTNICZĄ Wystawa Radiowa Exposition de Radio POSTE AERIENNE" - doskonała odbitka stempla (Myślicki 26 203) o najwyższym stopniu rzadkości - D, dodatkowe stempelki: lotniczej opłaty gotówkowej "POBRANO/PERÇU", "SAMOLOTEM"; stempel odbiorczy urzędu lotniczego w Krakowie "Nadeszła Pocztą Lotniczą"; na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.43
400 PLN
34039

1926 Rajd wojskowy Warszawa-Lida-Wilno-Ryga-Tallinn-Helsinki-Warszawa, kartka z Tallina do Warszawy, datownik odbiorczy WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY, przesłano 95 przesyłek tym lotem.

Fi.49b
600 PLN
34040

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.23
20 PLN
34041

1927 parka stemplowanych nalepek składkowych Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.23
30 PLN
34042

1927 otwarcie linii Lotniczej Łódź-Lwów z okazji Targów Wschodnich, czerwony stempel dodatkowy "I-y Lot ŁÓDŹ-LWÓW 1er vol.", list lotniczy przesłany z Łodzi do Lwowa - lotem tym przesłano zaledwie 100 sztuk poczty!!! doskonały stan zachowania.

Fi.54a
400 PLN
34043

1928 LOPP, znaczki składkowe, Warszawa Komitet Społeczny - śmigło i skrzydła, znaczek za 10 gr w kolorze czerwonym na liście lotniczym wysłanym 30.III z Warszawy do Lwowa, znaczki skasowane datownikiem nadawczym WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY; na froncie stemple: do oznaczania opłaty lotniczej, SAMOLOTEM i "NADESZŁO POCZTĄ LOTNICZĄ.", na odwrocie datownik odbiorczy LWÓW 1 z wyróżnikiem "2h" z tego samego dnia; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.14
200 PLN
34044

1929 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.39
30 PLN
34045

1929 kartka lotnicza z pierwszego lotu na trasie Wiedeń - Katowice, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.75b
300 PLN
VERKAUFT
34046

1929 Katowice-Warszawa "LOT", druki przesłane 7.I, czerwony stempel dodatkowy "Lot-I-Vol Katowice-Warszawa", przesłano zaledwie 200 sztuk poczty; na odwrocie stempelek "Nadeszła pocztą lotniczą" i datowniki WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY, oraz WARSZAWA 1 z tego samego dnia; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.76a
300 PLN
VERKAUFT
34047

1929 list lotniczy z pierwszego lotu na trasie Katowice - Lwów, na froncie stempel odbiorczy, przewieziono 56 listów.

Fi.78
620 PLN
VERKAUFT
34048

1929 list lotniczy z pierwszego lotu na trasie Lwów - Katowice, przewieziono 55 listów, na odwrocie stemple tranzytowy i odbiorczy.

Fi.79
850 PLN
VERKAUFT
34049

1929 list z pierwszego lotu na trasie Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, przewieziono 150 sztuk takich przesyłek.

Fi.93c
260 PLN
34050

1929 Otwarcie Linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk "LOT", list lotniczy przesłany 1.6 na trasie Bydgoszcz - Katowice, dodatkowy fioletowy stempelek okolicznościowy z zaznaczoną trasą lotu i napisem "I Lot Bydgoszcz - Katowice"; stempelek "Nadeszła pocztą lotniczą" na odwrocie datownik odbiorczy KATOWICE URZĄD P. z tego samego dnia; lotem tym przewieziono zaledwie 150 przesyłek; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.93k
300 PLN
34051

1929 list lotniczy z pierwszego lotu na trasie Bydgoszcz - Katowice, przewieziono 150 listów, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.93k
300 PLN
34052

1929 list lotniczy z pierwszego lotu na trasie Katowice - Wenecja, na odwrocie stemple tranzytowy i odbiorczy.

Fi.94a
400 PLN
VERKAUFT
34053

1929 list lotniczy z pierwszego lotu na trasie Katowice - Turyn, na odwrocie stemple tranzytowy i odbiorczy.

Fi.94b
500 PLN
VERKAUFT
34054

1929 list lotniczy z pierwszego lotu na trasie Katowice - Rzym, na odwrocie stemple tranzytowe i odbiorczy.

Fi.94c
400 PLN
VERKAUFT
34055

1929 wydanie na przesyłki lotnicze, 5 + 10 + 20 + 45 gr - frankatura czterokolorowa!!! prawidłowo opłacony zagraniczny list lotniczy wysłany 21.XI.1929 z urzędu Lublin 1 do Pragi, stemple tranzytowe i odbiorcze: WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY, PRAHA LETISTE i PRAHA 5 SMIHOV; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.219, 220, 222, 224
Mi.227, 228, 230, 232
250 PLN
34056

1929 LZ129 Graff Zeppelin "PRZERWANY LOT" - widokówka nadana 15.5.29 z friedrichshafen Bodensee, niebieski stempel okolicznościowy lotu "LUFTSCHIFF GRAFF ZEPPELIN 1.AMERIKAFAHRT 1929", dodatkowy czerwony stempelek "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt" (Doręczenie opóźnione z powodu przerwania 1 lotu do Ameryki); nowojorski datownik odbiorczy z 3.8.29. Był to pierwszy międzykontynentalny lot LZ127 z Europy do Ameryki, sterowiec wystartował do lotu z Friedrichshafen w dniu 16.5.29, nocą nad Morzem Śródziemnym, gdy zbliżano się do wybrzeża Hiszpanii, pierwszy z pięciu silników uległ uszkodzeniu, następnego dnia na wysokości Alicante uszkodzeniu uległ drugi silnik w związku z tym podjęto decyzję o przerwaniu lotu do Ameryki i powrocie do bazy, po awarii trzeciego i czwartego z pięciu silników sytuacja stawała się dramatyczna, rząd francuski udzielił zgody na lądowanie awaryjne w bazie lotniczej Cuers pod Tulonem; kiedy 23.5.29 z Niemiec dostarczono zapasowe silniki, sterowiec powrócił do bazy we Friedrichshafen, skąd 1 sierpnia wystartował do udanego tym razem lotu i 3 sierpnia wylądował w Lakehurst niedaleko Nowego Jorku; przesyłki z pierwszej, nieudanej, próby lotu oznaczono dodatkowym czerwonym stempelkiem przetrzymano w bazie Friedrichshafen i przewieziono w drugiej - udanej - próbie lotu.


480 PLN
34057

1930 list lotniczy z Warszawy do Aten, stempel okolicznościowy pierwszego lotu z Polski przez Wiedeń do Indii, stemple tranzytowe i odbiorczy, na tej trasie przewieziono 65 przesyłek.

Fi.101b
750 PLN
34058

1930 Chile, polecony list lotniczy wysłany 9.VII z Valparaiso do Berlina, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.149, 151a, 166Ib, 17
100 PLN
34059

1931 wydanie na przesyłki lotnicze, 5 + 10 + 15 + 30 + 45 gr - frankatura pięciokolorowa!!! zagraniczny lotniczy list polecony wysłany 2.VI.1931 z urzędu Warszawa 1 do Nicei, przesyłkę opłacono w wysokości 1,60 zł, podczas gdy prawidłowa opłata wynosiła 2,20 zł; brakującą kwotę 50 gr(?) pobrano od nadawcy gotówką - stempelek "Pobrano zł... gr... Perçu" z dopisaną kwotą; następnie list dostarczono do urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY, skąd drogą lotniczą przesłano go do Francji: kasowniki tranzytowe i odbiorcze PARIS GARE DU NORD AVION 3.V; GARE-AVION MARSEILLE 4.6; NICE-ARRIVE 5-6; 3 wartości z górnymi marginesami z liczbami rozrachunkowymi; dekoracyjny walor o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.219-224ex
Mi.227-232ex
500 PLN
34060

1931 Szwecja, karta pocztowa przesłana 27.7 lotem Sztokholm - Amsterdam do Kopenhagi.


Mi.125AW 
60 PLN
34061

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot na Islandię - poczta islandzka, polecona widokówka opłacona znaczkami przedrukowymi poczty sterowcowej przesłana 30.VI z Rejkiawiku do Lorch, dodatkowy stempel okolicznościowy; stempel odbiorczy; doskonały stan zachowania (Sieger 114B).


Mi.147, 148 
600 PLN
34062

1931 lot sterowca LZ127 "Graf Zeppelin" na trasie Staken-Travemunde.


Mi.176b
200 PLN
34063

1931 Indie Holenderskie, I lot Indie Holenderskie-Australia, dekoracyjna koperta ofrankowana specjalnym znaczkiem przygotowanym dla tego lotu wysłana 29.4 z Batawii do Sydney, przewieziona 9.V samolotem, stempel odbiorczy Sydney z 13.V; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


Mi.180
200 PLN
34064

1931 lot sterowca LZ 127 "Graf Zeppelin" - Oberschlesienfahrt, kartka dosłana z Austrii i adresowana do Czechosłowacji.


Mi.194
200 PLN