Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 114. Freie Stadt Danzig

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
32810

1923 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 6.4 z Dortmundu, cztery różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 72, 73 (w owalnej i kwadratowej ramce), 86; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami.


Mi.232, 268
120 PLN
32811

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczki z automatu za 5 fen - pasek pionowy pięciu sztuk skasowany 4.9.1938 w Sopocie, rzadko spotykany w wielokrotnościach, bardzo dobry stan zachowania (pasek zgięty na perforacji między 3 i 4 znaczkiem).

Fi.187R
Mi.193D
240 PLN
32812

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
32813

1924 kartka z Gdańska do Niemiec.

Fi.190
120 PLN
32814

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, kasowany znaczek za 10 Pf. z błędem na poz.59 "czworokątny wyłom w pierwszej wieży" (Fi.800.-), gwarancja i oznaczenie.

Fi.196 B1
Mi.202 PFI
800 PLN
32815

1924 wydanie lotnicze, seria stemplowana.

Fi.196-200
140 PLN
32816

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem w postaci opuszczonej dziurki w ząbkowaniu u góry i dołu, ząbkowanie dla wersji z automatów, abklacz, piękny stan.

Fi.200B2
400 PLN
32817

1924/1925 wydanie obiegowe z widokami Gdańska i okolic, serie dwóch wydań.

Fi.201-5, 206-7
2 500 PLN
32818

1924 Herb Gdańska w owalu, kasowany znaczek za 15 fen z błędem na poz.11 "nosek lewej cyfry 1 przedłużony ku dołowi i pęknięta u dołu litera D w Danzig" (Mi.120 euro), zwraca uwagę znaczne uszkodzenie ramki tarczy herbowej powyżej liter Da w Danzig, dodatkowo silne przesunięcie perforacji, datownik Sopotu z 2.7.27 w; gwarancja Krawczyk.

Fi.208 B1
Mi.214I
150 PLN
32819

1924 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka.

Fi.Cp25
120 PLN
32820

1924 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka typ I.

Fi.Cp25I
120 PLN
32821

1924 herb Gdańska na tarczy w owalu, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp34I
150 PLN
32822

1924 Wydanie przedrukowe - urzędowy znaczek za 50 Pf. z błędem nadruku tzw."gwóźdź pomiędzy literami D i M", gwarancja i opis.

Fi.U6 B
Mi.D6
40 PLN
32823

1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, najrzadszy w serii kasowany znaczek za 35 Pf. w kolorze ultramarynowym (Fi.240.-), gwarancja Schmutz, dodatkowo wszystkie pozostałe znaczki w serii oprócz jednego (Fi.395.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.U41-50
Mi.D41-50
500 PLN
32824

1924 wydanie przedrukowe, podstawowa seria znaczków urzędowych w ładnym stanie.

Fi.U41-51
2 400 PLN
32825

1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, czysty znaczek za 20 Pf. z przesuniętym środkiem, lekki ślad podlepki, gwarancja i opis.

Fi.U45
Mi.D45
80 PLN
32826

1925-32 widoki Gdańska i okolicy (II), 1 Guld czerwonopomarańczowy z błędem na poz.42 "dodatkowa pionowa kreska w O oraz ukośne z cieniem i w Oliva"; kasowane (Fi.360.-); bardo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.206b B1
Mi.212b PF I
360 PLN
32827

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer (zastosowano Cp28 dla dwóch rożnych kart).

Fi.Cp29
160 PLN
32828

1925 wydanie przedrukowe, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. Gwarancja Gruber BPH.

Fi.Cp29
250 PLN
32829

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.300.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer.

Fi.Cp30
180 PLN
32830

1925 wydanie ilustrowane, komplet 10 całostek z wszystkimi ilustracjami.

Fi.Cp31I 10 il.
1 400 PLN
32831

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus (Fi.200.-).

Fi.Cp32
160 PLN
32832

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 4.

Fi.Cp32
200 PLN
32833

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 3.

Fi.Cp32
200 PLN
32834

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 16, słabo widoczny ślad po zagięciu.

Fi.Cp32
150 PLN
32835

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 14.

Fi.Cp32
200 PLN
32836

1925 wydanie ilustrowane, komplet 10 całostek z wszystkimi ilustracjami.

Fi.Cp32 10 il.
1 900 PLN
32837

1925 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
500 PLN
32838

1925 herb Gdańska na tarczy w owalu wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 3.

Fi.Cp38I
150 PLN
32839

1927 wydanie ilustrowane z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, komplet 11 całostek z wszystkimi ilustracjami.

Fi.Cp39A 11 il.
4 500 PLN
32840

1927 XIX Światowy Kongres esperanto w Gdańsku, kartka z nie oddartymi marginesami.

Fi.Cp39B
2 800 PLN
32841

1927 wydanie ilustrowane z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, komplet 11 całostek z wszystkimi ilustracjami.

Fi.Cp40A 11 il.
5 000 PLN
32842

1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka.

Fi.Cp41
40 PLN
32843

1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka.

Fi.Cp42
60 PLN
32844

1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp43
200 PLN
32845

1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka.

Fi.Cp44
250 PLN
32846

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 1.

Fi.Cp45
180 PLN
32847

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 3.

Fi.Cp45
180 PLN
32848

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 4.

Fi.Cp45
180 PLN
32849

1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 6.

Fi.Cp45
180 PLN
VERKAUFT