Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 114. Portomarken

32549

1936 niedostatecznie opłacona karta pocztowa (10 zamiast 15 gr) wysłana 21 X z Warszawy do Wilna, datownik nadawczy WARSZAWA 2- KIOSK, w miejscu nadania niebieską kredką oznaczono dopłatę "10" (podwójna wysokość brakującej opłaty), w urzędzie odbiorczym doklejono znaczek dopłaty wydania przedrukowego za 10gr/1zł, który skasowano 22 X datownikiem Wilno 1; całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.D89
Mi.P81
60 PLN
32550

1936 miejscowy list z Torunia, nie uznano opłaty według taryfy na druki i pobrano dopłatę znaczkiem dopłaty.

Fi.D90
70 PLN
32551

1938 zawiadomienie pocztowe z Lidy do Lipniszki, mieszana opłata znaczkami opłaty i znaczkiem dopłaty.

Fi.D82, 294
250 PLN
32552

1938 list miejscowy wysłany 2.8 do Sądu Grodzkiego w Kcyni zwrócony do nadawcy, ponieważ nie była to przesyłka rejestrowana i na kopercie nie umieszczono zwrotnego adresu, została ona komisyjnie otwarta w celu ustalenia adresu nadawcy - adnotacja "Zawartość listu wyjęto. Kcynia, dnia 3/8 1938" i pieczątka "Sekretarz Sądu Grodzkiego "z podpisem; adres dopisano na kopercie "Nad. Mańkowska Mieczkowo p.Gromadno" i przesyłkę z urzędu w Kcyni, po opatrzeniu jej literą "T", zwrócono do urzędu pocztowego w Gromadnie, gdzie 4.8 za zwrot naliczono dopłatę w podwójnej wysokości; niezwykły walor o niespotykanym obiegu w doskonałym stanie zachowania.

Fi.D85
Mi.P88
1 200 PLN
32553

1938 list z Częstochowy do Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, list opłacono zgodnie z taryfą pocztową w wysokości 25 gr. ale znaczkiem opłaty stemplowej, podwójną opłatę w wysokości 50 gr. naliczono Urzędowi Wojewódzkiemu w Kielcach, który potwierdził na odwrocie otrzymanie listu, ale zapewne ze względu na opłatę odmówił przyjęcia i zwrócił do nadawcy, poczta naliczyła kolejna podwójną opłatę nadawcy listu kolejnym znaczkiem dopłaty tym razem w Częstochowie, bardzo ciekawy walor z opłatami dopłaty naliczanymi w dwóch różnych urzędach.

Fi.D87
250 PLN
32554

1938 ozdobne cyfry, seria.

Fi.D92-9
50 PLN
32555

1938 ozdobne cyfry, seria czysta w czworoblokach, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.D92-99
200 PLN
32556

Fi.D92-99
50 PLN
32557

1938 ozdobne cyfry, makulaturowy znaczek bez gumy z przesuniętą w pionie perforacja.

Fi.D93MK
60 PLN
32558

1938 znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.D94
20 PLN
32559

1939 przekaz paczkowy z Krakowa do Jaworza, opłaty doręczeniowe pobrane znaczkami dopłaty.

Fi.D83, D93
50 PLN
32560

1939 potwierdzenie odbioru przesyłki z Jaworza.

Fi.D97
20 PLN
32561

1945 trąbka pocztowa, znaczek za 1 zł z silnie przesuniętym ząbkowaniem poziomym, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D100
60 PLN
32562

1945 trąbka pocztowa, cięte próby znaczków dopłaty w parkach z międzypolami (Fi.8000.-), wąski ślad po podlepce nad międzypolem, gwarancja Schmutz.

Fi.D100+Pw+101 P1, 102+Pw+103 P1
8 000 PLN
32563

1945 trąbka pocztowa, ząbkowana seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania.

Fi.D100-103
40 PLN
32564

1945 trąbka pocztowa, seria prób ciętych gumowanych w parka, gwarancja Gryżewski, Krawczyk.

Fi.D100-103 P1
7 000 PLN
32565

1945 fragment arkusza znaczka dopłaty.

Fi.D101
60 PLN
32566

Fi.D101
75 PLN
32567

Fi.D101MK
120 PLN
32568

1945 trąbka pocztowa, parka z numerem walca na marginesie..

Fi.D102
30 PLN
32569

1945 arkusz znaczka dopłaty złożony w połowie, brak lewego marginesu.

Fi.D102 ark.
150 PLN
32570

1945 znaczek z przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.D103
15 PLN
32571

1946 trąbka pocztowa, 2 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdujący się pod 100 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D104
Mi.P105B
50 PLN
32572

Fi.D104-10
Mi.P105-11B
50 PLN
32573

1946 narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.D106
30 PLN
32574

1946 narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.D108
25 PLN
32575

Fi.D109
30 PLN
32576

1946 blok legitymacyjny.

Fi.D117
30 PLN
32577

1949 list z Katowic do Warszawy, brakującą opłatę w wysokości 6 zł naliczono adresatowi znaczkiem dopłaty, z powodu dopłaty adresat odmówił przyjęcia listu i list zwrócono do nadawcy, a nie pobraną dopłatę anulowano stemplem "UNIEWAŻNIONO".

Fi.D107,433
120 PLN
32578

1949 trąbka pocztowa, 1 zł ząbkowanie ZL10¾ sześcioblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdujący się pod 100 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D111
Mi.P104A
60 PLN
32579

1949 parka znaczków dopłaty z podwójna perforacją poziomą na marginesie, niekatalogowane, gwarancja Wiatrowski, górny znaczek naturalne zagiecia, dolny (z błędem) ok.

Fi.D111 MK
120 PLN
32580

1949 pasek znaczków dopłaty z częściową podwójną ukośną perforacją pionową na dolnym znaczku i niepełna perforacją na kolejnych znaczkach od dołu arkusza.

Fi.D111 MK1
70 PLN
32581

1949 czworoblok z numerem walca na dolnym marginesie, znaczki z podwójna perforacja pozioma na dolnym marginesie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D111 MK2
120 PLN
32582

1949 trąbka pocztowa, ząbkowana seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania.

Fi.D111-17
Mi.P104-13A
60 PLN
32583

1949 pasek znaczków dopłaty z podwójną perforacją pionową na lewym marginesie, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej.

Fi.D111MK
350 PLN
32584

1949 trąbka pocztowa, 2 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdujący się pod 64 znaczkiem w arkuszu, z lewej strony międzypolem międzysektorowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D112
Mi.P105B
40 PLN
32585

1949 trąbka pocztowa, 3 zł z międzypolem, nadruk "groszy" typu 18, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D113
Mi.P106A
30 PLN
32586

1949 trąbka pocztowa, 3 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdujący się pod 28 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.D113
Mi.P106A
50 PLN
32587

1949 trąbka pocztowa, czworobloki legitymacyjne N.3.W.I. dwóch znaczków dopłaty 3 zł. + 2 zł. niekatalogowane w parkach z podwójnymi międzypolami, piękny stan zachowania.

Fi.D113+Pw+Pw+D112
2 400 PLN
32588

1949 narożny znaczek z numerem walca na bocznym marginesie.

Fi.D116
25 PLN