23150 |
1865 rosyjski znaczek unieważniony stemplem numerowym Granicy z cyfrą 175 w czterech okręgach, stopień rzadkości według Bojanowicza 2 punkty w dziesięciostopniowej skali rzadkości, dobry stan zachowania. | Mi.15y |
| 120 PLN | |
23151 |
| 360 PLN | |
23152 |
| 300 PLN | |
23153 |
1866 Aus POLEN per POSEN list z Koła do Niemiec, znaczki unieważnione stemplem numerowym Konina z liczba 221 w okręgach, na odwrocie stemple tranzytowe i odbiorczy. Bardzo rzadki pruski stempel graniczny Aus POLEN per POSEN. | Fi.18, 19, 21 |
| 2 400 PLN | |
23154 |
1866 Królestwo Polskie - BW na znaczku z BŁĘDEM TŁA, dwa rosyjskie znaczki, za 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; pierwszy z nich to rzadka odmiana z poddrukiem trójkąciki dla znaczków za 5 kop. zamiast cyfry 3 zastosowanej dla znaczków za 3 kop. (Fi.450.-); oba znaczki unieważnione polskimi kasownikami ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska na wycinku z listu do Francji, na dole fragment pruskiego kolejowego stempla granicznego i graniczny stempel francuski. | Fi.19s, 21x Mi.19F, 21x |
| 600 PLN | |
23155 |
1866 Królestwo Polskie 126 - STOPNICA, pionowa parka znaczków rosyjskich za 5 kop. wydania z 1866 roku, na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, odmiana z szaroniebieskim tłem; unieważnione są rzadkim polskim kasownikiem numerowym 126 - Stopnica (Fi.+2x2500.-), w małej ekspedycji pocztowej na bocznym trakcie z Chmielnika do Nowego Miasta Korczyna; kasownik ten ma bardzo wysoki współczynnik rzadkości - 8 punktów według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; oferowana jest na karcie z wystawowej kolekcji M.A.Bojanowicza, na obu znaczkach kasowniki pięknie i czytelnie odbite, gwarancja Bojanowicz. | Fi.20bx Mi.20xb |
| 5 000 PLN | |
23156 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie warszawskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa. | Fi.21x Mi.21x |
| 30 PLN VERKAUFT | |
23157 |
1866 Królestwo Polskie - MAKÓW, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 269 - Maków w ekspedycji pocztowej na trakcie z Pułtuska do Mławy; kasownik ten ma bardzo wysoki współczynnik rzadkości - 8 punktów według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza i co ciekawe był to najwyższy numer kasownika przydzielony dnia 27 marca 1858 roku, w pierwszym etapie wprowadzania obowiązku skutecznego unieważniania znaczków specjalnie do tego przeznaczonym kasownikiem (Fi.+2500.-), bardzo ładny stan. | Fi.21x Mi.21x |
| 2 200 PLN | |
23158 |
1866 Królestwo Polskie - ALEKSANDRÓW POGRANICZNY MAŁE CYFRY, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+2500.-) z cyframi wysokości 5,5 mm, spotykanym zwykle na polskiej jedynce, a rzadko na znaczkach rosyjskich; poza niewielkim uszkodzeniem przy dolnej perforacji, widocznym na skanie, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.21x Mi.21x |
| 2 000 PLN | |
23159 |
1866 wycinek listu z Płocka stemplowane polskim kasownikiem numerowym z cyfrą 253 w czterech okręgach, znaczek za 3 kop. z błędem poddruku w kształcie trójkątów zamiast trójek jak dla znaczka za 5 kopiejek. | Mi.18x, 19xF, 21x |
| 1 800 PLN | |
23160 |
1866 obwoluta listu z warszawy do Elżbietowa, znaczek unieważniony kasownikiem numerowym Warszawy z jedynka z ozdobną stópką w czterech kwadratach. | Mi.21x |
| 300 PLN | |
23161 |
1867 Królestwo Polskie 95 - OPOLE, kompletny list z Opola do Berlina opłacony rosyjskimi znaczkami za 1 i 3 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, oraz znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, wszystkie z ząbkowaniem 14,5:15 oraz drukowane na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskim kasownikiem numerowym 95 - Opole Fi.+2500.-x10), w małej ekspedycji pocztowej na bocznym trakcie z Nowej Aleksandrii (Puław) do Ostrowca, o najwyższym 10 stopniu rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; obok znaczków stempelek FRANCO informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę, po prawej okrągły datownik nadawczy OPOLE typu IIIA z ręcznie wpisaną datą 25/6, pod nim pruski kolejowy stempelek graniczny "AUS RUSSLAND EISENB. POST-BUR. V. 27 5" z Katowic, a na odwrocie berliński godzinnik odbiorczy z 28/5; list jest w bardzo dobrym stanie, z kompletna treścią, a wszystkie stemple czytelnie odbite, nowa gwarancja i opis Schmutz. | Fi.12, 13, 21x Mi.12, 13, 21x |
| 10 000 PLN | |
23162 |
1867 Królestwo Polskie - AUS POLEN per POSEN, SŁUPCA; koperta listu ze Słupcy do Berlina opłaconego rosyjskimi znaczkami za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, drukowanym na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskim kasownikiem numerowym 219 - Słupca (Fi.+4500.-x10), bardzo wysoki 8 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; na odwrocie okrągły datownik nadawczy SŁUPCA z 1/1 i unikalny pruski stempel graniczny AUS POLEN per POSEN z 13/1 według kalendarza gregoriańskiego i okrągły godzinnik odbiorczy; w tym czasie korespondencja z Królestwa do Prus była odprawiana linią Kolei Bydgoskiej i wysłanie listu przez Poznań było możliwe tylko z miejscowości przygranicznej takiej jak Słupca, stąd bardzo wysoka wycena katalogowa poznańskiego stempla granicznego (Feuser +3000 DM); poza brakiem części klapy bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.18x, 19x, 21x Mi.18x, 19x, 21x |
| 8 000 PLN | |
23163 |
1867 PRZEZ KRÓLESTWO POLSKIE z Ukrainy do Anglii traktem i koleją - Droga Bydgoska, PORTO- kopertka listu wysłanego 30.XII na koszt adresata z Kijowa do Exeter w Anglii, datownik nadawczy grażdanką, stempelek PORTO z ozdobnikiem - najpewniej poczty rosyjskiej, która stosowała takie stempelki w urzędach pogranicznych dla oznaczania korespondencji opłaconej przez nadawcę, list przesłano przez Królestwo Polskie (Warszawa, Włocławek) i dalej przez Prusy - rzadszy kolejowy stempelek pochodzenia "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BUR.XI/ PORTO" z datą 18.1.68 stosowany w ambulansie Aleksandrowo - Berlin i dopisana niebieską kredką wysokość opłaty "3", na odwrocie mały czerwony datownik tranzytowy LONDON 20.I.68 i odbiorczy EXETER z 21.I; całość o ładnie udokumentowanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 600 PLN | |
23164 |
1867 kompletny składany list (rozłożony do ekspozycji) z Warszawy do Paryża, opłata gotówkowa, stemple tranzytowe, graniczne i odbiorcze. | |
| 500 PLN | |
23165 |
1868 Królestwo Polskie 306 - KLIMONTÓW, koperta listu z Klimontowa do Warszawy opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 306 - Klimontów (Fi.+2500.-x10), w ekspedycji pocztowej na krótkim bocznym trakcie z Opatowa, o bardzo wysokim 8 stopniu rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza, a na znaczku polskim nawet wyższym bo 9; obok znaczka dwuwierszowy ramkowy ramkowy stempel nadawczy КЛИМОНТОВЪ / KLIMONTÓW z ręcznie wpisaną datą 14/3., na odwrocie dwujęzyczny okrągły datownik odbiorczy ВАРШАВА / WARSZAWA typu IXA z 16/3. i okrągły godzinnik 8/R; koperta jest w znakomitym stanie, a wszystkie stemple bardzo czytelnie odbite; była ozdobą kolekcji K.Adlera z USA na Międzynarodowej Wystawie WIPA - 1965, a następnie eksponatu M.A.Bojanowicza - jego gwarancja na odwrocie, nowa gwarancja i opis Schmutz. | Fi.15 Mi.15 |
| 8 000 PLN | |
23166 |
1868 Królestwo Polskie - KASOWNIK ZASTĘPCZY, kompletny list z Warszawy do Rygi opłacony rosyjskim znaczkiem za 20 kop. wydania z 1865 roku na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, drukowanym na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczek unieważniono zastępczo stemplem warszawskiej poczty miejskiej ВАРШАВА / 5чП z dnia 14.12.1868 według kalendarza juliańskiego, zwykle stosowanym jako godzinnik odbiorczy; jako kasownik zastępczy stempel ten był używany sporadycznie; znany jest w tej formie z kilku listów; na każdym z godziny 5 po południu i zawsze z drugą odbitką obok jako datownikiem nadawczym; na froncie dwuwierszowa kaszetka nadawcy, a na odwrocie datownik odbiorcze z Rygi; trudno uzasadnić zastosowanie tego stempla jako kasownika na listach zamiejscowych, prawdopodobnie użyto go na korespondencji dostarczonej do urzędu tuż przed ekspedycją przesyłek; bardzo ciekawy druk - NOTA debetowa, kompletny wyśmienicie zachowany dokument, najpiękniejszy znany list tego typu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.16 Mi.16 |
| 4 000 PLN | |
23167 |
1869 Królestwo Polskie - WĘGRY; koszulka listu na Węgry (bliski, ale zaskakująco rzadki kierunek wysyłki) opłaconego znaczkami rosyjskimi za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; znaczki unieważniono polskim kasownikiem numerowym 158 - Częstochowa (Fi.+1100.-x10), na froncie datownik nadawczy typu IIIC z 23.11. według kalendarza juliańskiego oraz stempelki: informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO oraz pruski pochodzenia "AUS RUSSLAND / EISENB.POST-BUR.V. z 5/12"; zamiast przekroczyć granicę austriacką w Szczakowej list przejechał przez Prusy (Katowice, Koźle) do przejścia prusko-austriackiego i dalej do Cieszyna, na odwrocie datownik tranzytowy Teschen z 6.12.69 według kalendarza gregoriańskiego; nietypowa droga pocztowa oraz ogólnie poza lekkim zgięciem na górze listu bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.18x,19x, 21x |
| 4 000 PLN | |
23168 |
1870 Królestwo Polskie - EKSPEDYCYA POCZT W WAGONIE 2; koszulka listu z Rudy Pabianickiej do Warszawy opłaconego rosyjskimi znaczkami za 1 i trzema za 3 kop. wydania z 1865 na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, drukowanym na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskim kasownikiem ambulansowym z kropką o średnicy 2,5 mm w środku; po lewej odręczna adnotacja o dacie i miejscu nadania listu do wagonu Łow(icz)16/12, obok stempel wagonu "EKSPEDYCYA POCZT W WAGONIE z cyfrą 2 w środku" (Fi.28000.-), po prawej kaszetka nadawcy ZUCKER FABRIK u.RAFFINERIE RUDA PABIANICKA; na odwrocie dwujęzyczny datownik odbiorczy ВАРШАВА / WARSZAWA typu IXA z 17.12.; stemple i kasowniki ambulansowe należą do najrzadszych w Królestwie Polskim, zebranie wszystkich wagonów na listach opłaconych znaczkami jest bardzo trudne; walor zachował się w bardzo dobrym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.12y, 13y |
| 26 000 PLN | |
23169 |
1870 Królestwo Polskie - 1117 SZYDŁÓW; znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony diamentowym kasownikiem numerowym 1117 - Szydłów - dotąd nieznanym, co nie jest dziwne, bo stosowano go tylko od 1870 do 1872 roku, a jego poprzednik - polski kasownik numerowy 123 z Szydłowa, ma najwyższy 10 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; kasowniki diamentowe o numerach od 848 do 1700 rzadko przypisane są do konkretnych miejscowości, numery przydzielano na ogół bez klucza terytorialnego w całej Rosji, choć wcześnie przydzielone w Królestwie Polskim są w ten sposób lokalnie uporządkowane; powyższy to nowe odkrycie w polskiej i rosyjskiej filatelistyce, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.21x Mi.21x |
| 3 000 PLN | |
23170 |
1871 Królestwo Polskie; list z Warszawy do Paryża, opłacony rosyjskimi znaczkami za 3, 5 i 20 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; znaczki skasowane datownikiem "ВАРШАВА ЭКСП.ВЫД.ПР.КОР.И ПОСЫЛОКЪ 16 OKT. 1871" odciśniętym dodatkowo obok, a następnego dnia również na odwrocie; czarny stempelek FRANCO informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę; czerwony pruski kolejowy stempel graniczny "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BÜR.XI/ FRANCO" z 29.10; stemple tranzytowe: czerwony pruski "P.D." (Transit/Aachen, Saarbrücken) i niebieski francuski PRUSSE ERQUELINES; zwracają uwagę tłoczone na odwrocie inicjały "X.S." z koroną; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.19x, 20x, 22x |
| 1 000 PLN | |
23171 |
1871 list z Janowa Lubelskiego do Finlandii, na froncie stempel odbiorczy, gwarancja. | Mi.21x |
| 1 200 PLN | |
23172 |
1872 Królestwo Polskie, prekursor kartek pocztowych, rosyjski formularz kartkowy bez znaku opłaty, wydany przed ukazaniem się kart pocztowych; bardzo rzadki walor, w stanie czystym rzadko spotykany! idealny stan zachowania. | |
| 160 PLN | |
23173 |
1873 Królestwo Polskie, kompletny list z pełną treścią z Warszawy do miejscowości Porzecze, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony 27.II (28 ФЕВ) okrągłym rzadko spotykanym datownikiem WARSZAWA EKSPEDYCJA PRZYJMOWANIE I WYDAWANIE KORESPONDENCJI ZWYKŁEJ I SZTAFETOWEJ (ВАРШАВА ЭКСП.ПР.ПРОСТ.КОP.и ЭСТАФЕТЪ) odciśniętym dodatkowo na odwrocie, tam również znacznie wyraźniejsza odbitka tego samego stempla z następnego dnia; na froncie owalna kaszetka nadawcy "SKŁAD MATERYAŁÓW APTECZNYCH AUG. FERD. GALLE WARSZAWA"; walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia m.in. wokół znaczka, list złożony inaczej niż pierwotnie); 1877 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm wysłana 21.X (21 OKT.) z Łęczycy do Warszawy znak opłaty skasowany datownikiem z ozdobnikiem odciśniętym dodatkowo na odwrocie; na froncie datownik odbiorczy WARSZAWA EKSPEDYCJA I WYDAWANIE KORESPONDENCJI ZWYKŁEJ I PACZEK (ЭКСП.ВЫ.ПРОСТ.КОP.и ПОСЫЛОКЪ); walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia); na karcie albumowej. | Fi.21x, U25C Mi.21x |
| 500 PLN | |
23174 |
1873 Królestwo Polskie - CHMIELNIK 1115, koperta listu opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniono go diamentowym kasownikiem numerowym 1115 - Chmielnik; na odwrocie datownik nadawczy "хмѣлник по кѣлѣ / октябр 1873г", na froncie okrągły warszawski datownik odbiorczy z 28 października 1873; to, że stempel 1055 nie był dotąd znany nie jest zaskakujące, bo jego poprzednik - polski kasownik numerowy 122 z Chmielnika, ma najwyższy 10 stopień rzadkości w dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; kasowniki diamentowe o numerach od 848 do 1700 rzadko przypisane są do konkretnych miejscowości, numery przydzielano na ogół bez klucza terytorialnego w całej Rosji, choć wcześnie przydzielone w Królestwie Polskim są w ten sposób lokalnie uporządkowane; powyższy to absolutnie nowe odkrycie w polskiej i rosyjskiej filatelistyce, koperta jest w bardzo dobrym stanie, a wszystkie stemple są czytelnie odbite, gwarancja i opis Schmutz. | |
| 9 000 PLN | |
23175 |
1874 Królestwo Polskie, list do Warszawy wysłany 7.I z Mariampola, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony kasownikiem Mariampol (MAPIЯMПOЛЬ) z ozdobnikiem, kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; koperta sygnowana "I.B.M.". | Fi.21x Mi.21x |
| 200 PLN VERKAUFT | |
23176 |
1874 Królestwo Polskie - NIEMY KASOWNIK (BW); koperta listu nadanego 4 lutego 1874 roku w ekspedycji pocztowej Dworzec Warszawa do Szczecina, opłacona rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniono bardzo rzadkim niemym kasownikiem z czterech okręgów; według Bojanowicza powstał on poprzez usunięcie liter z kasownika BW w okresie rusyfikacji poczty, według W. Rachmanowa litery wewnętrzne uległy zniszczeniu; takie "nieme" kasowniki spotyka się sporadycznie na listach z lat siedemdziesiątych - UWAGA nie mylić ze słabo odbitymi literami BW spotykanymi na listach z samego początku lat siedemdziesiątych; na froncie datownik nadawczy "Почтo отделенiе / варш 4 феврап 1874 (Poczto oddział warsz 4 luty 1874) - Prigara typ XIII/15, na odwrocie szczeciński stempelek odbiorczy z 17.2., bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.21x |
| 7 500 PLN | |
23177 |
1875 Królestwo Polskie, list z Warszawy do Langnau w Szwajcarii, opłacony znaczkiem rosyjskim za 8 kop wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15; skasowanym 9 czerwca datownikiem "ВАРШВА ЭКСП.ПР.и ВЫД.ИНОСТР.КОРР." odciśniętym dodatkowo obok, dodatkowo niebieski stempelek nadawcy tzw. kaszetka firmowa "HENRI SILBERLAST", wewnątrz adnotacje odbiorcy; na odwrocie szwajcarskie datowniki odbiorcze BERN i LNGNAU; dobry stan zachowania (znaczek poziomo zgięty). | Fi.26x Mi.26 |
| 210 PLN VERKAUFT | |
23178 |
1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop, rozmiar: 113x73 mm; słabszy stan zachowania (tylna klapa zagięta, niewielkie ślady podlepek na odwrocie, na froncie minimalne ubytki powierzchni papieru). | Mi.U22B |
| 120 PLN | |
23179 |
1876 Królestwo Polskie, kompletny list z Warszawy do Chemnitz, opłacony znaczkiem rosyjskim za 8 kop wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15; znaczek unieważniony datownikiem "ВАРШАВА 1 ЭКСПЕД:" z dnia 25 MAP.1876 (13 według kalendarza gregoriańskiego), poniżej odciśnięty datownik z tego samego dnia "ВАРШАВА ЭКСП.ПР. и ВЫД.ИНОСТР.КОРР.", dodatkowo niebieski stempelek nadawcy tzw. kaszetka firmowa "Ring & Herbst", pełna treść, wewnątrz adnotacje odbiorcy; na odwrocie stempelek nadejścia; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.26x Mi.26x |
| 200 PLN | |
23180 |
1877 Królestwo Polskie - ALEKSANDRÓW POGRANICZNY - WARSZAWA - AMBULANS 27-28; list z Aleksandrowa do Warszawy, przesłany ambulansem relacji Aleksandrów-Warszawa, opłacony znaczkiem rosyjskim za 8 kop wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15; znaczek unieważniony datownikiem ambulansowym "ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.27-28" / "POCZTOWY WAGON No.27-28" z dnia 1 IЮЛ.1877 (12 według kalendarza gregoriańskiego) z cyfrą kodowa 14, dodatkowo niebieski stempelek nadawcy tzw. kaszetka firmowa z datą; kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia na froncie w rzeczywistości niezbyt widoczne). | Fi.26x Mi.26x |
| 700 PLN | |
23181 |
1878 Królestwo Polskie, karta pocztowa wysłana z Płocka do Warszawy. | Mi.P4 |
| 100 PLN | |
23182 |
1879 Królestwo Polskie, koperta za 7 kop., rozmiar: 139x113mm wysłana 1.VI z Warszawy do Glauchau; znak opłaty unieważnionym kasownikiem ekspedycji przesyłek zagranicznych (ВАРШАВА ЭКСП.ПР.И ВЫД.ИНОСТР.КОР.), kasownik odbiorczy na odwrocie, dodatkowo stempelek nadawcy z datą wysyłki; dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowane Bolesław SKIRMUNT. | Mi.U25D |
| 160 PLN | |
23183 |
1880 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/10 kop, rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie). | Mi.U28B |
| 80 PLN | |
23184 |
1885 Królestwo Polskie - Poczta Miejska w Warszawie; list miejscowy opłacony znaczkiem rosyjskim za 3 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; z przyczyn politycznych zawieszono działalność poczty miejskiej w Warszawie w latach 1861-67; wznowiono ją 13.7.1867 roku przywracając do obiegu całostki Poczty Miejskiej Warszawskiej, a w kilka dni później (aneks 6) dopuszczono też stosowanie przez pocztę miejską zwykłych kopert opłaconych rosyjskimi znaczkami trzykopiejkowymi; taki właśnie list nadano w Warszawie dnia 17.ЯНВ.1885, znaczek unieważniono datownikiem ВАРШАВА/1 ЕКСПЕД. znanym z najpóźniejszej użytej (30.9.1884r.) całostki poczty miejskiej, która była ozdobą zbioru M.A.Bojanowicza, na odwrocie ten sam datownik i okrągły godzinnik odbiorczy poczty miejskiej 8ч/ВЕЧ., gwarancja i opis Schmutz. | Fi.19x Mi.19x |
| 1 600 PLN | |
23185 |
1887 list polecony z Cynkowa Podolskiego do Francji. Stemple nadawcze w kolorze niebieskim (rzadkie). Trzy stemple odbiorcze z Paryża, gwarancja. | Mi.33 |
| 1 200 PLN | |
23186 |
2010 broszura "150 lat pierwszego polskiego znaczka pocztowego" zawierająca ilustracje walorów ze zbiorów Muzeum Poczty i telekomunikacji we Wrocławiu, 24 strony. | |
| 60 PLN | |