Die Auktion beginnt am 15.11.2024

Auctionen 114. Volksrepublik Polen 1944-1952

28715

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 47 z błędem "ścięta litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B6
Mi.390V
80 PLN
28716

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 8-9, lewy znaczek z błędem "uszkodzone pierwsze e", prawy znaczek z błędem "Kelce", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B7+B8
Mi.390V
150 PLN
28717

1945 wyzwolenia miast, parka z poz. 8-9, lewy znaczek z błędem "uszkodzona litera e", prawy z błędem "K elce", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B7+B8
Mi.390V
140 PLN
28718

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "K elce", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353B8
Mi.390V
70 PLN
28719

Fi.353B8
Mi.390V
50 PLN
28720

Fi.353B9
Mi.390V
60 PLN
28721

Fi.353B9
Mi.390V
60 PLN
28722

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 61 z błędem "odwrócone e", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353B9
Mi.390V
80 PLN
28723

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 67 z błędem "Kieice", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B10
Mi.390V
70 PLN
28724

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 23 z błędem "obnizona litera i i c", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B13
Mi.390V
80 PLN
28725

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak noska cyfry 1" i nie opisany "podniesiona litera l", niewielki ślad po podlepce lub podklejeniu, gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B14
Mi.390V
40 PLN
28726

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 49-50, prawy znaczek z błędem "prawe e zalane", gwarancja i opis Walocha.

Fi.353B16
Mi.390V
100 PLN
28727

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 30 z błędem "druga litera e zalana", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353B16
Mi.390V
80 PLN
28728

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 42 z przesuniętym nadrukiem i silnym abklaczem znaczka podstawowego, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353MK
Mi.390V
60 PLN
28729

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 74 z błędem "brak noska cyfry 1", fotoatest Walocha.

Fi.353No B3
Mi.390VK
1 800 PLN
28730

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z nadrukiem odwróconym z poz.67 i 68, prawy znaczek z błędem "Kieice" i charakterystycznie uszkodzoną literą z, gwarancja i oznaczenie Perzyński.

Fi.353No B10
Mi.390VK
2 800 PLN
28731

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 60, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.354
Mi.390III
20 PLN
28732

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem znaczka podstawowego na poz.43 "kropka przed P w POLSKA" i dodatkowo błędem nadruku na poz.43/93 "n uszkodzone po lewej", gwarancja i opis.

Fi.354 B
Mi.390III
60 PLN
28733

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka pionowa znaczków za 3 zł/25 gr, górny znaczek z błędem na poz.34/84 "oderwany górny szeryf cyfry I"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.354 B
Mi.390III
80 PLN
28734

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w poziomie nadrukiem - to dużo rzadsze niż przesunięcie w pionie, wyraźnym abklatschem i błędem na poz.28 "cyfra 4 uszkodzona z lewej strony", trzy błędy na jednym znaczku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.354 B4 MK
Mi.390III
300 PLN
28735

1945 "Gniezno" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.16/66 "litera i niższa", gwarancja.

Fi.354 B9
Mi.390III
60 PLN
28736

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 1 z błędem "zamknięte e", gwarancja i opis Walocha.

Fi.354B
Mi.390III
70 PLN
28737

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 7 z błędem "wąska litera z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.354B1
Mi.390III
130 PLN
28738

Fi.354B3
Mi.390III
80 PLN
28739

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 1 z błędem "zamknięta litera e", gwarancja i opis Walocha.

Fi.354B7
Mi.390III
70 PLN
28740

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 66 z błędem "niższe i", gwarancja i opis Walocha.

Fi.354B9
Mi.390III
70 PLN
28741

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 66 z błędem "nizsza litera i", znaczek stemplowany grzecznościowo, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.354B9
Mi.390III
60 PLN
28742

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 66 z błędem "niższa litera i", gwarancja i opis Walocha.

Fi.354B9
Mi.390III
70 PLN
28743

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 67 z błędem "zamknięta litera e i uszkodzona litera n", gwarancja i opis Walocha.

Fi.354B10
Mi.390III
70 PLN
28744

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej.

Fi.355
Mi.390I
50 PLN
28745

1945 wyzwolenia miast, znaczek z poz. 27 z przesuniętym w górę nadrukiem, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.355
Mi.390I
40 PLN
28746

1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł/25 gr z lewym marginesem na poleconej karcie pocztowej (opłata niezgodna z taryfą) wysłanej 30.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 886 z dopisaną literą "b", na odwrocie kasownik odbiorczy; dodatkowo dowód nadania sporządzony na połówce niemieckiej całostki; znaczki tego wydania na przesyłkach są najbardziej poszukiwane, jeżeli wysłano je z odpowiadającego nadrukowi miasta - tak jak tu - znaczek z przedrukiem Bydgoszcz na karcie wysłanej z Bydgoszczy; całość w dobrym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.355
Mi.390I
1 000 PLN
28747

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z nadrukiem, znaczki podstawowe z druku III walca, znaczek z poz. 100 z błędem "kropka prze literze A w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.355 (342B1)
Mi.390I
70 PLN
28748

1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.17 "cieńsze d", gwarancja i opis.

Fi.355 B
Mi.390I
70 PLN
28749

1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł/25 gr, lewy górny z błędem na poz.31 "ścięta prawa część szeryfa cyfry 1", lewy dolny z błędem na poz.41 "zalane s i ścięta prawa część szeryfa rzymskiej cyfry I"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.355 B
Mi.390I
220 PLN
28750

1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr., z błędem na poz.15 "częściowy brak haczyka w cyfrze 1", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.355 B2
Mi.390I
50 PLN
28751

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cieńsze y".

Fi.355 B7
Mi.390I
30 PLN
28752

1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, kasowany grzecznościowo znaczek z błędem na poz.19 "cieńsze y", gwarancja i opis Falkowski.

Fi.355 B7
Mi.390I
70 PLN
28753

1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.26/76 "wąskie g" i dodatkowo na znaczku podstawowym "prawe skrzydło przekreślone długą skośną linią", gwarancja.

Fi.355 B9
Mi.390I
100 PLN
28754

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "sż zamiast sz - Bydgosżcz", gwarancja Wysocki.

Fi.355 B10
Mi.390I
70 PLN