Die Auktion endet am 02.12.2024

Auctionen 114. Volksrepublik Polen 1944-1952

29915

1950 groszy, list firmowy z Skarżyska Kamiennej do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze liliowym.

Fi.522
Mi.654
30 PLN
29916

1950 groszy, firmowy list z Piły do Gdańska opłacony znaczkami groszy z nadrukiem typ 16 w barwie fioletowej.

Fi.522
Mi.654
30 PLN
29917

1950 Bolesław Bierut, WSZYSTKIE KATALOGOWANE WARTOŚCI ZNACZKÓW CIĘTYCH, parki znaczków za 20, 25 i 50 zł., wszystkie z bardzo szerokimi marginesami, bardzo rzadkie - praktycznie niespotykane w obrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.522, 523, 526 nz
Mi.551, 552, 555
15 000 PLN
29918

1950 groszy, list z Poznania do Warszawy opłacony znaczkami groszy z nadrukiem typ 10, gwarancja Jendroszek.

Fi.522, 525
Mi.654, 657
200 PLN
29919

1950 groszy, list miejscowy z Słupska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze czarnym.

Fi.522, 525
Mi.654, 657
50 PLN
29920

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, widokówka wysłana 20.11 z Warszawy do Lublina.

Fi.522, 527I
Mi.654, 665
20 PLN
29921

1950 Bolesław Bierut, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha.

Fi.522nz
Mi.551U
2 400 PLN
29922

1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem na prawym marginesie.

Fi.523
Mi.552
18 PLN
29923

1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 5.

Fi.523
Mi.655
10 PLN
29924

1950 "groszy", Bolesław Bierut, 25 zł znaczek z pustopolem z prawej strony, nadruk "groszy" typu 18, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.523
Mi.655
40 PLN
29925

1950 Bolesław Bierut, cięta makulaturowa parka z niedodrukiem obrazku znaczka i silnym abklaczem na odwrocie, gwarancja Walisch.

Fi.523MK
Mi.552
2 000 PLN
29926

Fi.523nz
Mi.552U
2 400 PLN
29927

1950 groszy, list z Krakowa do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.524
Mi.656
20 PLN
29928

1950 groszy, list z Poznania do Leszna opłacony znaczkami z prywatnym nadrukiem groszy w barwie czarnej.

Fi.524
Mi.656
60 PLN
29929

1950 groszy, list polecony z Kielc do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 z uszkodzoną literą O w barwie fioletowej.

Fi.524
Mi.656
60 PLN
29930

1950 groszy, list z Giżycka do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w barwie czarnej.

Fi.524
Mi.656
50 PLN
29931

1950 groszy, firmowy list polecony z Gdyni 8 do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w barwie fioletowej.

Fi.524, 527
Mi.656, 665
50 PLN
29932

1950 Bolesław Bierut, znaczek z niedodrukiem obrazka.

Fi.526
Mi.555
45 PLN
29933

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 50 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, pięknie zachowany z pełną oryginalną gumą.

Fi.526
Mi.658
75 PLN
29934

1950 groszy, firmowy list polecony z Gostynia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 11 w barwie fioletowej.

Fi.526, 527
Mi.658, 665
50 PLN
29935

1950 groszy, list z Jeleniej Góry 30.12.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
29936

1950 groszy, list z Kalisza do Warszawy opłacony znaczkami groszy z nadrukiem typ 20.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
29937

1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 24.

Fi.527
Mi.665
10 PLN
29938

1950 groszy, list firmowy z Szczawienka do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze niebieskim.

Fi.527
Mi.665
50 PLN
29939

1950 groszy, list polecony z Wrocławia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
30 PLN
29940

1950 groszy, kartka z Trzebini do Tuszowa opłacona znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
15 PLN
29941

1950 "grosze - lokalny", Rzeszów, plan 6 letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem rzadszego typu 36 - charakterystyczne słabo odbite o w "Gr sze", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.527
Mi.665
400 PLN
29942

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 10, jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, cztery znaczki na liście wysłanym 10.1 z Rogoźna Wielkopolskiego do Warszawy; dodatkowo odbitka stempla propagandowego "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204); całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.120 euro - znaczek z nadrukiem typu 10 na liście).

Fi.527
Mi.665
600 PLN
29943

1950 groszy, wycinek listu nadanego w ambulansie pocztowym na trasie Sulechów - Poznań, znaczki z nadrukiem typ 14 w barwie czerwonej.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
29944

1950 groszy, list z Garwolina do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w barwie fioletowej.

Fi.527
Mi.665
50 PLN
29945

1950 groszy, list z Głubczyc do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
60 PLN
29946

1950 groszy, list firmowy z Jugowa koło Kłodzka do Wałbrzycha opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
60 PLN
29947

1950 "groszy" znaczki z fioletowym i czerwonym nadrukiem typu 16, list wysłany 9.1.1951 z miejscowości Grodzisk Wielkopolski do Warszawy, obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy opłacona właściwymi znaczkami bez nadruku; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.527, 513
Mi.665, 659
80 PLN
29948

1950 groszy, firmowy list z Kamienicy na Śląsku do Warszawy opłacony znaczkiem z nadrukiem lokalnym groszy typ 28 z Bielska 2 w kolorze fioletowy, gwarancja przy znaczku Ćwiertnia.

Fi.527, 531
Mi.665, 669
400 PLN
29949

Fi.527I
Mi.665
30 PLN
29950

1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste.

Fi.527I-II
Mi.562a-b
30 PLN
29951

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, znaczki za 15 zł Plan 6-letni z wyraźnymi czerwonymi nadrukami typu 33, list wysłany 2.1.1951 z Urzędu Pocztowo-Telekomunikacyjnego w Ozimku do Warszawy, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem OZIMEK z wyróżnikiem "a"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Czesław Malingiewicz.

Fi.527II
Mi.665
2 000 PLN
29952

1950 "groszy" znaczki z zielonym nadrukiem typu 3, Plan 6-letni 19 znaczków - masowa frankatura wielokrotna, list ekspresowy list polecony wysłany 16.11 z miejscowości Kamień Śląski do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; nadruki w kolorze zielonym należą do najrzadziej spotykanych; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.527II
Mi.665
300 PLN
29953

1950 Plan 6-letni, makulaturowa parka z silnie przesuniętą w pionie perforacją.

Fi.527MK
Mi.562
450 PLN
29954

Fi.527MK
Mi.562
250 PLN