29915 |
1950 groszy, list firmowy z Skarżyska Kamiennej do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze liliowym. | Fi.522 Mi.654 |
| 30 PLN | |
29916 |
1950 groszy, firmowy list z Piły do Gdańska opłacony znaczkami groszy z nadrukiem typ 16 w barwie fioletowej. | Fi.522 Mi.654 |
| 30 PLN | |
29917 |
1950 Bolesław Bierut, WSZYSTKIE KATALOGOWANE WARTOŚCI ZNACZKÓW CIĘTYCH, parki znaczków za 20, 25 i 50 zł., wszystkie z bardzo szerokimi marginesami, bardzo rzadkie - praktycznie niespotykane w obrocie, gwarancja Schmutz. | Fi.522, 523, 526 nz Mi.551, 552, 555 |
| 15 000 PLN | |
29918 |
1950 groszy, list z Poznania do Warszawy opłacony znaczkami groszy z nadrukiem typ 10, gwarancja Jendroszek. | Fi.522, 525 Mi.654, 657 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
29919 |
1950 groszy, list miejscowy z Słupska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze czarnym. | Fi.522, 525 Mi.654, 657 |
| 50 PLN | |
29920 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, widokówka wysłana 20.11 z Warszawy do Lublina. | Fi.522, 527I Mi.654, 665 |
| 20 PLN | |
29921 |
1950 Bolesław Bierut, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha. | Fi.522nz Mi.551U |
| 2 400 PLN | |
29922 |
1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem na prawym marginesie. | Fi.523 Mi.552 |
| 18 PLN VERKAUFT | |
29923 |
1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 5. | Fi.523 Mi.655 |
| 10 PLN | |
29924 |
1950 "groszy", Bolesław Bierut, 25 zł znaczek z pustopolem z prawej strony, nadruk "groszy" typu 18, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.523 Mi.655 |
| 40 PLN | |
29925 |
1950 Bolesław Bierut, cięta makulaturowa parka z niedodrukiem obrazku znaczka i silnym abklaczem na odwrocie, gwarancja Walisch. | Fi.523MK Mi.552 |
| 2 000 PLN | |
29926 |
1950 Bolesław Bierut, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha. | Fi.523nz Mi.552U |
| 2 400 PLN | |
29927 |
1950 groszy, list z Krakowa do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym. | Fi.524 Mi.656 |
| 20 PLN | |
29928 |
1950 groszy, list z Poznania do Leszna opłacony znaczkami z prywatnym nadrukiem groszy w barwie czarnej. | Fi.524 Mi.656 |
| 60 PLN | |
29929 |
1950 groszy, list polecony z Kielc do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 z uszkodzoną literą O w barwie fioletowej. | Fi.524 Mi.656 |
| 60 PLN | |
29930 |
1950 groszy, list z Giżycka do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 8 w barwie czarnej. | Fi.524 Mi.656 |
| 50 PLN | |
29931 |
1950 groszy, firmowy list polecony z Gdyni 8 do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w barwie fioletowej. | Fi.524, 527 Mi.656, 665 |
| 50 PLN | |
29932 |
1950 Bolesław Bierut, znaczek z niedodrukiem obrazka. | Fi.526 Mi.555 |
| 45 PLN | |
29933 |
1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 50 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, pięknie zachowany z pełną oryginalną gumą. | Fi.526 Mi.658 |
| 75 PLN | |
29934 |
1950 groszy, firmowy list polecony z Gostynia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 11 w barwie fioletowej. | Fi.526, 527 Mi.658, 665 |
| 50 PLN | |
29935 |
1950 groszy, list z Jeleniej Góry 30.12.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26. | Fi.527 Mi.665 |
| 20 PLN | |
29936 |
1950 groszy, list z Kalisza do Warszawy opłacony znaczkami groszy z nadrukiem typ 20. | Fi.527 Mi.665 |
| 20 PLN | |
29937 |
1950 groszy, znaczek z nadrukiem typ 24. | Fi.527 Mi.665 |
| 10 PLN | |
29938 |
1950 groszy, list firmowy z Szczawienka do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze niebieskim. | Fi.527 Mi.665 |
| 50 PLN | |
29939 |
1950 groszy, list polecony z Wrocławia do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 30 PLN | |
29940 |
1950 groszy, kartka z Trzebini do Tuszowa opłacona znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym. | Fi.527 Mi.665 |
| 15 PLN | |
29941 |
1950 "grosze - lokalny", Rzeszów, plan 6 letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem rzadszego typu 36 - charakterystyczne słabo odbite o w "Gr sze", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.527 Mi.665 |
| 400 PLN | |
29942 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 10, jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, cztery znaczki na liście wysłanym 10.1 z Rogoźna Wielkopolskiego do Warszawy; dodatkowo odbitka stempla propagandowego "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204); całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.120 euro - znaczek z nadrukiem typu 10 na liście). | Fi.527 Mi.665 |
| 600 PLN | |
29943 |
1950 groszy, wycinek listu nadanego w ambulansie pocztowym na trasie Sulechów - Poznań, znaczki z nadrukiem typ 14 w barwie czerwonej. | Fi.527 Mi.665 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
29944 |
1950 groszy, list z Garwolina do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w barwie fioletowej. | Fi.527 Mi.665 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
29945 |
1950 groszy, list z Głubczyc do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czarnej. | Fi.527 Mi.665 |
| 60 PLN | |
29946 |
1950 groszy, list firmowy z Jugowa koło Kłodzka do Wałbrzycha opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w barwie czarnej. | Fi.527 Mi.665 |
| 60 PLN | |
29947 |
1950 "groszy" znaczki z fioletowym i czerwonym nadrukiem typu 16, list wysłany 9.1.1951 z miejscowości Grodzisk Wielkopolski do Warszawy, obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy opłacona właściwymi znaczkami bez nadruku; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski. | Fi.527, 513 Mi.665, 659 |
| 80 PLN | |
29948 |
1950 groszy, firmowy list z Kamienicy na Śląsku do Warszawy opłacony znaczkiem z nadrukiem lokalnym groszy typ 28 z Bielska 2 w kolorze fioletowy, gwarancja przy znaczku Ćwiertnia. | Fi.527, 531 Mi.665, 669 |
| 400 PLN | |
29949 |
1950 groszy, dwa czworobloki z nadrukiem groszy typ 24 w kolorze fioletowym i czerwonym. | Fi.527I Mi.665 |
| 30 PLN | |
29950 |
1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste. | Fi.527I-II Mi.562a-b |
| 30 PLN | |
29951 |
1950 "groszy - lokalny", Ozimek, znaczki za 15 zł Plan 6-letni z wyraźnymi czerwonymi nadrukami typu 33, list wysłany 2.1.1951 z Urzędu Pocztowo-Telekomunikacyjnego w Ozimku do Warszawy, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem OZIMEK z wyróżnikiem "a"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Czesław Malingiewicz. | Fi.527II Mi.665 |
| 2 000 PLN | |
29952 |
1950 "groszy" znaczki z zielonym nadrukiem typu 3, Plan 6-letni 19 znaczków - masowa frankatura wielokrotna, list ekspresowy list polecony wysłany 16.11 z miejscowości Kamień Śląski do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; nadruki w kolorze zielonym należą do najrzadziej spotykanych; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.527II Mi.665 |
| 300 PLN | |
29953 |
1950 Plan 6-letni, makulaturowa parka z silnie przesuniętą w pionie perforacją. | Fi.527MK Mi.562 |
| 450 PLN | |
29954 |
1950 Plan 6-letni, parka z silnym abklaczem, ukośne złamanie (makulatura), gwarancja. | Fi.527MK Mi.562 |
| 250 PLN | |