Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 114. Postämter im Ausland 1919-1939

26626

1938 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr - frankatura wielokrotna, ekspresowy list wysłany 4.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Mysłowic; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; stempel odbiorczy na odwrocie; koperta (prawdopodobnie firmowa) mocno przycięta od góry; ogólnie dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.31
Mi.31II
200 PLN
26627

Fi.32
Mi.34
50 PLN
26628

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.32-5
30 PLN
26629

1938 Port Gdańsk, seria z okazji 20. rocznicy odzyskania niepodległości.

Fi.32-5
30 PLN
26630

1938 Port Gdańsk, seria znaczków z okazji 20. rocznicy odzyskania niepodległości na kopercie adresowanym do Gdyni.

Fi.32-5
180 PLN
26631

1938 Port Gdańsk, FDC - 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta (Mi.25 euro), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.32-35
Mi.34-37
40 PLN
26632

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 25 gr. z silnie przesuniętą perforacją poziomą (Fi.100.-); czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.34 MK
Mi.36
125 PLN
26633

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list polecony wysłany 8.8 z Poznania, na odwrocie stempelek KONTROLA DEWIZOWA PRZEPROWADZONA i datownik odbiorczy z 9.VIII - "POLSKI URZ. P.-T." z wyróżnikiem "b" z uszkodzonymi (brakującymi) beleczkami mostka; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.287II, 304
Mi.308II, 325
350 PLN
26634

Fi.287II, 304
Mi.325, 308II
500 PLN
26635

Fi.Cp4
150 PLN
26636

1938 Port Gdańsk, całostka z okazji 20. rocznicy odzyskania niepodległości, piękny stan.

Fi.Cp4
120 PLN
26637

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka.

Fi.Cp4
250 PLN
26638

1938 PORT GDAŃSK, wycinek z kasownikiem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY" (Fi.750.-) na znaczku wydania przedrukowego za 5 gr., gwarancja Krawczyk.

Fi.KO 2
150 PLN
26639

1938 Port Gdańsk, karnet - "WESOŁYCH ŚWIĄT", ze świątecznymi datownikami okolicznościowymi głównych miast polskich: Warszawy, Krakowa, Lwowa, Wilna, Lublina, Poznania, Katowic, Bydgoszczy, Gdyni i Gdańska (Myślicki 37 039-048).

Fi.KO4
700 PLN
26640

1939 list z rzadkim kasownikiem okolicznościowym Ogólnopolskiego Zjazdu Śpiewaczy w Gdańsku 4-6.VI.39.

Fi.29, 30
180 PLN
26641

1939 Port Gdańska, znaczek wydania w 20. rocznicę odzyskania niepodległości dla polskiej placówki w Gdańsku użyty na liście z Komitetu Budowy Domu Ludowego Towarzystwa Szkoły Ludowej z Peczeniżyn (kresy) do Kielc, opłata według taryfy za druki 5 gr, rzadkie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.32
600 PLN
26642

1939 Port Gdańsk, list polecony z Warszawy 30.V.39 opłacony znaczkiem dla polskiej poczty w Gdańsku, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.35
160 PLN
26643

600 PLN