Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 114. Vorphilatelie

22837

1856 WADOWICE, list z pełną treścią (druk), wysłany 19 grudnia z Wadowic do Tarnowa, urzędowa pieczęć nadawcy na froncie "K.K.BEZIRKSAMT IN WADOWICE", dwuwierszowy stempel nadawczy WADOWICE 19.DEZ, na odwrocie zalepka listowa z suchym tłoczeniem i dwuwierszowy stempel odbiorczy; dobry stan zachowania.

50 PLN
22838

1857 list z Kopyczyńc do Lwowa, stempel nadawczy Kopyczyńc typ VI.

80 PLN
22839

1859 MIŁOSŁAW, około, list wysłany 28/6 z miejscowości Miłosław do Meiningen w Saksonii, dwuobrączkowy datownik nadawczy MILOSLAW, na odwrocie bardzo dobrze zachowana pieczęć lakowa nadawcy i stempel odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania.

50 PLN
22840

1860 ŚRODA, około, list wysłany 4.9 ze Środy do Gostynia, dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy SCHRODA; dopisek "Portofreie Justiz Sache" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, ponieważ było to często nadużywane (szczególnie w przypadku listów z sądów), 1.I.1838 wprowadzono pierwsze stemple imienne dla urzędników prowadzących korespondencję, a od 30.XI.1852 obowiązek ich stosowania na wszystkich listach sądowych - tu stempelek "LEHMANN", na odwrocie stempel nadejścia; całość w dobrym stanie zachowania.

50 PLN
22841

1860 LWÓW, Einhändigungs-Schein sądowy druk potwierdzenia odbioru przesyłki wysłany ze Lwowa do Tarnowa, ładnie odciśnięty specjalny stempelek urzędu nadawczego do formularzy pocztowych - "LEMBERG", jeżeli urząd nie posiadał odrębnego takiego stempelka to sporządzano go poprzez usunięcie części z kalendarzem datownika, na odwrocie odciśnięty okrągły datownik LEMBERG 1/12; dobry stan zachowania.

60 PLN
22842

1860 około, BYDGOSZCZ, list wysłany 8 6 z Bydgoszczy do miejscowości Łobżenica (Lobsens), dwuobrączkowy datownik nadawczy BROMBERG; dopisek "Portofreie Justiz Sache" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, ponieważ było to często nadużywane (szczególnie w przypadku listów z sądów), 1.I.1838 wprowadzono pierwsze stemple imienne dla urzędników prowadzących korespondencję, a od 30.XI.1852 obowiązek ich stosowania na wszystkich listach sądowych - tu stempelek "Hentschel" w prostokątnej ramce, na odwrocie pieczęć nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN
22843

1861 WŁOCŁAWEK, list wysłany 14/8 z Włocławka do Piotrkowa, czarny stempel nadawczy typu IIIA o śr.24 mm z dopisaną w formie ułamka datą, stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA), na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej biskupa kujawsko-kaliskiego.

60 PLN
22844

1867 WRZEŚNIA, list z pełną treścią wysłany 14 6 z Wrześni do Czeszewa, dwuobrączkowy stempel nadawczy WRESCHEN; dopisek "Portofreie Justiz Sache" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, ponieważ było to często nadużywane (szczególnie w przypadku listów z sądów), 1.I.1838 wprowadzono pierwsze stemple imienne dla urzędników prowadzących korespondencję, a od 30.XI.1852 obowiązek ich stosowania na wszystkich listach sądowych - tu stempelek "MÜLLER", na odwrocie stempel nadejścia; całość w doskonałym stanie zachowania.

50 PLN
22845

1874 miejscowy list z Tarnowa opłacony znaczkiem austriackim wydania z 1867 roku.

Mi.35
120 PLN
22846

1893 składany list polecony z Ulanowa do Rzeszowa opłacony austriackim znaczkiem wydania z 1891 roku.

Mi.65
200 PLN
22848

1908 widokówka z Brzozowa do Rymanowa.

Mi.142
60 PLN
22849

1922 reprint książki W.Polańskiego "Znaki i marki pocztowe w Polsce w XVIII i XIX wieku (1780 - 1870)", 92 strony, liczne ilustracje w tym tablice kolorowe.

100 PLN