Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
13168 |
1914- klaser z kumulacją znaczków opłaty skarbowej, sądowej i stemplowej. | |
| 500 PLN | |
13169 |
1917 niezrealizowany projekt (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal. w kolorze czerwonym, wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym z żółtym poddrukiem - rzadki, widać minimalny ślad po podlepce. | |
| 150 PLN | |
13170 |
1917 niezrealizowany projekt (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal. w kolorze zielonym, wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym, widać lekki ślad po podlepce, sygnowany T.Schetyna. | |
| 100 PLN | |
13171 |
1918 STRZEMIESZYCE obszar byłego zaboru rosyjskiego po okupacji austro-węgierskiej - ZNACZEK DZIELONY, połówka znaczka dopłaty Bośni i Hercegowiny za 50 h. użyta 28.II.19 w Strzemieszycach, to nowe odkrycie - do tej pory znane jest użycie połówki takiego znaczka w Busku, Dąbrowie, Stopnicy i Szydłowie. | Mi.P12 |
| 300 PLN | |
13172 |
1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - Katalog Prac Konkursowych, książeczka zawierająca 148 projekty na 35 stronach, w tym 4 - na brakującej zwykle stronie 8 w kolorze niebieskim (kartka luźno włożona), 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie (dwie strony oddzielnie dołożone luzem); część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; kompletny katalog w dobrym stanie, typowe drobne uszkodzenia okładki. | |
| 1 900 PLN | |
13173 |
1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - katalog Prac Konkursowych, dwie książeczki zawierające (na 35 stronach) 144 projekty znaczków w kolorze niebieskim w pierwszej książeczce i brązowej w drugiej książeczce, i po 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie, brakująca jak w większości katalogów strona 8; część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; katalogi z uszkodzeniami okładek w środku w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 2 200 PLN | |
13174 |
1918 JABŁONNA, znaczek ze stemplem prowizorycznym z Jabłonnej. | |
| 70 PLN VERKAUFT | |
13175 |
1918 LIPNO (ЛИПНО) - współkursory - wydanie GGW, znaczek za 10 fen z skasowany na wycinku -7.12.18 stemplem prowizorycznym - datownikiem rosyjskim, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 400 PLN | |
13176 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria kasowana (Fi.100.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Krawczyk. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 80 PLN | |
13177 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria pięknie kasowana i lokalnie ząbkowana w ŻYWCU, gwarancja Jaszczyk. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 600 PLN | |
13178 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria, znaczek za 6 hal. gwarancja Krawczyk. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
13179 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.130.-), najdroższy znaczek za 6 hal gwarancja; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 110 PLN | |
13180 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek ze spektakularną, powtarzalną tylko w części nakładu usterką w postaci plamy nad literą Z w wyrazie POCZTA, gwarancja na życzenie | Fi.58 Mi.57 |
| 120 PLN | |
13181 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 hal., gwarancja. | Fi.58 Mi.57 |
| 60 PLN | |
13182 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 h. jasnym odcieniu, z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", gwarancja i opis. | Fi.58 B1 Mi.57 |
| 80 PLN | |
13183 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 h., z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", gwarancja i opis. | Fi.58 B1 Mi.57 |
| 90 PLN | |
13184 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, marginesowa parka znaczków za 10 h., górny z błędem na poz.3 małego arkusza "uszkodzona lewa cyfra 0", gwarancja i opis pozycji Landre, Berbeka. | Fi.59 B Mi.58 |
| 50 PLN | |
13185 |
1919 wydanie Komisji Likwidacyjnej, kartka z Sanoka nadana 25.5.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | Fi.61 |
| 800 PLN | |
13186 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, list polecony z Krakowa nadany 6.3.19 do Sosnowca, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.62 |
| 200 PLN | |
13187 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 50 h. z niekatalogowanymi błędami "przerwane P w POLSKA" i "zalane E", błędy na tej wartości są rzadkie, gwarancja. | Fi.63 B Mi.62 |
| 50 PLN | |
13188 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 1 kr. z rzadkim błędem "cień odbicia skrzydła w kolorze szarooliwkowymna", gwarancja Ryblewski. | Fi.65 B Mi.64 |
| 150 PLN | |
13189 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kasowany znaczek za 1 kr. z błędem na poz.20 "wcięcie w lewej jedynce", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.65 B3 Mi.64 |
| 60 PLN | |
13190 |
1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 3 hal. w kolorze brązowawopomarańczowym, gwarancja. | Fi.73 P3 Mi.65 |
| 90 PLN | |
13191 |
1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta w czworoblokach, niektóre znaczki w marginesowych lub narożnych, rzadkie z tak wczesnego okresu. | Fi.73-84A Mi.65-76 |
| 2 400 PLN | |
13192 |
1919 wydanie w walucie koronowej, nieząbkowana seria czysta (Fi.480.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.73-84A Mi.65-76 |
| 400 PLN | |
13193 |
1919 wydanie w walucie koronowej, seria cięta. | Fi.73-84A Mi.65-76 |
| 380 PLN | |
13194 |
1919 wydanie w walucie koronowej, kasowana seria cięta (Fi.150.-). | Fi.73-84A Mi.65-76 |
| 120 PLN | |
13195 |
1919 wydanie w walucie koronowej, zestaw znaczków z odmianami barw i papierów. | Fi.73-84A, B Mi.65-88 |
| 2 500 PLN | |
13196 |
1919 wydanie w walucie koronowej, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie. | Fi.73B |
| 25 PLN | |
13197 |
1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok znaczków za 3 hal., prawy dolny z bardzo rzadkim w tak zaawansowanym stadium błędem na poz.94 "duża plama na piersi orła", w PZP błąd 2, gwarancja. | Fi.73B B Mi.77x |
| 120 PLN | |
13198 |
1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w barwie czerwonobrązowej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.73P Mi.65 |
| 80 PLN | |
13199 |
1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w kolorze brązowawopomarańczowym, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.73P3 Mi.65P |
| 60 PLN | |
13200 |
1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 5 hal. w kolorze zielonkawoszarym, gwarancja. | Fi.74 P2 Mi.66 |
| 80 PLN | |
13201 |
1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym, gwarancja. | Fi.74 P4 Mi.66 |
| 320 PLN | |
13202 |
1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób arkuszowych znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym, gwarancja. | Fi.74 P4 Mi.66 |
| 160 PLN VERKAUFT | |
13203 |
1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób arkuszowych znaczka za 50 hal. w kolorze jasnoniebieskim. | Fi.74 P5 Mi.71 |
| 220 PLN | |
13204 |
1919 wydanie w walucie koronowej, znaczek za 5 hal. z błędem na poz.92 "łukowata kreseczka między literami L i S", w PZP błąd 8, gwarancja. | Fi.74A B Mi.66x |
| 40 PLN | |
13205 |
1919 wydanie w walucie koronowej, makulaturowy czworoblok z drukiem na zagiętym marginesie, po rozłożeniu zagięcia brak dużej części obrazków górnej parki znaczków. | Fi.74A MK Mi.66 |
| 400 PLN | |
13206 |
1919 wydanie w walucie koronowej, niepozorny, ale ciekawy znaczek cięty za 5 hal. na papierze prążkowanym i jednocześnie żeberkowanym pionowo co widać na skanie, o podwójnym znacznie wzajemnie przesuniętym druku, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem (MK). | Fi.74Ay Dp Mi.66y |
| 400 PLN | |
13207 |
1919 CENZURA WOJSKOWA / GŁ.POCZTA POLOWA / WARSZAWA - wydanie w walucie koronowej, pasek trzech znaczków za 5 h. pochodzący z pocztówki nadanej w Galicji, z bardzo dużym fragmentem stempla cenzury wojskowej typu F3, stosowanego od II do V.1919. | Fi.74B Mi.78 |
| 80 PLN | |