22384 |
1924 Wystawa Turecko-Polska, znaczek turecki obowiązkowej dopłaty (przedstawiający statek szpitalny) skasowany 4-10-924 na wycinku datownikiem okolicznościowym EXSPOSITION TURCO-POLONAISE, rzadkie, wczesne polonicum z Levantu, czytelnie odbity, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.XIX |
| 400 PLN | |
22385 |
1933 seria okolicznościowa poczty austriackie z okazji 300. rocznicy wyzwolenia Austrii od okupacji tureckiej, znaczek za 40 groszy z podobizną króla Jana Sobieskiego. | Mi.557-62 |
| 600 PLN | |
22386 |
1937 list polecony nadany w urzędu pocztowego "Poolsche Postzegeltentoonstelling" w Amsterdamie. | |
| 600 PLN | |
22387 |
1938 III Rzesza, Niemieckie Święto Sportu i Gimnastyki (Deutsches Turn- und Sportfest), na znaczkach przedstawiano widoki Wrocławia, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.665-68 |
| 40 PLN | |
22388 |
1938 karta pocztowa z ilustracją Lądek-Zdrój (Bad Landeck) z sygnaturą 38-111-1-B6, wysłana 10.6 z Görlitz do Saalberg. | Mi.P236 |
| 30 PLN | |
22389 |
1941 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 13.V z Panamy do Detroit; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.Z8, 120 |
| 160 PLN | |
22390 |
1943 flagi krajów okupowanych przez państwa osi (Niemcy, Włochy, Japonię) - wśród nich flaga Polski, seria znaczków amerykańskich, czysta. | Mi.512-24 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
22391 |
1943 USA, okupowane kraje - Polska, FDC-czworoblok znaczków przedstawiających polską flagę na dekoracyjnej kopercie ostemplowanych 22.VI w Chicago w pierwszym dniu obiegu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.523 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
22392 |
1952 Ignacy Domeyko - mineralog, przyjaciel Adama Mickiewicza, seria czysta znaczków Chile wydanych z okazji 150 lecia jego narodzin umieszczona na specjalnym certyfikacie z podziękowaniem (po polsku i hiszpańsku) za dokonaną wpłatę na rzecz INSTYTUTU STUDIÓW POLONIJNYCH W AMERYCE ŁACIŃSKIEJ, rzadko spotykany dokument w słabszym stanie zachowania (przycięte krawędzie, pionowe zgięcie). | Mi.491-92 |
| 80 PLN | |
22393 |
1959 HELENA, zestaw 6 kart pocztowych każda wysłana z miejscowości o nazwie Helena w innym stanie USA: Alabamie, Arkansas, Kalifornii, Montanie, Ohio, Oklahomie. | |
| 100 PLN | |
22394 |
1960 "POLPHILEX 1960 POLSKA WYSTAWA ZNACZKÓW" - zorganizowana z okazji 100-lecie pierwszego polskiego znaczka, pamiątkowa koperta ze stempelkiem organizatora - Związku Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
22395 |
1960 Ignacy Jan Paderewski, Wystawa Filatelistyczna upamiętniająca setną rocznicę jego urodzin i jednocześnie sto lat od wydania pierwszego polskiego znaczka, arkusik numerowany. | |
| 80 PLN | |
22396 |
1961 "Polphilex 61" wystawa "Uchodzctwo w Filatelistyce", zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, pamiątkowa koperta z projektem STAN znaczka DOJDZIEMY, skasowana okolicznościowo 24.III w Londynie, koperta zgięta w trzech miejscach. | |
| 30 PLN | |
22397 |
1962 Bułgaria - Międzynarodowy Kongres Astronautyczny w Warnie, na znaczku za 5 St Konstanty Ciołkowski; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.1347-48 |
| 20 PLN | |
22398 |
1962 radziecka całostka (koperta) z ilustracją przedstawiającą medalion z podobizną Adama Mickiewicza i obelisk ku jego czci wystawiony w Zaosiu miejscu jego urodzenia, wysłana 17-4 z miejscowości Tomaszówka w obwodzie brzeskim do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy. | |
| 40 PLN | |
22399 |
1964 Pokaz Filatelistyczny Związku Filatelistów Polskich w W.Brytanii z okazji 25-lecia Polski Podziemnej i 20-lecia Powstania Warszawskiego, dekoracyjna całość. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
22400 |
1965 25 rocznica Bitwy o Anglię, koperta z dodatkową nalepką Polskich Sił Powietrznych. | |
| 40 PLN | |
22401 |
1965 koperta z dodatkową nalepką, ostemplowana okolicznościowo 10.IV w Leicester z okazji wystawy POLPHILEX 65. | |
| 40 PLN | |
22402 |
1965 kanadyjska koperta z okolicznościowym nadrukiem POLISH ENGINEERING REVIEW - TECHNIK POLSKI - czasopismo Stowarzyszenia Inżynierów Polskich w Kanadzie, przedstawiającym okładkę numeru z 1944 roku z Kazimierzem Gzowskim, wysłana 16.III z Hull do Warszawy. | |
| 30 PLN | |
22403 |
1966 Berlin Zachodni - historyczne budowle, na znaczku za 5 Pf przedstawiono Bramę Portową (niem.Berliner Tor) w Szczecinie, a na znaczku za 2DM salę ratusza ze Lwówka Śląskiego - swoiste "polonicum" będące przedmiotem "wojny pocztowej" między Polską, a Republiką Federalną Niemiec; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.270-85 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
22404 |
1966 Watykan, Tysiąclecie Chrztu Polski, seria 6 znaczków autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej skasowanych na ilustrowanej kopercie FDC z wizerunkiem Czarnej Madonny; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.502-07 |
| 40 PLN | |
22405 |
1966 25-lecie 5 Kresowej Dywizji Piechoty, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 17.IX w Londynie. | |
| 30 PLN | |
22406 |
1966 1000-lecie państwa polskiego. | |
| 20 PLN | |
22407 |
1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski. | |
| 30 PLN | |
22408 |
1966 nalepka okolicznościowa polskiego millenium. | |
| 60 PLN | |
22409 |
1966 seria poczty watykańskie z okazji 1000-lecia chrześcijaństwa w Polsce. | |
| 20 PLN | |
22410 |
1966 polonijne nalepki okolicznościowe w pełnym arkuszu złożonym na trzy części. | |
| 90 PLN VERKAUFT | |
22411 |
1966 Watykan, Tysiąclecie Chrztu Polski, karnet z ilustracją przedstawiającą projekt znaczka autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej; bardzo dobry stania zachowania. | |
| 50 PLN | |
22412 |
1967 100. rocznica urodzin Marii Curie-Skłodowskiej, zestaw dziewięciu prób znaczka za 0,60 Fr., autor i rytownik Jean Pheulpin, jedna pojedyncza jednobarwna oraz dwa paski zawierające po trzy próby jednobarwne i jedną dwubarwną, poza widocznym na skanie zgięciem przechodzącym przez jedną próbę (nie jest liczona) zachowane w pięknym stanie. | Mi.1600 P |
| 1 200 PLN | |
22413 |
1968 Wystawa filatelistyczno-dokumentarna Broni Pancernej Londyn 6-8.XII, karta z blokiem pamiątkowym, ostemplowana okolicznościowo w dniu otwarcia wystawy. | |
| 60 PLN | |
22414 |
1969 rocznica bitwy o Monte Cassino, kartka okolicznościowej wystawy w Wielkiej Brytanii. | |
| 30 PLN | |
22415 |
1973 "POLPEX 1973" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago zorganizowaną w 500. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. | |
| 60 PLN | |
22416 |
1974 30 rocznica bitwy o Monte Cassino, znaczek na dekoracyjnej kopercie, ostemplowany okolicznościowo 18.V w Londynie. | |
| 30 PLN VERKAUFT | |
22417 |
1975 rocznica udziału Samodzielnej Brygady Karpackiej w bitwie o Narvik, znaczki na karcie, ostemplowane okolicznościowo 20.IV na wystawie POLPHILEX 75. | |
| 20 PLN | |
22418 |
1975 rocznica udziału Samodzielnej Brygady Karpackiej w bitwie o Narvik, znaczek na ilustrowanej karcie, ostemplowany okolicznościowo 20.IV w Londynie na wystawie POLPHILEX 75. | |
| 40 PLN | |
22419 |
1976 "POLPEX 1976" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków z podobiznami Tadeusza Kościuszki, Jerzego Waszyngtona i Kazimierza Pułaskiego, razem z okładkami-broszurką zawierającą informacje o okolicznościowej emisji. | |
| 30 PLN | |
22420 |
1978 60-rocznica powstania 7 Pułku Ułanów Lubelskich im.Gen.K.Sosnkowskiego, specjalna widokówka pamiątkowa (seria I, Nr.10) ostemplowana okolicznościowo 1.XI w Londynie. | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
22421 |
1978 60-rocznica powstania 7 Pułku Ułanów Lubelskich im.Gen.K.Sosnkowskiego, specjalna widokówka pamiątkowa (seria I, Nr.9) ostemplowana okolicznościowo 1.XI w Londynie. | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
22422 |
1979 Międzynarodowa Wystawa POLPHIL 79 w Melbourne, efektowna całość ostemplowana okolicznościowo 19.XI; znaczek z pamiątkowym dodrukiem na dolnym marginesie. | Mi.659 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
22423 |
1979 200-lecie śmierci Kazimierza Pułaskiego, amerykańska całostka, czysta. | |
| 20 PLN | |