16031 |
1942 Budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (Fi.280.-), gwarancja Schmutz. | Fi.1ayC |
| 250 PLN VERKAUFT | |
16032 |
1942 Budynek obozowy, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 10 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji. | Fi.1bx1A FFi |
| 100 PLN | |
16033 |
1942 Budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. niekatalogowany w odcieniu szaroczarnym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.1byC |
| 300 PLN | |
16034 |
1942 Druty, seria w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1150.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.2-3ay1C |
| 900 PLN | |
16035 |
1942 Druty, seria czysta w kolorach niebieskim i zielonym, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1400.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.2-3ay1C |
| 1 400 PLN | |
16036 |
1942 Druty, seria cięta na papierze białym gładkim średnim; ogólny nakład tych znaczków ciętych i ząbkowanych razem wyniósł łącznie 150 sztuk niebieskich (Fi.1000.-) i 100 sztuk zielonych (Fi.1800.-), cięte są rzadsze - to mniej niż połowa podanego ogólnego nakładu, gwarancja i oznaczenie Schmutz,. | Fi.2-3x1A |
| 3 000 PLN | |
16037 |
1942 druty, znaczek z lekkim pionowym złamaniem i śladami po podklejeniu, gwarancja Schmutz. | Fi.2ay1C |
| 70 PLN | |
16038 |
1942 druty, gwarancja Schmutz. | Fi.2ay1C |
| 100 PLN VERKAUFT | |
16039 |
1942 DRUTY - NIEKATALOGOWANA ODMIANA ZNACZKA "WZORCOWEGO"; cięty znaczek za 10 fen. w kolorze granatowym niekatalogowany na papierze szarym gąbczastym grubym gazetowym; według podręcznika Machowskiego: "Znaczki wykazane pod poz.Ia i b oraz IIa i b [tj.wydrukowane dnia 12.11.42] są tzw. znaczkami "wzorcowymi". Zostały one specjalnie starannie odbite, z szerokimi obrzeżami (4-6 mm), na grubym, obustronnie satynowanym papierze (prawdopodobnie z zeszytu), względnie szarym (prawdopodobnie z atlasu)." - odmiana na papierze gazetowym nie została początkowo zauważona; to najwyżej kilka sztuk ze wszystkich 50 znaczków "wzorcowych" wydanych na sztywnych papierach (x3 - biały gładki sztywny, y2 - szary gładki gruby); jest najpewniej egzemplarzem jednostkowym, a użyta pocztowo unikalnym; karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); znaczek unieważniony datownikiem dwuobrączkowym z datą "25.4.43"; unikalny walor z oryginalnego obiegu w dobrym stanie zachowania (miejscowe przebarwienia); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (własnoręczny opis ołówkiem "2.1.2"), autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; sygnowane Zierer, gwarancja i opis "2ay3A pap.gazetowy (nakł. 12.11.42)" Schmutz. | Fi.2ay3A |
| 12 000 PLN | |
16040 |
1942 druty, gwarancja Schmutz. | Fi.3ax3A |
| 2 000 PLN | |
16041 |
1942 druty, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski. | Fi.3by1C |
| 650 PLN | |
16042 |
1942 Trąbka pocztowa, unikalna skatalogowana ostatnio próba znaczka za 15 f. autorstwa Tadeusza Kluźniaka, odbita z pojedynczej kliszy na papierze białym gładkim grubym w kolorze czerwonobrunatnym (Fi.5000.-); w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych Manfreda G.Hebera, może być skatalogowana jako odmiana znaczka 3.1.4.1. o nakładzie 22 szt.; rotbraun, verlaufene Farbe (rozlana farba) - to wszystko cechy charakterystyczne dla tej próby, nowa gwarancja Schmutz. | Fi.4 P |
| 5 000 PLN | |
16043 |
1942 Trąbka pocztowa, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, potrójnie nacinane na dole, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji. | Fi.4ax1A FFi |
| 80 PLN | |
16044 |
1942 Trąbka pocztowa, znaczek za 15 f. w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim (gumowany Fi.140.-) bez perforacji po prawej, zachowany w ładnym stanie z dużym marginesem, ale bez gumy, gwarancja i oznaczenie. | Fi.4ay1C |
| 80 PLN | |
16045 |
1942 Trąbka pocztowa, komplet znaczków kasowanych na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, odmiany koloru brązowa, ciemnobrązowa i zielona (Fi.600.-), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.4ay1C, by1C, 5y1C |
| 490 PLN VERKAUFT | |
16046 |
1942 Wystawa rybacka, kasowany znaczek za 15 f. w kolorze brązowym na papierze szarym gładkim średnim, gwarancja Schmutz. | Fi.6by1C |
| 190 PLN VERKAUFT | |
16047 |
1942 Wystawa rybacka, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji. | Fi.6x1A FFi |
| 80 PLN | |
16048 |
1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f., w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.7by1C |
| 330 PLN VERKAUFT | |
16049 |
1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową, na bębnie widoczny napis "Wojtek jazz"; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; minimalnie słabszy stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
16050 |
1942 Tadeusz Kluźniak, oliwkowa odbitka próbna ilustracji wykorzystanej sporadycznie na odwrocie całostek poczty obozowej, o wiele rzadsza od późniejszej wersji różniącej się detalami rysunku i układem napisu, przede wszystkim rozjaśniono tło pod literami, które w tej wersji są słabo czytelne, ołówkowy podpis autora "Tadeusz"; na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.6; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 2 000 PLN | |
16051 |
1942 przekaz pieniężny z Warszawy do jeńca w Murnau, na pokwitowaniu odbiorczy stempel obozowy, niespotykane. | |
| 180 PLN | |
16052 |
1942 Oflag VIIA Murnau, kompletny listownik wysłana 25.1.42 z obozu do Radomska, stempelek cenzora nr 12, dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
16053 |
1943 Góry, obie odmiany koloru ciemnozielona i jasnozielona znaczka za 20 f. na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.8IIayC, byC |
| 324 PLN VERKAUFT | |
16054 |
1943 Wdowa, jednostronnie cięty znaczek za 25 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (Fi.500.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.9yC |
| 450 PLN VERKAUFT | |
16055 |
1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym (Fi.500.-), gwarancja z oznaczeniem Krawczyk. | Fi.11cx |
| 450 PLN | |
16056 |
1943 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 132x83 mm przedstawiające symfoniczną orkiestrę obozową; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; minimalnie słabszy stan zachowania (fotografia przycięta, otwory po pinezkach). | |
| 120 PLN | |
16057 |
1943 karta - część "z opłaconą odpowiedzią ", wysłana 29.5.43 z Torunia do obozu, stempelek cenzora, na odwrocie dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub / skrótach nie beda doreczane!", dodatkowy stempelek "B2". | |
| 30 PLN | |
16058 |
1943 Oflag VIIA Murnau, nadawcza cześć kartki z opłaconą odpowiedzią wysłana 28.5.43 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr 17, dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
16059 |
1944 trąbka pocztowa, kartka świąteczne, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.5xA |
| 1 470 PLN VERKAUFT | |
16060 |
1944 kraty, próba znaczka w kolorze szarym na papierze białym gładkim grubym nie występującym na znaczkach definitywnych, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.12P |
| 2 400 PLN | |
16061 |
1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze niebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (część z nakładu 186 szt.), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.12by |
| 162 PLN VERKAUFT | |
16062 |
1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze jasnoniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (część z nakładu 186 szt.), gwarancja i opis. | Fi.12by |
| 200 PLN | |
16063 |
1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, dwa znaczki za 1+1 mk., na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, pierwszy w kolorze ciemnoniebieskim z tłem żółtopomarańczowym, a drugi czterokolorowy jasnoniebieski, zielony, czerwony (krzyż) i żółty (tło), to efekt kolejności druku - najpierw niebieski rysunek, a potem żółte tło - widać to najlepiej na zielonych dachach i nad górnym napisem, gwarancja Schmutz. | Fi.13yC (ba, ad) |
| 800 PLN | |
16064 |
1944 rocznica Powstania Listopadowego, niekatalogowana próba znaczka w barach czarnej i bladoczerwonej całkowicie odmiennej od barw definitywnych, wykonano pojedyncze próby w różnych kolorach, unikalne, gwarancja Schmutz. | Fi.14P |
| 3 800 PLN | |
16065 |
1944 Rocznica Powstania Listopadowego, znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, ciekawe przesunięcie górnej i dolnej części nacięcia po prawej wykonywanego ząbkowanym kółeczkiem z zegarka, gwarancja. | Fi.14x2C |
| 225 PLN VERKAUFT | |
16066 |
1944 Rocznica Powstania Listopadowego, znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja. | Fi.14x2C |
| 200 PLN VERKAUFT | |
16067 |
1944 Festiwal Muzyki, fałszerstwo znaczka za 1 mk. z żółtopomarańczowymym tłem na papierze białym gładkim średnim, ciekawe do zbioru specjalizowanego. | Fi.15x1A FFi |
| 150 PLN VERKAUFT | |
16068 |
1944 Festiwal Muzyki, dwa znaczki za 1 mk., na papierze białym gładkim grubym, jeden z pomarańczowym, a drugi z żółtym tłem, gwarancja Krawczyk. | Fi.15x2C |
| 700 PLN | |
16069 |
1944 Festiwal Muzyki, znaczek za 1 mk. z żółtopomarańczowymym tłem na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Kalawski, Schmutz. | Fi.15x2C |
| 270 PLN | |
16070 |
1944 Festiwal Muzyki, znaczek za 1 mk. na papierze białym gładkim grubym z bardzo mocno obróconym żółtopomarańczowym tłem, gwarancja i oznaczenie. | Fi.15x2C |
| 540 PLN VERKAUFT | |