Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
21046 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.440.-). | Fi.bl.1-2a, b |
| 400 PLN | |
21047 |
1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937, komplet czterech bloków w ciemnych i jasnych odmianach kolorów (Fi.620.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.1-2a, b |
| 560 PLN | |
21048 |
1937 wydanie z dopłata na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty (Fi.600.-), niewielkie zgięcie prawego górnego narożnika. | Fi.bl.3 |
| 450 PLN | |
21049 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok ostemplowany kasownikiem okolicznościowym 28.11 w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.3 |
| 300 PLN | |
21050 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty z błędem, w znaczku za 25 (+25) Pf. "uszkodzona prawa ramka", blok zachowany w pięknym stanie. | Fi.bl.3 B1 Mi.Bl.3 PF I |
| 700 PLN | |
21051 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdańsk - Sopot nr 4922. | Fi.187 |
| 150 PLN | |
21052 |
1938 kartka z Sopotu do Czechosłowacji, widokówka z molem w Sopocie. | Fi.247 |
| 30 PLN | |
21053 |
1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 22.2 w pierwszym dniu obiegu rzadkim kasownikiem okolicznościowym "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER". | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 100 PLN | |
21054 |
1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych (Fi.55.-). | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 40 PLN | |
21055 |
1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.85.-). | Fi.279-81 Mi.281-83 |
| 70 PLN | |
21056 |
1938 150. rocznica urodzin Artura Schopenhauera, okolicznościowa całostka i seria stemplowane kasownikiem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu. | Fi.279-81, Cp48III |
| 200 PLN VERKAUFT | |
21057 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.286 |
| 20 PLN | |
21058 |
1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria czysta w pięknym stanie. | Fi.286-94 |
| 400 PLN | |
21059 |
1938 wydanie obiegowe, seria w marginesowych czworoblokach w pięknym stanie, na marginesach numery nakładu. | Fi.286-94 |
| 3 000 PLN | |
21060 |
1938 wydanie obiegowe, seria w narożnych czworoblokach w pięknym stanie, górny prawy znaczek w czworobloku znaczka za 1 gulden z rzadkim błędem "podwójne O w Oliwa" - na górze powiększenie znaczka z błędem i bez błędu. | Fi.286-94 (294B1) |
| 2 000 PLN | |
21061 |
1938-39 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.950.-). | Fi.286-94, 287-89xR Mi.289-97, 290-92D |
| 800 PLN | |
21062 |
1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", znaczki do automatów w czworoblokach, kasowane w parkach poziomych (Mi.440 euro). | Fi.287R, 289R Mi.290Dx, 292Dx |
| 660 PLN | |
21063 |
1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie. | Fi.289y |
| 20 PLN | |
21064 |
1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka. | Fi.291 |
| 20 PLN | |
21065 |
1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria kasowana okolicznościowo ADOLF HITLER HONOROWYM OBYWATELEM WOLNEGO MIASTA GDAŃSKA. | Fi.295-99 Mi.284-88 |
| 120 PLN | |
21066 |
1938 Wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria czysta, każdy znaczek z górnym marginesem z liczbami rozrachunkowymi, doskonały stan zachowania. | Fi.295-99 Mi.284-88 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
21067 |
1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, bardzo rzadka jako czysta - w katalogu zdecydowanie niedoceniona; dobry stan zachowania. | Fi.Cpp5 Mi.PP4 |
| 500 PLN | |
21068 |
1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, wysłana w dniu wejścia do obiegu 9.1 do Hamburga, na odwrocie pełna treść; karta w katalogu zdecydowanie niedoceniona; doskonały stan zachowania. | Fi.Cpp5 Mi.PP4 |
| 350 PLN | |
21069 |
1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, skasowana 9.I w dniu wejścia do obiegu; temat - UPU. | Fi.Cpp5 Mi.PP4 |
| 200 PLN | |
21070 |
1938 list z Niemiec do Gdańska, stempelek T, dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty. | Fi.D43 |
| 400 PLN | |
21071 |
1938-39 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, bardzo rzadka seria kasowana (Fi.1860.-). | Fi.D43-47 Mi.P43-47 |
| 1 600 PLN | |
21072 |
1938 list polecony z banku w Sopocie do Gdańska, opłata wirnikiem "OST - SEE ZOPOT FREISTAAT DANZIG", na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 200 PLN | |
21073 |
1939 wydanie obiegowe, wszystkie (dostępne w tym czasie na poczcie) znaczki, ostemplowane 1.IX.1939 na karcie stemplem okolicznościowym z okazji wizyty Hitlera w Gdańsku; w tym rzadkie za: 8 Pf (Fi.150.-), 50 Pf (Fi.188.-) i 1 Guld (Fi.300.-); łączna wartość samych znaczków kasowanych: Fi. prawie 870.-, Mi.ponad 400 euro. | Fi.195-294 ex. Mi.201-97 ex. |
| 700 PLN | |
21074 |
1939 Dzień znaczka 1939, seria kasowana (Fi.30.-). | Fi.300-03 Mi.302-05 |
| 30 PLN | |
21075 |
1939 Dzień znaczka 1939, seria kasowana stemplem okolicznościowym. | Fi.300-03 Mi.302-05 |
| 40 PLN | |
21076 |
1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria kasowana. | Fi.304-06 Mi.306-08 |
| 20 PLN | |
21077 |
1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego 29.4 w dniu wejścia do obiegu, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.304-6 Mi.306-8 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
21078 |
1939 Kongres Lekarzy i Przyrodników w Sopocie, całostka z ilustracją 24. | Fi.Cp62 |
| 320 PLN | |
21079 |
1939 Kongres Lekarzy i Przyrodników w Sopocie, całostka z ilustracją 25. | Fi.Cp62 |
| 320 PLN | |
21080 |
1939 wydanie z okazji Kongresu Lekarzy i Przyrodników, całostka z ilustracją z podobizną Gregora Medela z obiegu pocztowego. | Fi.Cp62II |
| 250 PLN | |
21081 |
1939 list z Niemiec o Gdańska, brakującą opłatę pobrano od adresata znaczkiem dopłaty. | Fi.D43 |
| 500 PLN | |
21082 |
1939 seria znaczków "pamiątkowych" wydanych z okazji wcielenia Wolnego Miasta Gdańska do III Rzeszy, skasowane okolicznościowo (Wolff 31) 19.IX na wycinkach. | Mi.714-15 |
| 30 PLN | |
21083 |
1939 przyłączenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy - nadruk "Deutsches Reich" na obiegowych znaczkach poczty WMG (Mi.220 euro), seria czysta w pięknym stanie. | Mi.716-29 |
| 400 PLN | |
21084 |
1939 przyłączenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy - nadruk "Deutsches Reich" na obiegowych znaczkach poczty WMG, seria kasowana (Mi.220 euro). | Mi.716-29 |
| 320 PLN | |
21085 |
1939 całostka Wolnego Miasta Gdańsk z nadrukiem Deutsches Reich, o nominale 6Rpf/10Pf (Mi.45 euro); 1.09.1939 Wolne Miast Gdańsk zostało włączone do III Rzeszy, znaczki opłaty i całostki Gdańska pozostawały w obiegu do 30.09.1939, z dniem 1.10.1939 w ich miejsce poczta niemiecka wprowadziła znaczki i całostki gdańskie z nadrukiem "Deutsches Reich". | Mi.P284 |
| 50 PLN | |