20603 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 73, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D4I |
| 5 500 PLN | |
20604 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 27, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D4I |
| 1 600 PLN | |
20605 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB (Fi.6500.-), dodatkowo z błędem na poz.86 "uszkodzone P w POLSKA", piękny stan, gwarancja, sygnatura sprawdzająca SM i opis Mikstein, gwarancja Ryblewski. | Fi.D4I B Mi.P11 |
| 7 000 PLN | |
20606 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB (Fi.1600.-) z błędem na poz. 90 "zaokrąglona górna końcówka S", gwarancja Bruba, sygnatura sprawdzająca SM gwarancja i opis Mikstein. | Fi.D4I B Mi.P11 |
| 1 800 PLN | |
20607 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 72 z błędem "uszkodzone litery AA", znaczek w pięknym stanie, bardzo rzadkie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D4I B14 |
| 10 000 PLN | |
20608 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA, gwarancja Ryblewski, Mikstein. | Fi.D5 |
| 2 000 PLN | |
20609 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 89, nakład 1000 sztuk, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.D8 |
| 1 000 PLN | |
20610 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 71, nakład 1000 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D8 |
| 900 PLN | |
20611 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 39, duża podlepka, gwarancja Mikstein, Ryblewski, Wiatrowski. | Fi.D8 |
| 1 000 PLN VERKAUFT | |
20612 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy IIA z poz. 14, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz. | Fi.D8 |
| 1 000 PLN | |
20613 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47, ślad po nieznacznym poziomym przygięciu widocznym od strony gumy, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D9 |
| 420 PLN VERKAUFT | |
20614 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 85, gwarancja Mikulski. | Fi.D9 |
| 250 PLN | |
20615 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 26, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D9 |
| 150 PLN | |
20616 |
1919 róg obfitości, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.D13 |
| 55 PLN | |
20617 |
1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", wydanie w walucie koronowej, seria 9 znaczków na papierze białym grubym gładkim w czworoblokach, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.312.-). | Fi.D13-21 Mi.P13-21 |
| 240 PLN | |
20618 |
1919-20 róg obfitości, serie dwóch wydań w barwie niebieskiej. | Fi.D13-21, D17-21I |
| 80 PLN | |
20619 |
1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", znaczek za 4 (h) z bardzo silną drugostronną odbitką druku (abklatsch) na gumie, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.D14 |
| 120 PLN | |
20620 |
1919 wydanie obiegowe - rogi obfitości, czworoblok z silnym abklaczem na odwrocie. | Fi.D15 |
| 120 PLN | |
20621 |
1919 róg obfitości, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.D15 |
| 55 PLN | |
20622 |
| 55 PLN | |
20623 |
1919 róg obfitości, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.D17 |
| 60 PLN | |
20624 |
1919 róg obfitości, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.D18 |
| 55 PLN | |
20625 |
1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", wydanie w walucie markowej, seria 9 znaczków na papierze białym grubym gładkim, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.60.-). | Fi.D23-31 Mi.P22-30 |
| 60 PLN | |
20626 |
1919 róg obfitości, seria. | Fi.D23-31 |
| 50 PLN | |
20627 |
| 60 PLN | |
20628 |
1919 lokalne prowizoria dopłat, KRAKÓW 11 (DĘBNIKI) (typ 64) - nadruk czarnofioletowy stempelkiem drewnianym, wycinek przekazu pocztowego (formularz z orzełkiem) wysłany 19 VII z miejscowości Bolechów, na odwrocie parka znaczków za 15 hal z nadrukiem PORTO i stemple odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Pd25 |
| 200 PLN | |
20629 |
1919 znaczki z nadrukami lokalnymi z Cieszyna, gwarancja Falkowski. | |
| 70 PLN | |
20630 |
1919 przekaz pieniężny z Tyczyna nadany 28.5.19 do Strzyżowa, opłaty doręczeniowe pobrano dwoma znaczkami, w tym austriackim znaczkiem dopłaty, który stracił moc obiegową 20 stycznia 1919 roku, gwarancja Schmutz. | |
| 600 PLN | |
20631 |
1920 Róg obfitości, parka ciętych znaczków dopłaty za 100 (f) na papierze prążkowanym pionowo, lewy z lekko wyciściętą listwą ochronną płyty drukarskiej, gwarancja. | Fi.D 20I nz |
| 150 PLN | |
20632 |
1920 znaczek dopłaty bez gumy z podwójnym abklaczem obrazka znaczka na odwrocie, osobliwe. | Fi.D22 |
| 65 PLN | |
20633 |
1920 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", arkusz znaczka dopłaty za 200(f), na cienkim prążkowanym papierze (zwykłe znaczki Fi.600.-), z całkowitym abklatschem na 17-stu znaczkach i częściowym na 10-ciu - te formy niekatalogowane, pochodzi z niegumowanej części nakładu. | Fi.D22 B |
| 1 500 PLN | |
20634 |
1920 kartka z warszawy nadana 20.5.20 do Ciechocinka, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata znaczkiem dopłaty. | Fi.D29 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
20635 |
1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, duży 100-tu znaczkowy złożony w połowie arkusz znaczków za 6 Mk./15 hal., ma szesnaście z osiemnastu katalogowanych błędów nadruków, ponadto dodatkową spację między nadrukiem z poz.75 a 76 i niekatalogowane błędy nadruku: na poz.3 "ścięty nosek litery a", na poz.10 "duża kropka po Mk", na poz.38 "pionowa kreska K zgrubiona", na poz.40 "cienki brzuszek litery d", na poz.64 "wcięcie w skośnej kresce litery k", na poz.66 dodatkowy błąd "kropka pomiędzy t i a", na poz.72 "wcięcia w cyfrze 6 i literze a", oraz znaczka podstawowego "pęknięte K w POLSKA", na poz.91 "cienkie drugie a"; co bardzo ciekawe znaczki z poz.1-5 są podniesione w stosunku do wszystkich innych znaczków w arkuszu przez co pierwszy rząd znaczków podstawowych jest wyraźnie zdeformowany - nadruk jest już równo poziomy; w rzędach 4 i 9-tym różnice położenia znaczków podstawowych z lewej strony, a znaczkami z prawej strony arkusza są mniejsze, ale wyraźnie widoczne. | Fi.D32 |
| 800 PLN | |
20636 |
1921 wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek z abklaczem nadruku. | Fi.D32 |
| 22 PLN | |
20637 |
1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 Mk./15 hal., z małego 50-cio znaczkowego arkusza, dwa marginesowe z fragmentami nadruku z szóstej kolumny, na poz.4 błąd występujący w części nakładu "dziurka w 6", na wszystkich abklatsch, gwarancja i opis. | Fi.D32 B |
| 80 PLN | |
20638 |
1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 Mk./15 hal., z dużego 100-u znaczkowego arkusza, na poz.62 błąd "pionowa kreska k skośnie ścięta", a na poz.72 niekatalogowany błąd "szczerby w 6, M i pierwszym a", gwarancja i opis. | Fi.D32 B9+B |
| 40 PLN | |
20639 |
1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 Mk./15 hal., z małego 50-cio znaczkowego arkusza, dwa marginesowe z fragmentami nadruku z szóstej kolumny, na poz.34 błąd "skośna kreska k cienka u nasady", a na poz.40 błąd "6 przerwane u góry" i spacja przed nadrukiem z szóstej kolumny, na wszystkich abklatsch, gwarancja i opis (poprawne pozycje, ale stare numery błędów). | Fi.D32 B10+B13+B |
| 100 PLN | |
20640 |
1921 seria wydania prowizorycznego. | Fi.D32-6 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
20641 |
1921 wydanie prowizoryczne, czworoblok z silnym abklaczem. | Fi.D33 |
| 80 PLN | |
20642 |
1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 Mk./25 hal.,z niekatalogowanymi błędami - na poz.16 "plamka między 6 a Mk", a między poz.15 i 16 "dodatkowa spacja", dodatkowo lekki abklatsch, gwarancja i opis. | Fi.D33 B+B |
| 40 PLN | |