19136 |
| 190 PLN | |
19137 |
| 490 PLN | |
19138 |
1962 20.rocznica powstania PPR, narożnikowy czworoblok znaczków na papierze bez zabarwienia, na lewym marginesie liczby rozrachunkowe, przed 31/37 znaczkami krzyżyki markacyjne, a powyżej odręczne oznaczenia maszynisty (odwrócone litery Kw); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1148b Mi.1289 |
| 30 PLN | |
19139 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.5 w urzędzie pocztowym znajdującym się Biurze Prasowym zawodów; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1149-51a Mi.1294-96A |
| 40 PLN | |
19140 |
1962 "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA FIS ZAKOPANE", znaczek za 40 gr skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie-wizytówce wydanej staraniem zakopiańskiego koła krakowskiego oddziału PZF z okazji zawodów; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1149a Mi.1294A |
| 30 PLN | |
19141 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczek za 60 gr skasowany okolicznościowo 24.2 na specjalnej widokówce wydanej z okazji zawodów wysłanej do Warszawy; dobry stan zachowania. | Fi.1150a Mi.1295A |
| 50 PLN | |
19142 |
1962 "FIS NA ZNACZKACH POCZTOWYCH POKAZ dn.18-25,2,1962 KOŁO PZF ZAKOPANE" znaczek za 60 gr skasowany okolicznościowo 24.2 na specjalnej ilustrowanej kopercie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1150a Mi.1295A |
| 30 PLN | |
19143 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, czworoblok znaczków za 60 gr z dolnym marginesem z liczbami rozrachunkowymi, pod 64/65 znaczkami krzyżyki markacyjne, a poniżej odręczne oznaczenia maszynisty (odwrócone litery Kw) i próby kolorów; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1150a Mi.1295A |
| 50 PLN | |
19144 |
1962 POCZTA HARCERSKA, "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA FIS ZAKOPANE", znaczek skasowany okolicznościowo na kopercie z dodatkową parką nalepek Poczty Harcerskiej, ostemplowanych 23 lutego datownikiem POCZTA HARCERSKA 2.D.H. RZESZÓW-MIASTO; temat - HARCERSTWO, FIS. | Fi.1150b Mi.1298 |
| 30 PLN | |
19145 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, znaczek z przesuniętym suchym tłoczeniem względem obrazka znaczka. | Fi.1151bMK Mi.1296 |
| 70 PLN | |
19146 |
1962 XV Wyścig Pokoju, dolny znaczek z błędem "kropka zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA". | Fi.1158B1 Mi.1306 |
| 20 PLN | |
19147 |
| 40 PLN | |
19148 |
1962 wielcy Polacy, cztery parki (nie seria) rozdzielone międzypolem. | Fi.1166-9 Mi.1314-7 |
| 80 PLN | |
19149 |
| 160 PLN | |
19150 |
1962 Wielcy Polacy (II) - Romuald Traugutt, znaczek za 60 gr z błędem na poz.12 "plamka na górnym obrysie R w TRAUGUTT", znak wodny III.5; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.1167 B1 Mi.1315 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
19151 |
1962 wielcy Polacy (II) - Maria Konopnicka, MAŁA BROSZKA, znaczek za 60 gr. z błędem "mała broszka na lewej stronie kołnierza", pozycja na razie nieznana, według adnotacji L.Schmutza to błąd powtarzalny, jest bardzo rzadko spotykany bo występuje tylko w niewielkiej części nakładu. | Fi.1169 B(2) Mi.1326 |
| 1 500 PLN | |
19152 |
1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką". | Fi.1169B1 Mi.1316I |
| 120 PLN | |
19153 |
1962 VII lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, ząbkowany znaczek za 1,55 zł z błędem na poz.21 "ścięta podstawa 2 w 1962"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.1195B B1 Mi.1343A |
| 40 PLN | |
19154 |
1962 VII lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, nieząbkowany znaczek za 2,50 zł z błędem na poz.53 "kropka w cyfrze V w VII"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.1196A B2 Mi.1347B |
| 40 PLN | |
19155 |
1962 walka z malarią, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.1199 III.2 Mi.1347 |
| 80 PLN | |
19156 |
1962 walka z malarią, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.6, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.1200 III.6 Mi.1348 |
| 80 PLN | |
19157 |
1962 Wystawa filatelistyczna "WOJSKO LOTNICTWO KOSMOS" - koperta pamiątkowa z dodatkową nalepką. | Fi.1202 Mi.1350 |
| 20 PLN | |
19158 |
| 25 PLN | |
19159 |
| 50 PLN | |
19160 |
1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 2,50 zł. z klasycznym błędem na poz.11 w części nakładu "brak napisu PWPW w sygnaturze", gwarancja i opis. | Fi.1203 B1 Mi.1351 |
| 60 PLN | |
19161 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, znaczek z błędem "brak napisu PWPW", gwarancja i oznaczenie Wysocki. | Fi.1203B1 Mi.1351I |
| 90 PLN | |
19162 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, górny lewy znaczek z błędem "brak napisu PWPW". | Fi.1203B1 Mi.1351I |
| 30 PLN | |
19163 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, lewy znaczek bez napisu PWPW. | Fi.1203B1 Mi.1351I |
| 50 PLN | |
19164 |
1962 Dzień Znaczka, seria w narożnych czworoblokach z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.1205-6 |
| 80 PLN | |
19165 |
1962 Rok Korczakowski, seria z odmianami papieru. | Fi.1209-14 Mi.1357-62 |
| 25 PLN | |
19166 |
| 180 PLN | |
19167 |
1962 drugi zespołowy lot kosmiczny, seria z pustopolami na górnym marginesie. | Fi.1267-9 Mi.1415-7 |
| 40 PLN | |
19168 |
| 40 PLN | |
19169 |
| 40 PLN | |
19170 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet bloków. | Fi.bl.31-3 Mi.1297-9 KB |
| 320 PLN | |
19171 |
| 380 PLN | |
19172 |
1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej FIP, blok. | Fi.bl.34 Mi.1337KB |
| 70 PLN | |
19173 |
| 60 PLN | |
19174 |
1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej FIP, blok skasowany 25.VIII stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.34 Mi. Mi.Klb.1337 |
| 70 PLN | |
19175 |
| 30 PLN | |