15272 |
1933 "Fernsprecher spart Zeit und Geld" kasownik okolicznościowy na liście z Krakowa do Limanowej, ładna odbitka stempla. | Fi.IV |
| 500 PLN | |
15273 |
1939 I wydanie przedrukowe, 6 gr - pasek pionowy czterech znaczków skasowany 1.06.40 na wycinku owalnym datownikiem "BAHNPOST BRESLAU-WARSCHAU" ambulansu nr.0218 relacji Wrocław - Warszawa; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1 |
| 60 PLN | |
15274 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na kopercie ostemplowana 26.1.1940 w Krakowie. | Fi.1-13 |
| 40 PLN | |
15275 |
| 1 600 PLN | |
15276 |
| 80 PLN | |
15277 |
| 70 PLN | |
15278 |
1939 zagraniczna karta pocztowa wysłana 26.XI z miejscowości Arad w Rumunii do Warszawy; znaczek uszkodzony. | |
| 20 PLN VERKAUFT | |
15279 |
1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem, którą przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego - skasowana dwuwierszowym stemplem "-3 WRZ. 1940 Ursus" - kasowane bardzo rzadkie (Fi.100.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1 |
| 200 PLN | |
15280 |
1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste (Fi.100.-) w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.1+2 |
| 80 PLN | |
15281 |
1940 kartka z Warszawy do Włoch, stemple niemieckiej cenzury, gwarancja Pelczar. | Fi.3, Cp4 |
| 100 PLN | |
15282 |
1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi. | Fi.5, 6 |
| 100 PLN | |
15283 |
1940 list polecony z Siedlec do Berlina. | Fi.14, 23 |
| 50 PLN | |
15284 |
| 250 PLN | |
15285 |
| 600 PLN | |
15286 |
1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria. | Fi.14-39 |
| 700 PLN | |
15287 |
1940 przesyłka zagraniczna do Szwajcarii, II wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list z Warszawy do obozu Lützelflüh dla internowanych żołnierzy polskich w Szwajcarii, zalepki i stempelki cenzury niemieckiej i szwajcarskiej, pieczątka szwajcarskiego cenzora 354, dodatkowo stempel "Zuzustellen Feldpostdirektion"; całość w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.15 |
| 140 PLN VERKAUFT | |
15288 |
| 150 PLN | |
15289 |
| 220 PLN | |
15290 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem występującym w niewielkiej części nakładu na poz.95 "wyrostek na poziomej belce prawej 4" użyty na miejscowym liście poleconym wysłanym 12.10 w Radomiu (Mi.200 euro), znaczki ostemplowane rzadkim kasownikiem okolicznościowym RADOMER HERBSTMESSE z wyróżnikiem "b" (Fi.3000.-); piękny list w ekskluzywnym stanie mogący ozdobić każdy specjalizowany zbiór GG; gwarancja Schmutz. | Fi.18 B6, 30, 35 Mi.18I, 30, 35 |
| 3 200 PLN | |
15291 |
| 320 PLN | |
15292 |
| 250 PLN | |
15293 |
| 320 PLN | |
15294 |
| 280 PLN | |
15295 |
| 100 PLN | |
15296 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "wcięcie w środkowej części prawej cyfry 8". | Fi.20B |
| 150 PLN | |
15297 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "prawa cyfra 8 z wyrostkiem z prawej strony". | Fi.20B |
| 150 PLN | |
15298 |
| 240 PLN | |
15299 |
1940 kartka ekspresowa z Krakowa do Lwowa, gwarancja Pelczar. | Fi.21, 41, 51, Cp5 |
| 100 PLN | |
15300 |
1940 kartka okolicznościowa zawodów narciarskich w Zakopanem. | Fi.30 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
15301 |
| 40 PLN | |
15302 |
1940 II wydanie przedrukowe, 12 gr (mały odstęp) - frankatura wielokrotna, parka pozioma na miejscowym liście przesłanym 20.VIII w miejscowości Skała, prowizoryczny ramkowy kasownik SKALA, datę 20 SRP.1940. dostawiono datownikiem biurowym; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.33II |
| 160 PLN | |
15303 |
1940 wydanie przedrukowe, górny znaczek z błędem "uszkodzona lewa cyfra 1". | Fi.34B1 |
| 150 PLN | |
15304 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura pojedyncza, druki wysłane 19.XII.41 z Warszawy do placówki lokalnej Rady Głównej Opiekuńczej - Komitetu Opiekuńczego w Falenicy; dobry stan zachowania. | Fi.40 |
| 30 PLN | |
15305 |
1940 kartka z Warszawy do Niemiec. | Fi.40, Cp3 |
| 50 PLN | |
15306 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria skasowana 17.9 w urzędzie Kraków 5 na dwóch kopertach ekspresowych listów poleconych (opłata niezgodna z taryfą), datownik odbiorczy na odwrocie; znaczki w dobrym stanie zachowania, koperty w słabszym. | Fi.40-51 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
15307 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
15308 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 24 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 14.2.41 z Krakowa do Wiednia, tam przekierowany do domu opieki społecznej, na odwrocie zalepki wiedeńskiej kontroli dewizowej z odciśniętym 15.II datownikiem i datownik odbiorczy z 17.2; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.45 |
| 120 PLN | |
15309 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.45nz |
| 350 PLN | |
15310 |
1940 kartka z Warszawy do Jugosławii, stempel niemieckiej cenzury, niemiecki formularzkartki pocztowej, gwarancja Pelczar. | Fi.46 |
| 80 PLN | |
15311 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty. | Fi.50nz |
| 350 PLN | |