1005 |
1916 Warszawa, parka serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, druk dwustronny. | Fi.IVA |
| 140 PLN | |
1006 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, marginesowy znaczek za 6 gr. z mocno przesuniętym w pionie tłem, gwarancja Petriuk PZF. | Fi.IVA MK Mi.IVB |
| 80 PLN | |
1007 |
1916 Warszawa, makulaturowy znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym. | Fi.IVA MK |
| 40 PLN | |
1008 |
| 60 PLN | |
1009 |
1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.IVA MK |
| 40 PLN | |
1010 |
1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu z drukiem dwustronnym. | Fi.IVA MK |
| 60 PLN | |
1011 |
1916 Warszawa, znaczek wydania niedopuszczonego do obiegu z drukiem drugostronnym rysunku bez tła. | Fi.IVA MK |
| 60 PLN | |
1012 |
| 300 PLN | |
1013 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | Fi.IVB |
| 60 PLN | |
1014 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, zalany obrazek znaczka, gwarancja Berbeka. | Fi.IVB MK |
| 45 PLN | |
1015 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | Fi.VA |
| 35 PLN | |
1016 |
| 30 PLN | |
1017 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
1018 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | Fi.VIB |
| 100 PLN | |
1019 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, marginesowy znaczek za 20 gr. z bardzo mocno przesuniętym tłem w bardzo ciemnym odcieniu koloru brunatnopiaskowego, gwarancja firmowa J.Fabiński Warszawa. | Fi.VIbA MK |
| 270 PLN | |
1020 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, czworoblok ząbkowanych znaczków za 20 gr. w kolorze ciemnoniebieskim z rzadkim brunatnopiaskowym tłem z międzypolem oddzielającym sąsiadujące ze sobą sektory drukarskie; znaczki drukowano w sześciu sektorach po 54 znaczki, w układzie dwa arkusze w poziomie i trzy w pionie oddzielone niewielkim odstępem; po perforacji arkusze były rozcinane, sporadycznie sektory mogły zostać oddzielone przez rozerwanie perforacji w skutek jej spękania, rzadki i ciekawy egzemplarz z nieco pożółkłą, ale zachowaną w pięknym stanie gumą. | Fi.VIbB Mi.VIA |
| 4 000 PLN | |
1021 |
1916 Warszawa, parka makulaturowych znaczków serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym, na odwrocie odwróconym, gwarancja Berbeka. | Fi.VMK |
| 100 PLN | |
1022 |
1916 Warszawa, rzadka próba znaczka za 10 gr. na papierze grubym żółtym niegumowanym, gwarancja i opis (według KSZP) PV22 pap. gruby żółty Schmutz. | Fi.V P6 |
| 700 PLN | |
1023 |
1916 Warszawa, próba znaczka za 10 gr. na papierze białym zwykłym niegumowanym, bez tła, gwarancja i opis (według KSZP) PV22 Schmutz. | Fi.V P6 |
| 500 PLN | |
1024 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, marginesowy znaczek za 10 gr. z mocno przesuniętym w pionie tłem. | Fi.VaA MK Mi.VB |
| 120 PLN | |
1025 |
1916 Warszawa, telegram ozdobiony litograficznymi wizerunkami syrenki i pomników warszawskich nadany miejscowo w Warszawie, dochód ze sprzedaży blankietu i zalepki przeznaczony "NA KAROLIN CEL DOBROCZYNNY", sygnatura "Lit.W.Główczewski Chmielna 18", cecha zezwolenia cenzury carskiej z marca 1905; zalepka kompletna, ale przerwana na dwie części; dekoracyjny niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN VERKAUFT | |
1026 |
1916 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 11/XII-24/XII, ozdobiona wizerunkiem orła Królestwa Polskiego i herbem Warszawy oraz wizerunkami postaci alegorycznych; dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
1027 |
1916 kartka żywnościowa z Warszawy. | |
| 100 PLN | |
1028 |
| 100 PLN | |
1029 |
1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
1030 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta, znaczek za 2 gr. typu 3 w kolorze ceglastoczerwonym i znaczek za 4 gr. typu 1, oba gwarancja Jungjohann BPP, ponieważ każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza był drukowany oddzielnie, mają one różne odcienie kolorów, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy znaczka za 2 gr. jako karminową i ceglastoczerwoną, znaczek za 2 gr. typu 1 w kolorze karminowym, sygnowany, jest dodany do serii, wszystkie znaczki ze śladem podlepki. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 450 PLN VERKAUFT | |
1031 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowanaa, znaczek za 2 gr. - typ 7, znaczek za 4 gr. - typ 8, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja z opisem typu Schmutz. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 300 PLN VERKAUFT | |
1032 |
1917 Przedbórz, seria znaczków pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B |
| 250 PLN | |
1033 |
1917 Przedbórz, I wydanie, kasowany znaczek za 2 gr. z pionowym i poziomym pustopolami międzysektorowymi, gwarancja Schmutz. | Fi.1B Mi.1A |
| 400 PLN | |
1034 |
1917 Przedbórz, znaczek w typie 1 z górnym marginesem w postaci międzypola, gwarancja i opis Jendroszek. | Fi.1B |
| 210 PLN VERKAUFT | |
1035 |
1917 Przedbórz, czworoblok znaczków pierwszego wydania rozdzielony poziomym międzypolem, gwarancja Schmutz. | Fi.1B |
| 2 400 PLN | |
1036 |
1917 Przedbórz, próby znaczka pierwszego wydania z dwóch sektorów arkusza drukarskiego rozdzielone miedzypolem, fotoatest. | Fi.1B P1 |
| 16 000 PLN | |
1037 |
1917 Przedbórz - I wydanie, grzecznościowo kasowana i dużo rzadsza jako ząbkowana próba znaczka za 2 gr. w kolorze ceglastym typu 1, poza uszkodzonym górnym ząbkiem w dobrym stanie zachowania, gwarancja. | Fi.1B P1 |
| 250 PLN VERKAUFT | |
1038 |
1917 Warszawa, kartka z Warszawy do Szydłowca zwrócona do nadawcy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 2 grosze. | Fi.1a |
| 80 PLN | |
1039 |
1917 Siedlce, kartka z Kutna do Siedlec, rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Siedlcach za 3 kop. | Fi.2 |
| 650 PLN | |
1040 |
1917 Wilno, kartka z niemieckiej poczty polowej w Warszawie do Wilna, bardzo rzadki stempel pomocniczy poczty miejskiej w Wilnie informujący o zwolnieniu przesyłki z opłaty pocztowej "FREI", stempel formacyjny nadawcy "KOSZARY ODDZIAŁU WERBUNKOWEGO / w Warszawie", stempel cenzury wojskowej z Bydgoszczy. | Fi.2 |
| 4 000 PLN VERKAUFT | |
1041 |
1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie. | Fi.2B |
| 105 PLN VERKAUFT | |
1042 |
1917 Przedbórz I - wydanie, dwie parki znaczków za 2 gr. rozdzielone w poziomie międzypolem - bardzo rzadkie (Fi.3000.-), górne znaczki typ pierwszy i piąty, dolne też pierwszy i piąty, zwraca uwagę różnica barwy górnych i dolnych znaczków za 2 gr., te z pierwszego sektora różnią się znacznie barwą od znaczków z trzeciego sektora, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się obie odmiany jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982), ładny stan, walor na fragmencie karty wystawowej, na skraju marginesu ślady podlepki, znaczki z pełną oryginalną gumą bez podlepek ani ich śladów, gwarancje i opis typów. | Fi.2B Pw 2B Mi.1-2A |
| 2 400 PLN | |
1043 |
1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 6.4 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, dość późne użycie ciemnofioletowego datownika opłatnego "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." / -9 APR. 1917, wymiana waluty z rublowej na markową nastąpiła 26 kwietnia; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2I |
| 270 PLN VERKAUFT | |
1044 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list wysłany 6.1 z Sosnowca, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.2a |
| 100 PLN | |