5569 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja Wysocki. | Fi.346 Mi.388 |
| 150 PLN | |
5570 |
1944 R.T.R.P., znaczek stemplowany, gwarancja Berbeka. | Fi.346 Mi.388 |
| 20 PLN | |
5571 |
1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 12.II.1945 z Brzozowa do Lublina, znaczek skasowany prowizorycznym stemplem okupacyjnym "Brzozow / 12 FEB 1945", prowizoryczny stempelek polecenia, stempelek cenzury wojskowej 171 z dopisaną literą "a"; kasownik odbiorczy na odwrocie; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, oferowana wspaniała, efektowna całość w dobrym stanie zachowania - koperta głębiej rozcięta, gdyż otwierano ją od strony zaklejenia przez cenzurę klejem mącznym; gwarancja Schmutz. | Fi.346 Mi.388 |
| 1 200 PLN | |
5572 |
1944 R.T.R.P. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 30.3.1945 z miejscowości Frysztak Krośnieński do Krosna opłacony znaczkiem za 3 zł./25 gr. z błędem nadruku na poz.20/70 "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana" unieważnionym prowizorycznym datownikiem przedwojennym, prowizoryczny stempelek polecenia, stempelek cenzury wojskowej 175; datownik odbiorczy na odwrocie; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.346 B3 Mi.388 |
| 1 250 PLN | |
5573 |
1944 R.T.R.P., marginesowa pionowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. poz.2/12 i 12/22 z nadrukiem wartości na dole znaczka, gwarancja i opis pozycji każdego fragmentu nadruku Schmutz. | Fi.346 MK Mi.388 |
| 300 PLN | |
5574 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 16 z błędem "przerwana prawa kreska", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346B1 Mi.388 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
5575 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 17 z błędem "uszkodzona cyfra 9", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346B2 Mi.388 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
5576 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 90 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346B6 Mi.388 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
5577 |
1944 R.T.R.P., parka znaczków z poz. 45-46, lewy znaczek z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346B7 Mi.388 |
| 100 PLN | |
5578 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 25 z błędem "odbitką spacji pod literą P", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346B9 Mi.388 |
| 197 PLN VERKAUFT | |
5579 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem z nominałem na dole znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.346MK Mi.388 |
| 150 PLN | |
5580 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 90 z drukiem małą ilością farby, lekkie złamanie, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346MK Mi.388 |
| 50 PLN | |
5581 |
1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, fotoatest Walocha. | Fi.346MK1 Mi.388 |
| 6 800 PLN | |
5582 |
1944 R.T.R.P., parka znaczków bez perforacji pionowej na prawym marginesie, katalog Fischer 7.500,- zł, gwarancja i opis. | Fi.346MK1 Mi.388 |
| 4 500 PLN VERKAUFT | |
5583 |
1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Ryblewski. | Fi.346No Mi.388K |
| 3 200 PLN | |
5584 |
1944 WYDANIE PROWIZORYCZNE; zaniechane wydanie znaczków opłaty na listy polecone - nadruki ZŁ 3 ZŁ/ZWYCZAJNA i ZŁ 3 ZŁ/POLECONA; jedno z najciekawszych wydań Polski Ludowej, nakład drugiego znaczka to tylko jeden 25-cioznaczkowy arkusz co czyni go najrzadszym znaczkiem powojennym, ocalało ich kilka bo przez lata znaczki były mało rozpoznawalne i część uległa zniszczeniu (Fi. 60.000,-), ładny stan, pełna oryginalna guma, gwarancja Schmutz. | Fi.VI-VII |
| 62 000 PLN | |
5585 |
1944 znaczki zaniechanego wydania znaczków opłaty z nadrukiem nowej wartości na przedwojennych znaczkach urzędowych, znikomy nakład; 150 i 25 szt., znaczki regumowane, fotoatest. | Fi.VI-VII |
| 29 000 PLN | |
5586 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, czysta seria w pięknym stanie plus dwie drogie odmiany ząbkowane grzebieniowo (Fi.9310.-), wszystkie w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein. | Fi.VIII-XXa, XIX-XXb |
| 9 000 PLN | |
5587 |
1944 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu, parka odbitek kontrolnych-prób na papierze różowopomarańczowym; lewa z poz. 31 rzadszego typu 2 - z kwadratową kropką po gr., prawa z poz.32 typu 1 - z okrągłą kropką (Fi.1040.-), gwarancja. | Fi.VII P t.2+t.1 |
| 1 200 PLN | |
5588 |
1944 Goznak, wydanie obiegowe, znaczek za 25 gr. w bardzo rzadkim kolorze jasnobrązowawoczerwonym (jasnoróżowym), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis. | Fi.Va Mi.383b |
| 2 200 PLN | |
5589 |
1944 Goznak, znaczek w barwie jasno brązowoczerwonym nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Wiatrowski. | Fi.Vb Mi.363b |
| 30 PLN | |
5590 |
1944 Goznak, znaczek w barwie jasno brązowoczeronej wykonany techniką typograficzna nie wprowadzony do obiegu, znaczki te wykorzystano przy wydaniach przedrukowych, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja i opis Miszczak, Petriuk. | Fi.Vb MK1 |
| 700 PLN | |
5591 |
1944 Goznak, parka znaczków niedoszłych do obiegu wydrukowana techniką typograficzną bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, fotoatest Wysocki. | Fi.VbMK2 |
| 2 000 PLN VERKAUFT | |
5592 |
1944 Goznak, znaczek w barwie brązowoczerwonym nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Walocha. | Fi.Vc Mi.363b |
| 30 PLN | |
5593 |
1944 Goznak, znaczek w barwie brązowoczerwonym nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Wiatrowski. | Fi.Vc383b |
| 25 PLN | |
5594 |
1944 Goznak, narożny sześcioblok znaczków za 25 gr. w rzadszym kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny, obie dolne parki bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.6000.-), gwarancja i oznaczenie. | Fi.Vc MK2 Mi.383b + 383b UMs |
| 6 000 PLN | |
5595 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein. | Fi.X |
| 500 PLN VERKAUFT | |
5596 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein. | Fi.XI |
| 450 PLN | |
5597 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein. | Fi.XIII |
| 1 000 PLN | |
5598 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein, Gryżewski. | Fi.XV |
| 650 PLN | |
5599 |
1944 miejscowy list z Rzeszowa nadany 22.8.44, stempel opłaty gotówkowej, w tym okresie nie było jeszcze wydanych znaczków pocztowych. | |
| 180 PLN | |
5600 |
1944 monografia "Poczta Polska w 1944 roku" pod redakcją Andrzeja Myślickiego bez nowodruków, podstawowa literatura dla zbieraczy tego okresu, a w szczególności wydania Wodzów, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 75 PLN | |
5601 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z podwójnym nadrukiem z poz. 28, jeden z najrzadszych i najwyżej wyceniony błąd Polski Ludowej (katalog Fischer 75.000,- zł), błędnodruk pochodzący z jedynego 30-to znaczkowego arkusza, bardzo rzadko oferowany i poszukiwany, gwarancja Schmutz. | Fi.347Np Mi.389DD |
| 58 000 PLN | |
5602 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347a Mi.389 |
| 200 PLN | |
5603 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowej na papierze cienkim 0,06 mm, gwarancja i opis Walocha. | Fi.347a Mi.389 |
| 400 PLN | |
5604 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaworóżowej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347a Mi.389 |
| 180 PLN | |
5605 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, parka znaczków w barwie brązowaworóżowym drukowanych na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego, lewy znaczek z występującym w niewielkiej części nakładu błędem z poz. 26 "plama w tle obok kołnierzyka", fotoatest Walocha. | Fi.347a B11 Mi.389 |
| 612 PLN VERKAUFT | |
5606 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożny sześcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w różnych odcieniach koloru jasnobrązoworóżowego, lewy górny znaczek poz.23 ma dwa błędy: na znaczku podstawowym "PÓLSKA" (Fi.+50%) i nadruku "wcięcie w drugiej dwójce daty" (Fi.+50%); prawy górny znaczek - najciemniejszy, z poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i błąd "przerwa w górnym łuku cyfry 3" (Fi.+50%), środkowy dolny - najjaśniejszy z poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", dodatkowo to znaczki drukowane na odwrocie niemieckiego papieru kancelaryjnego - cały nagłówek widoczny na odwrocie, po ewentualnym zgięciu wzdłuż dolnego marginesu można pokazać jednocześnie (na karcie wystawowej lub w albumie) front sześciobloku i nagłówek arkusza, piękny stan. | Fi.347aa B13, B14, B17 Mi.389 |
| 2 400 PLN | |
5607 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożny znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym o ciekawej zmiennej intensywności barwy, drukowany na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego - na skanie widoczny mały fragment napisu LUBLIN Chopinstr. 9, na dole marginesu lekkie obliczenia kredką niewidoczne przy ekspozycji, bo margines podwinięto aby pokazać fragment napisu, gwarancja i opis koloru. | Fi.347ab Mi.389 |
| 400 PLN | |
5608 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, PRZESUNIĘCIE NADRUKU W PIONIE, znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym odcieniu ciemnobrązowaworóżowym, na cieńszym papierze o grubości około 0,070 mm, ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem - to znacznie rzadsze niż przesunięcie nadruku w poziomie, gwarancja z opisem koloru i pozycji Schmutz. | Fi.347ac Mi.389 |
| 4 000 PLN | |