44278 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne, czworoblok. | Fi.260 Mi.281 |
| 500 PLN | |
44279 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu. | Fi.260 Mi.281 |
| 110 PLN | |
44280 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, pamiątka z wystawy. | Fi.260 Mi.281 |
| 90 PLN | |
44281 |
1933 FDC - II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.G - trąbki w górę, na liście poleconym opłaconym zgodnie z taryfą wysłanym 21.V z Torunia do Grodziska Mazowieckiego, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA TORUŃ", okolicznościowy stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 005 + 201). | Fi.260, 254 Mi.281, 275 |
| 300 PLN | |
44282 |
| 140 PLN | |
44283 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne w Toruniu, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i opis Weźranowski. | Fi.260D Mi.281 |
| 400 PLN | |
44284 |
| 175 PLN | |
44285 |
| 200 PLN | |
44286 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
44287 |
| 140 PLN | |
44288 |
| 310 PLN VERKAUFT | |
44289 |
1933 400. rocznica Śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 120 PLN | |
44290 |
1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "M" z Poznania. | Fi.261 |
| 60 PLN | |
44291 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, frankatura mieszana - list polecony wysłany 4.12 z Radomska do miejscowości Gidle, datownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.261, 242 Mi.282, 261 |
| 40 PLN | |
44292 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi.330.-). | Fi.262 Mi.283 |
| 250 PLN VERKAUFT | |
44293 |
| 70 PLN | |
44294 |
1933 "TARG POZNAŃSKI" Poznań 3, stempel okolicznościowy na całostce wysłanej 14.9 do Warszawy, według Myślickiego - stopień rzadkości B, ale w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! dobry stan zachowania (Myślicki 28 012). | Fi.Cp50IIb |
| 200 PLN | |
44295 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lwów nr 170a. | Fi.Cp68 |
| 50 PLN | |
44296 |
1933 (?) "Tytuł wykonawczy" - czysty wewnętrzny druk pocztowy dla potrzeb egzekucji należności abonentów telefonicznych zalegających z opłatami. | |
| 30 PLN | |
44297 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, ulotka na cienkim papierze formatu okolicznościowej karty pocztowej wydanej z okazji wystawy, dodatkowo czerwona okrągła pieczęć "ZWIĄZEK FILATELISTÓW W TORUNIU STOWARZ. ZAREJESTR.", rzadki walor w słabszym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
44298 |
1934 list polecony ze Lwowa do Pragi. | Fi.214 Mi.242 |
| 30 PLN | |
44299 |
1934 "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" wyróżnik "c" Warszawa 2, wirnik propagandowy na widokówce wysłanej 23.XII do Ostrowi Mazowieckiej, okolicznościowy datownik odbiorczy "OSTRÓW MAZOWIECKA - 500 LAT MIASTEM 1434-1934"(Myślicki 34 126 i 002). | Fi.251 Mi.272 |
| 40 PLN | |
44300 |
1934 ODWRÓCONA NAKŁADKA WIRNIKA REKLAMOWEGO - "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" Łódź 1 (wyróżnik a), bardzo rzadko spotykany przypadek, widokówka wysłana 22.XII do Rudy Pabianickiej (Myślicki 34 118). | Fi.251 Mi.272 |
| 250 PLN | |
44301 |
1934 list z Torunia do Łodzi, stempel opłaty ulgowej " 4 PUŁK LOTNICZY / Opłata ulgowa / rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.251, 252 |
| 360 PLN VERKAUFT | |
44302 |
1934 list polecony z Łomianek do Wiednia, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy. | Fi.251, 269, 270IIb |
| 60 PLN | |
44303 |
1934 list polecony z Poznania nadany 5.7.34 do Niemiec, list nadany w urzędzie pocztowym Poznań 3 dworzec, stempel i erka poznań 3 z wyróżnikiem "dw", na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.252, 256, 261 |
| 300 PLN | |
44304 |
1934 list z Warszawy do Mołojatycz. | Fi.253 Mi.274 |
| 15 PLN | |
44305 |
1934 list z Krzepic do Częstochowy, stempel opłaty ulgowej "27 PUŁK PIECHOTY / OPŁATA ULGOWA / (rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933)" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.253 |
| 60 PLN | |
44306 |
1934 widokówka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 101. | Fi.254 |
| 60 PLN | |
44307 |
1934 list polecony z Harklowej do Krościenka, list nadany w składnicy pocztowej w Maniowy i przekazany do urzędu pocztowego w Harklowej gdzie ostemplowano znaczek i zarejestrowano przesyłkę, rzadki po austriacki stempel składnicy "* MANIOWY *" użyty jeszcze szesnaście lat po odzyskaniu niepodległości, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.257 |
| 320 PLN | |
44308 |
1934 perforacja firmowa M (wys.10,5, 25 dziurek) — Maggi Spółka z ogr. odp., znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany -4 4 w urzędzie Poznań 10; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.263 Mi.284 |
| 60 PLN | |
44309 |
| 400 PLN | |
44310 |
| 160 PLN | |
44311 |
| 2 000 PLN | |
44312 |
| 550 PLN | |
44313 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, karta pocztowa wysłana 11.05. pocztą lotniczą z terenu wystawy adresowana do Gdańska, okolicznościowa karta do korespondencji lotniczej. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 250 PLN | |
44314 |
| 120 PLN | |
44315 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, zestaw 4 dekoracyjnych listów poleconych ofrankowanych znaczkami wystawowymi (zgodnie z taryfą) skasowanymi datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, dodatkowe winietki wystawowe ostemplowane okrągłą pieczątką "ŚLĄSKI ZWIĄZEK FILATELISTÓW KATOWICE"; na odwrocie pieczęć nadawcy "Komitet Wystawowy I. Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej Katowice 1934 r." i datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 007 i 202). | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 600 PLN | |
44316 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z okolicznościowym nadrukiem wysłany 7 V z terenu wystawy do Poznania skasowaymi datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 007 i 202); gwarancja Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 150 PLN | |
44317 |
| 4 200 PLN | |