40902 |
1920 około, "Niemals vergessen" seria 19 pamiątkowych "żałobnych" winietek na których przedstawiono tereny, które Niemcy utraciły w wyniku przegranej I wojny światowej, trzy z nich to Ziemie Polskie: Poznań (Wielkopolska), Górny Śląski i Gdańsk; znaczki naklejone na specjalną kartę, dobry stan zachowania (karta złożona poziomo i pionowo). | |
| 300 PLN | |
40903 |
1933 seria okolicznościowa poczty austriackie z okazji 300. rocznicy wyzwolenia Austrii od okupacji tureckiej, znaczek za 40 groszy z podobizną króla Jana Sobieskiego. | Mi.557-62 |
| 600 PLN | |
40904 |
1933 Odsiecz Wiedeńska 1683, najdroższy w serii znaczek za 40 (g+30g) z wizerunkiem zwycięzcy spod Wiednia Króla Jana III Sobieskiego, skasowany okolicznościowo na wycinku. | Mi.560, 559 |
| 400 PLN | |
40905 |
1935 Bułgaria, otwarcie pomnika-mauzoleum króla Polski i Węgier Władysława III Warneńczyka w Warnie, seria czysta bez podlepek, dobry stan zachowania. | Mi.286-90 |
| 120 PLN | |
40906 |
1935 list z miejscowości Dzierżyński graniczącej z Moskwą wysłany 7.4 do Herstelle w Niemczech, znak opłaty skasowany dwuobrączkowym datownikiem "MOSKWA 31 DZIERŻYŃSKI" (МОСКВА 31 ДЗЕРЖИНСКИЙ), stempel urzędu przejściowego Moskwa z 8.4; walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.372AY |
| 60 PLN | |
40907 |
1935 Turcja, Międzynarodowy Kongres Kobiet w Istambule, narożnikowy znaczek z Marią Skłodowską-Curie, niewielki nakład 6880 sztuk, znaczek w doskonałym stanie. | Mi.999 |
| 800 PLN | |
40908 |
1937 list polecony nadany w urzędu pocztowego "Poolsche Postzegeltentoonstelling" w Amsterdamie. | |
| 600 PLN | |
40909 |
1938 Francja - Maria Curie Skłodowska, znaczek za 1,75+0,50 Fr. wydany z okazji 40 rocznicy odkrycia radu. | Mi.433 |
| 25 PLN | |
40910 |
1944 nalepka okolicznościowa wystawy filatelistycznej POLPEX. | |
| 50 PLN | |
40911 |
1949 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 12.IX z Panamy do Balboa w Strefie Kanału Panamskiego, list opłacony znaczkiem z miecznikiem; bardzo dobry stan zachowania; temat - RYBY. | Mi.Z30, 325 |
| 200 PLN | |
40912 |
1950 "POLPEX 1950" pamiątkowa winieta w formie bloczka wydana staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago; temat - POLSKA NR.1. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
40913 |
1951 Monte Cassino, odbudowa klasztoru zdobytego przez II korpus gen.Andersa, seria czysta na podlepkach. | Mi.837-38 |
| 80 PLN | |
40914 |
1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta. | Mi.227-29 |
| 100 PLN | |
40915 |
1956 Watykan, kasowana seria z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. | Mi.263-65 |
| 20 PLN | |
40916 |
1956 Francja - Fryderyk Chopin, odbitka autorska rytownika Henry Cheffera - jego sygnatura na dole, znaczek o nominale 20 Fr. wydrukowano w kolorze fioletowym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze niebieskim i sygnowana przez rytownika odbitka autorska jest unikalna, na użytek autora wykonuje się ich zwykle po kilka sztuk. | Mi.1114 P |
| 4 000 PLN | |
40917 |
1957 George Sand - muza i kochanka Chopina, praprawnuczka króla polskiego Augusta II Mocnego; dekoracyjna koperta FDC, dodatkowo 5 pozostałych znaczków z serii na ilustrowanych kopertach FDC (Jean de Joinville, Bernard Palissy, Quentin de la Tour, Robert de Lamennais, Jules Guesde). | Mi.1136-1141 |
| 50 PLN | |
40918 |
1957 Mikołaj Kopernik, francuski znaczek na karcie maksimum skasowany okolicznościowo 11.XI z okazji XI Jesiennego Salonu Filatelistycznego w Paryżu. | Mi.1167 |
| 40 PLN | |
40919 |
1957 Francja - Mikołaj Kopernik, pasek pięciu prób znaczka za 8 Fr. autorstwa rytownika Julesa Piela odbitych w różnych odcieniach koloru niebieskiego, znaczek definitywny jest koloru fioletowobrązowego. | Mi.1167 P |
| 2 000 PLN | |
40920 |
1957 Francja - Mikołaj Kopernik, seria sławnych ludzi. | Mi.1167-73 |
| 25 PLN | |
40921 |
1959 500. rocznica urodzin św.Kazimierza, seria znaczków watykańskich na dekoracyjnej kopercie FDC. | Mi.330-31 |
| 40 PLN | |
40922 |
1960 Brazylia - Ludwik Zamenhof, znaczek z okazji 100 rocznicy urodzin twórcy esperanto. | Mi.975 |
| 10 PLN | |
40923 |
1960 Międzynarodowy Konkurs Muzyki, Pieśni i Tańca w Epinal, francuski znaczek z Fryderykiem Chopinem za 20 fr skasowany 9/10-7 na ilustrowanej karcie stemplem okolicznościowym z podobizną kompozytora CONCOURS INTERNATIONAL DE MUSIQUE EPINAL. | Mi.1114 |
| 50 PLN | |
40924 |
1960 Stulecie Pierwszego Polskiego Znaczka Pocztowego, okolicznościowa pocztówka wydana nakładem Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii. | |
| 30 PLN VERKAUFT | |
40925 |
1960 Polphilex 60, Wystawa Filatelistyczna w Londynie, arkusik pamiątkowy z okazji 100 lecia pierwszego znaczka polskiego, z bardzo rzadkim błędem obrócony kolor różowy co znacznie zmieniło rysunek, ciekawy walor do tematu wystaw lub Polska nr.1. | |
| 250 PLN | |
40926 |
1960 "Polphilex 60" wystawa z okazji stulecia pierwszego znaczka polskiego, zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, koperta z pamiątkową winietą skasowana pieczęcią Związkową. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
40927 |
1960 1000-lecie Chrztu Polski, gumowany arkusik przedstawiający projekty znaczków, wykonanych przez polskich plastyków przebywających na emigracji - w tym zaprojektowanego przez Czesława Słanię (lewy górny), znaczki-winietki jego autorstwa później wydrukowano; arkusik wydany staraniem "Polish Catholic Weekly" z Melbourne, dodatkowo oryginalna okładka; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (arkusik u dołu naddarty). | |
| 200 PLN | |
40928 |
1961 Węgry, Konferencja Ministrów Łączności Krajów Socjalistycznych w Warszawie, seria czysta. | Mi.1762-64A |
| 10 PLN | |
40929 |
1966 Watykan, Tysiąclecie Chrztu Polski, seria 6 znaczków autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej skasowanych na FDC - ilustrowanych kartach maksimum; dekoracyjne i rzadki zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.502-07 |
| 300 PLN | |
40930 |
1966 znaczek amerykański wydany z okazji 1000-lecia Chrztu Polski, na dekoracyjnej kopercie FDC. | Mi.904 |
| 40 PLN | |
40931 |
1966 1000-lecie Chrztu Polski, znaczek ostemplowany 30.VII w Waszyngtonie na pamiątkowej karcie z ilustracją przedstawiającą jeden z niezrealizowanych projektów znaczków amerykańskich - autorstwa Wincentego Gawrona - przygotowywanych z okazji Milenium Polski; z autografem autora. | Mi.904 |
| 200 PLN | |
40932 |
1966 1000-lecie Chrztu Polski, kompletny arkusz znaczków poczty USA, znaczki na poz 24/26 z przywarciami papieru. | Mi.904 |
| 120 PLN | |
40933 |
1966 1000-lecie państwa polskiego. | |
| 20 PLN | |
40934 |
1966 Tysiąclecie Polski Chrześcijańskiej, okolicznościowa koperta ostemplowana 22.V w Londynie. | |
| 20 PLN | |
40935 |
1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski. | |
| 30 PLN | |
40936 |
1966 koperta FDC amerykańskiego wydania z okazji 1000-lecia chrztu Polski. | |
| 20 PLN | |
40937 |
1966 nalepka okolicznościowa polskiego millenium. | |
| 60 PLN | |
40938 |
1966 seria poczty watykańskie z okazji 1000-lecia chrześcijaństwa w Polsce. | |
| 20 PLN | |
40939 |
1967 "VI ZJAZD KLUBU FILATELISTÓW POLONICA" Poznań 9, kasownik okolicznościowy ukazujący znaczek francuski z Fryderykiem Chopinem na kopercie; temat - CHOPIN, ZNACZEK NA ZNACZKU. | |
| 30 PLN | |
40940 |
1969 rocznica bitwy o Monte Cassino, kartka okolicznościowej wystawy w Wielkiej Brytanii. | |
| 30 PLN | |
40941 |
1971-6, 1979 zestaw pamiątkowych wydawnictw z okazji wystaw filatelistycznych "POLPEX" organizowanych przez Polonus Philatelic Society w Chicago. | |
| 240 PLN | |