31450 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Jungjohann. | Fi.3 |
| 100 PLN | |
31451 |
1918 poczta I Korpusu Polskiego gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa opłacona - zgodnie z taryfą na kartę 10 kop., dwoma znaczkami wydania przedrukowego za 5 kop. - to bardzo rzadko spotykana frankatura wielokrotna, całość na pięknej widokówce z Mohylewa, wysłana 10.4.1918 roku do twierdzy Bobrujsk, ładny stan zachowania, gwarancja Falkowski. | Fi.3 |
| 5 400 PLN VERKAUFT | |
31452 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki. | Fi.5 |
| 160 PLN | |
31453 |
1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba. | Fi.5 |
| 250 PLN | |
31454 |
1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba. | Fi.5, 6 |
| 300 PLN | |
31455 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 15 kop. - dwa czworobloki rozdzielone międzypolem złożone wzdłuż jego krawędzi (Fi.1520.-), z czytelnym kasownikiem poczty polowej na marginesie, gwarancja. | Fi.6 |
| 1 200 PLN | |
31456 |
1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba. | Fi.6 |
| 300 PLN | |
31457 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.6 |
| 70 PLN | |
31458 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej rzadki o nominale 3 Ruble, na fragmencie papieru ze znakiem wodnym i dodatkowo z obróconą cyfrą nominału, II wydanie, niespotykany w tak ładnym stanie zachowania. | Fi.8 |
| 1 200 PLN | |
31459 |
1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, specjalna nalepka polecenia na wycinku z listu. | Fi.9 |
| 1 200 PLN | |
31460 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 70 kop. z nadrukiem typu I, znaczek użyty jako opłata fiskalna unieważniony przez kreślenie niebieską kreską, dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz. | Fi.11 |
| 1 200 PLN | |
31461 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania przedrukowego, dobry stan zachowania, fotoatest Drzewiecki. | Fi.11 |
| 1 750 PLN | |
31462 |
1918 poczta I Korpusu Polskiego gen. Dowbora - Muśnickiego, cięta marginesowa seria drugiego wydania, gwarancja Miszczak. | Fi.12-5A |
| 100 PLN | |
31463 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta czysta, odmiana koloru znaczka za 35 kop. z pełną oryginalną gumą, sygnowane Rachmanow(4), wszystkie gwarancja. | Fi.12-15A, 13bA Mi.12-15B |
| 200 PLN VERKAUFT | |
31464 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana (Fi.2150.-), kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski. | Fi.12-15B Mi.12-15A |
| 2 200 PLN | |
31465 |
| 130 PLN | |
31466 |
1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, dwa cięte znaczki w odmianie żółtej i pomarańczowej stemplowane na wycinkach, gwarancja Weźranowski. | Fi.13aA, bA |
| 25 PLN | |
31467 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, czworoblok znaczka II wydania przedrukowego. | Fi.13b |
| 100 PLN | |
31468 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania przedrukowego z nadrukiem odwróconym, bardzo rzadkie, fotoatest Drzewiecki. | Fi.14B No |
| 1 750 PLN VERKAUFT | |
31469 |
1918 I Korpus Polski gen. Dowbora Muśnickiego, znaczek z II wydania przedrukowego, znaczek skasowano bardzo rzadkim datownikiem z wyróżnikiem "1" "POCZTA POLOWA / I POL.KORP. 1 - 25 3 18", był to dzień rozkazu Dowódcy I Korpusu o uruchomieniu poczty, datownik używany w Mohylewie, fotoatest Drzewiecki. | Fi.15A |
| 190 PLN | |
31470 |
1918 okupacja austro–węgierska, list wartościowy wysłany z poczty etapowej w Wierzbniku do Niemiec, pieczęć formacyjna nadawcy "Kassa des k.u.k. Kreiskommandos / WIERZBNIK.", na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy. | Fi.58, 64 |
| 600 PLN | |
31471 |
1918 przekaz paczkowy z Piotrkowa do Końska. | Fi.58, 67 |
| 500 PLN | |
31472 |
1918 I Korpus Polski gen. Dowbór - Mościckiego, rosyjska koperta z nadrukiem orzełka i znaku opłaty "35 kop." z klapą koperty w kształcie trapezu, wysłana 3.5.18 z Bobrujska do 4. kompanii 5. pułku piechoty do Mohylewa, datownik "POCZTA POLOWA / I POL. KORP. /- 3 5 18" w barwie czarnej, prawidłowa taryfa pocztowa w wysokości 35 kop. za list zwykły, rzadkie, katalog Fischer 3.200,-, fotoatest Drzewiecki. | Fi.Ck3II |
| 1 700 PLN | |
31473 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania (Fi.250.-). | Fi.Cp2 |
| 180 PLN | |
31474 |
1918 UKOŚNY NADRUK, I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop. z bardzo mocno obróconym ukośnie nadrukiem, tak duże przesunięcia zdarzają się bardzo rzadko, całostka czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2 |
| 800 PLN | |
31475 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.250.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju. | Fi.Cp4 |
| 150 PLN | |
31476 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, ostemplowana 3.5 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja (Fi.200.-); trochę słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową, lewy górny róg nadgięty). | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
31477 |
1918 Stanisławów - obóz dla przesiedleńców (repatriantów), widokówka datowana 9.VI wysłana ze Stanisławowa do Wiednia, stempel formacyjny nadawcy "PROVIANTUR/ des k.u.k. Heimkehrlagers in Stanislau" (Prowiantura ck obozu dla repatriantów"), we Wiedniu 13.IV poczta cywilna naliczyła dopłatę jak za kartę zagraniczną (10 hal) w podwójnej wysokości; całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.P62 |
| 400 PLN | |
31478 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - bardzo rzadkie znaczki opłaty stemplowej za 3 Ruble, I wydanie - jeden z czarnym, drugi z fioletowym nadrukiem, unieważnione przez kreślenie. | |
| 1 200 PLN | |
31479 |
1918 list polecony, wysłany 9.3 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 667, adresowany na pocztę polową 690; formacyjna pieczęć listowa; zwraca uwagę specjalna, adaptowana nalepka polecenia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 30 PLN | |
31480 |
1918 Polski Korpus Posiłkowy - formularz służbowy Centralnego Urzędu Ewidencyjnego Legionów Polskich (Kucharski O.K.6.) stopień rzadkości - 4 punkty, wysłany 20.II za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "c") do Dowództwa Stacyi Zbornej Korpusu w Lublinie, trzy różne pieczęcie legionowe, dwie z nich u Berka nieopisane: "Centralny Urząd Ewidencyjny Polskiego Korpusu Posiłkowego" z orłem w środku i pieczęć kancelaryjna "KOMENDY STACYI ZBORNEJ LEG.POL. w LUBLINIE"; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. W nocy 15/16.II.1918 część żołnierzy Polskiego Korpusu Posiłkowego (głównie z II Brygady gen.Hallera) przebiła się przez front austriacko-rosyjski pod Rarańczą i 6.III w rejonie miejscowości Soroki połączyła się z II Korpusem Polskim w Rosji. | |
| 320 PLN | |
31481 |
1918 ODDZIAŁ POLSKIEGO TOWARZYSTWA POMOCY OFIAROM WOJNY W ALEKSANDROWSKU, zaświadczenie o polskim pochodzeniu wystawione 6.IX w trzech językach (polskim, niemieckim i rosyjskim) dla Zdzisława Karczewskiego z rodziną, oryginalny podpis Józefa Czapskiego, pieczęć z orłem "Komitet Polski w Aleksandrovsku"; unikalny dokument obrazujący niezwykle splątane "Polskie drogi" w XX w. | |
| 800 PLN | |
31482 |
1918 podwójny formularza Włoskiego Czerwonego Krzyża przeznaczony dla włoskich jeńców wojennych, datowany 4.4, wysłany przez rodzinę jeńca do obozu w Austrii; stempelki cenzury włoskiej i austriackiej; rzadko spotykany w tej formie (kompletna karta podwójna) dekoracyjna walor w dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 150 PLN | |
31483 |
1918 dekoracyjna widokówka propagująca 8 pożyczkę wojenną z hasłem "MY WYTRWAMY. JEŚLI NAM POMÓDZ CHCECIE, SUBSKRYBUJCIE POŻYCZKĘ WOJENNĄ", na odwrocie tekst "SUBSKRYBUJCIE 8 POŻYCZKĘ WOJENNĄ", identyczne karty wydawane były z tekstem we wszystkich urzędowych językach monarchii - oferowana z tekstem polskim jest dosyć rzadka; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
31484 |
1918 koperta z listem pisanym po polsku datowanym 22.2.1918 wysłana z niemieckiego posterunku na dworcu kolejowym w Poniewieżu do Poznania, bardzo ładnie odciśnięta w kolorze niebieskim okrągła pieczęć listowa "Bahnhof Poniewjesch Brief-stempel", w adresie nadawcy podano Feldpost 216; walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
31485 |
1918 widokówka wysłana z poczty etapowej Nowy Korczyn do Żółkiewki ze stemplem urzędu finansowego w Nowym Korczynie "Kreis Pińczów K. u. k. Finanzwachposten Kommando / STARY KROCZYN", bardzo rzadkie Rainer 400 punktów. | |
| 405 PLN VERKAUFT | |
31486 |
1918 widokówka wysłana z poczty etapowej Włoszczowa „a” do Rzeszowa, ze stemplem formacyjnym "K.u.K. Kreiskommando / In Włoszczowa". | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
31487 |
1918 kartka nadana z austriackiej poczty polowej nr 193 do Wiednia, stempel formacyjny, widokówka z Przemyśla ilustrująca zdobycie rosyjskiej baterii przez wojsko austriackie | |
| 80 PLN | |
31488 |
1918 kartka nadana z austriackiej poczty etapowej w Busku do Wiednia, stempel formacyjny "K.u.k. Feldgandrmerieabteilung / des Kreiskommandos Busk (Polen)". | |
| 50 PLN VERKAUFT | |
31489 |
1918 kartka polowa nadana z Warszawy 27.11.18 do Krakowa, stempel "DOM OZDROWIEŃCÓW W.P. / w PUSTELNIKU". | |
| 200 PLN | |