Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 110. Feldpost im I Weltkrieg

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
31450

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Jungjohann.

Fi.3
100 PLN
31451

1918 poczta I Korpusu Polskiego gen. Dowbora - Muśnickiego, karta pocztowa opłacona - zgodnie z taryfą na kartę 10 kop., dwoma znaczkami wydania przedrukowego za 5 kop. - to bardzo rzadko spotykana frankatura wielokrotna, całość na pięknej widokówce z Mohylewa, wysłana 10.4.1918 roku do twierdzy Bobrujsk, ładny stan zachowania, gwarancja Falkowski.

Fi.3
5 400 PLN
VERKAUFT
31452

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.

Fi.5
160 PLN
31453

1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba.

Fi.5
250 PLN
31454

1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba.

Fi.5, 6
300 PLN
31455

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 15 kop. - dwa czworobloki rozdzielone międzypolem złożone wzdłuż jego krawędzi (Fi.1520.-), z czytelnym kasownikiem poczty polowej na marginesie, gwarancja.

Fi.6
1 200 PLN
31456

1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba.

Fi.6
300 PLN
31457

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.6
70 PLN
31458

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej rzadki o nominale 3 Ruble, na fragmencie papieru ze znakiem wodnym i dodatkowo z obróconą cyfrą nominału, II wydanie, niespotykany w tak ładnym stanie zachowania.

Fi.8
1 200 PLN
31459

1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, specjalna nalepka polecenia na wycinku z listu.

Fi.9
1 200 PLN
31460

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 70 kop. z nadrukiem typu I, znaczek użyty jako opłata fiskalna unieważniony przez kreślenie niebieską kreską, dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz.

Fi.11
1 200 PLN
31461

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania przedrukowego, dobry stan zachowania, fotoatest Drzewiecki.

Fi.11
1 750 PLN
31462

1918 poczta I Korpusu Polskiego gen. Dowbora - Muśnickiego, cięta marginesowa seria drugiego wydania, gwarancja Miszczak.

Fi.12-5A
100 PLN
31463

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta czysta, odmiana koloru znaczka za 35 kop. z pełną oryginalną gumą, sygnowane Rachmanow(4), wszystkie gwarancja.

Fi.12-15A, 13bA
Mi.12-15B
200 PLN
VERKAUFT
31464

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana (Fi.2150.-), kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
2 200 PLN
31465

1918 wydanie poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, parka znaczków III wydania z międzypolem.

Fi.13aA
130 PLN
31466

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, dwa cięte znaczki w odmianie żółtej i pomarańczowej stemplowane na wycinkach, gwarancja Weźranowski.

Fi.13aA, bA
25 PLN
31467

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, czworoblok znaczka II wydania przedrukowego.

Fi.13b
100 PLN
31468

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania przedrukowego z nadrukiem odwróconym, bardzo rzadkie, fotoatest Drzewiecki.

Fi.14B No
1 750 PLN
VERKAUFT
31469

1918 I Korpus Polski gen. Dowbora Muśnickiego, znaczek z II wydania przedrukowego, znaczek skasowano bardzo rzadkim datownikiem z wyróżnikiem "1" "POCZTA POLOWA / I POL.KORP. 1 - 25 3 18", był to dzień rozkazu Dowódcy I Korpusu o uruchomieniu poczty, datownik używany w Mohylewie, fotoatest Drzewiecki.

Fi.15A
190 PLN
31470

1918 okupacja austro–węgierska, list wartościowy wysłany z poczty etapowej w Wierzbniku do Niemiec, pieczęć formacyjna nadawcy "Kassa des k.u.k. Kreiskommandos / WIERZBNIK.", na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy.

Fi.58, 64
600 PLN
31471

1918 przekaz paczkowy z Piotrkowa do Końska.

Fi.58, 67
500 PLN
31472

1918 I Korpus Polski gen. Dowbór - Mościckiego, rosyjska koperta z nadrukiem orzełka i znaku opłaty "35 kop." z klapą koperty w kształcie trapezu, wysłana 3.5.18 z Bobrujska do 4. kompanii 5. pułku piechoty do Mohylewa, datownik "POCZTA POLOWA / I POL. KORP. /- 3 5 18" w barwie czarnej, prawidłowa taryfa pocztowa w wysokości 35 kop. za list zwykły, rzadkie, katalog Fischer 3.200,-, fotoatest Drzewiecki.

Fi.Ck3II
1 700 PLN
31473

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania (Fi.250.-).

Fi.Cp2
180 PLN
31474

1918 UKOŚNY NADRUK, I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop. z bardzo mocno obróconym ukośnie nadrukiem, tak duże przesunięcia zdarzają się bardzo rzadko, całostka czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2
800 PLN
31475

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.250.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju.

Fi.Cp4
150 PLN
31476

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, ostemplowana 3.5 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja (Fi.200.-); trochę słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową, lewy górny róg nadgięty).

Fi.Cp4
120 PLN
31477

1918 Stanisławów - obóz dla przesiedleńców (repatriantów), widokówka datowana 9.VI wysłana ze Stanisławowa do Wiednia, stempel formacyjny nadawcy "PROVIANTUR/ des k.u.k. Heimkehrlagers in Stanislau" (Prowiantura ck obozu dla repatriantów"), we Wiedniu 13.IV poczta cywilna naliczyła dopłatę jak za kartę zagraniczną (10 hal) w podwójnej wysokości; całość w doskonałym stanie zachowania.


Mi.P62
400 PLN
31478

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - bardzo rzadkie znaczki opłaty stemplowej za 3 Ruble, I wydanie - jeden z czarnym, drugi z fioletowym nadrukiem, unieważnione przez kreślenie.


1 200 PLN
31479

1918 list polecony, wysłany 9.3 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 667, adresowany na pocztę polową 690; formacyjna pieczęć listowa; zwraca uwagę specjalna, adaptowana nalepka polecenia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


30 PLN
31480

1918 Polski Korpus Posiłkowy - formularz służbowy Centralnego Urzędu Ewidencyjnego Legionów Polskich (Kucharski O.K.6.) stopień rzadkości - 4 punkty, wysłany 20.II za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "c") do Dowództwa Stacyi Zbornej Korpusu w Lublinie, trzy różne pieczęcie legionowe, dwie z nich u Berka nieopisane: "Centralny Urząd Ewidencyjny Polskiego Korpusu Posiłkowego" z orłem w środku i pieczęć kancelaryjna "KOMENDY STACYI ZBORNEJ LEG.POL. w LUBLINIE"; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

W nocy 15/16.II.1918 część żołnierzy Polskiego Korpusu Posiłkowego (głównie z II Brygady gen.Hallera) przebiła się przez front austriacko-rosyjski pod Rarańczą i 6.III w rejonie miejscowości Soroki połączyła się z II Korpusem Polskim w Rosji.


320 PLN
31481

1918 ODDZIAŁ POLSKIEGO TOWARZYSTWA POMOCY OFIAROM WOJNY W ALEKSANDROWSKU, zaświadczenie o polskim pochodzeniu wystawione 6.IX w trzech językach (polskim, niemieckim i rosyjskim) dla Zdzisława Karczewskiego z rodziną, oryginalny podpis Józefa Czapskiego, pieczęć z orłem "Komitet Polski w Aleksandrovsku"; unikalny dokument obrazujący niezwykle splątane "Polskie drogi" w XX w.


800 PLN
31482

1918 podwójny formularza Włoskiego Czerwonego Krzyża przeznaczony dla włoskich jeńców wojennych, datowany 4.4, wysłany przez rodzinę jeńca do obozu w Austrii; stempelki cenzury włoskiej i austriackiej; rzadko spotykany w tej formie (kompletna karta podwójna) dekoracyjna walor w dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


150 PLN
31483

1918 dekoracyjna widokówka propagująca 8 pożyczkę wojenną z hasłem "MY WYTRWAMY. JEŚLI NAM POMÓDZ CHCECIE, SUBSKRYBUJCIE POŻYCZKĘ WOJENNĄ", na odwrocie tekst "SUBSKRYBUJCIE 8 POŻYCZKĘ WOJENNĄ", identyczne karty wydawane były z tekstem we wszystkich urzędowych językach monarchii - oferowana z tekstem polskim jest dosyć rzadka; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.


120 PLN
31484

1918 koperta z listem pisanym po polsku datowanym 22.2.1918 wysłana z niemieckiego posterunku na dworcu kolejowym w Poniewieżu do Poznania, bardzo ładnie odciśnięta w kolorze niebieskim okrągła pieczęć listowa "Bahnhof Poniewjesch Brief-stempel", w adresie nadawcy podano Feldpost 216; walor w doskonałym stanie zachowania.


120 PLN
31485

1918 widokówka wysłana z poczty etapowej Nowy Korczyn do Żółkiewki ze stemplem urzędu finansowego w Nowym Korczynie "Kreis Pińczów K. u. k. Finanzwachposten Kommando / STARY KROCZYN", bardzo rzadkie Rainer 400 punktów.


405 PLN
VERKAUFT
31486

1918 widokówka wysłana z poczty etapowej Włoszczowa „a” do Rzeszowa, ze stemplem formacyjnym "K.u.K. Kreiskommando / In Włoszczowa".


50 PLN
VERKAUFT
31487

1918 kartka nadana z austriackiej poczty polowej nr 193 do Wiednia, stempel formacyjny, widokówka z Przemyśla ilustrująca zdobycie rosyjskiej baterii przez wojsko austriackie


80 PLN
31488

1918 kartka nadana z austriackiej poczty etapowej w Busku do Wiednia, stempel formacyjny "K.u.k. Feldgandrmerieabteilung / des Kreiskommandos Busk (Polen)".


50 PLN
VERKAUFT
31489

1918 kartka polowa nadana z Warszawy 27.11.18 do Krakowa, stempel "DOM OZDROWIEŃCÓW W.P. / w PUSTELNIKU".


200 PLN