40704 |
1959 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 7.VI balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa". | |
| 200 PLN | |
40705 |
1960 I lot na trasie Francja- Polinezja, koperta z Warszawy przesłana 1.5 liniami Air France na Tahiti, na odwrocie kasownik odbiorczy Papeete 9.5; rzadki i egzotyczny kierunek wysyłki. | |
| 100 PLN | |
40706 |
1960 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 16.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa". | |
| 60 PLN | |
40707 |
1960 Zlot gwiaździsty na Międzynarodową Wystawę Filatelistyczną "Polska 60" w Warszawie, komplet 6 kopert przesłanych do Warszawy samolotami Aeroklubu PRL z: Olsztyna, Gdańska, Szczecina, Zielonej Góry, Wrocławia i Opola. | |
| 50 PLN | |
40708 |
1961 ONZ Biuro w Genewie, widokówka wysłana pocztą lotniczą 20.VI z urzędu "Office temporaire" do Krakowa, dodatkowy dwuwierszowy stempelek "GENEVE OFFICE TEMPORAIRE/ SALLE DU CONSEIL GENERAL". | Mi.701 |
| 60 PLN | |
40709 |
1961 Zawody balonowe z okazji XXX M.T.P., widokówka reklamowa do Warszawy ze znaczkiem dodatkowej opłaty balonowej przesłana 27.6 balonem "Warszawa"; dekoracyjny walor. | |
| 50 PLN | |
40710 |
1961 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 25.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa". | |
| 60 PLN | |
40711 |
1961 2 rakietowy lot doświadczalny, dwie koperty z dodatkowymi stemplami okolicznościowymi lotu "EKSPERYMENT RAKIETOWY AEROKLUB KRAKOWSKI V.1961" i "III. KONFERENCJA TECHNIKI RAKIETOWEJ I ASTRONAUTYKI KRAKÓW 12-14 V.1961 r." w kolorach czerwonych i czarnych, przewiezione 14.5 rakietą RP1, znaczki skasowane w urzędzie Klucze, na odwrocie odciśnięte numery: 521 i 1305; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 240 PLN | |
40712 |
1962 przesyłka ocalała z katastrofy lotniczej samolotu PLL "Lot" - Viscount 804 w dniu 19.XII, koperta z oryginalną zawartością, dublowana (podklejona), na odwrocie zalepka informacyjna i stemple warszawskie; w katalogu specjalizowanym "cena amatorska". | |
| 700 PLN | |
40713 |
1962 Neil Armstrong - pierwszy człowiek, który stanął na Księżycu, koperta upamiętniająca lot Neil'a Armstronga amerykańskim rakietowym samolotem doświadczalnym X-15 z dnia 17.I; odbył on tym samolotem 7 lotów, podczas których osiągnął maksymalne: prędkość 6420 km/godz i wysokość 63246 m. | |
| 120 PLN | |
40714 |
1962 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 24.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa". | |
| 40 PLN | |
40715 |
1962 arkusik znaczków do opłacania przesyłek podczas II Międzynarodowych Zawodów Szybowcowych Krajów Socjalistycznych w Lesznie i VIII Szybowcowych Mistrzostw Polski, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
40716 |
1962 polecona przesyłka lotnicza wysłana 19.8 z urzędu Poznań-Targi do Sztokholmu, znaki opłaty skasowane stemplem okolicznościowym "XXXI MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE" z wizerunkami samolotu, statku, balonu i parowozu; nalepka polecenia Poznań-Targi, dodatkowo odciśnięty numer 32570; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
40717 |
1962 list poczty rakietowej Aeroklubu Krakowskiego. | |
| 40 PLN | |
40718 |
| 30 PLN | |
40719 |
1962 cztery listy poczty balonowej z okazji Międzynarodowych Targów Poznańskich. | |
| 60 PLN | |
40720 |
1962 3 i 4 rakietowe loty doświadczalne z okazji zawodów FIS, dwie specjalne koperty z dodatkowymi nalepkami: zieloną (3 lot) i czerwoną (4 lot), znaczki skasowane 25.2 w urzędzie Nowy Targ, na odwrocie stempel okolicznościowy FIS; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
40721 |
1963 Zawody balonowe z okazji XXXII M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 22.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa". | |
| 40 PLN | |
40722 |
1963 IX Szybowcowe Mistrzostwa Polski, XVI lot Poczty Szybowcowej, dekoracyjna koperta z dodatkowym znaczkiem opłaty szybowcowej przewieziona szybowcem "Bocian". | |
| 20 PLN | |
40723 |
1963 plakietki lotu rakietowego aeroklubu krakowskiego. | |
| 30 PLN | |
40724 |
| 10 PLN | |
40725 |
1963 list poczty rakietowej Aeroklubu Krakowskiego. | |
| 60 PLN | |
40726 |
1964 Igrzyska XVIII Olimpiady w Tokio, karta ze znaczkiem dodatkowej opłaty lotniczej, przesłana szybowcem "Bocian" z okazji otwarcia olimpiady, okolicznościowy datownik z miejscowości Tokio k.Wyrzyska!!! | |
| 15 PLN | |
40727 |
1964 komplet znaczków (z górnymi marginesami) do opłacania przesyłek przesłanych balonami: "Katowice", "Polonez", "Poznań", "Syrena" podczas Zawodów Balonowych z okazji XXXIII M.T.P., bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
40728 |
1964 Pierwszy lot poczty śmigłowcowej, przesyłka przewieziona 23.8 na trasie Poznań - Warka. | |
| 20 PLN | |
40729 |
1964 Zawody balonowe z okazji XXXIII M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 20.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa". | |
| 30 PLN | |
40730 |
1964 cztery listy poczty balonowej z okazji Międzynarodowych Targów Poznańskich. | |
| 60 PLN | |
40731 |
1964 lot szybowca "Bocian" z okazji Wystawy Filatelistycznej XX-lecie MO w Poznaniu, list wysłany 18.X z terenu Wystawy z arkusikiem nalepek propagandowych Wystawy z czerwonym nadrukiem na przywieszkach "PRZESYŁKA SZYBOWCOWA XVII LOT" skasowanych okrągłym stemplem "XVII LOT POCZTY SZYBOWCOWEJ LESZNO WLKP.18.X.1964, XX LECIE MO", dodatkowy trzywierszowy stempelek "Przewieziono szybowcem "BOCIAN" SP-1947 Pilot Józef Młocek", przesyłka z numerem 1653; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
40732 |
1964 lot szybowca "Bocian" z okazji otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio, list wysłany 18.X z Poznania z arkusikiem nalepek olimpijskich z nadrukiem "Przesyłka Szybowcowa XVIII Lot" skasowanych okrągłym stemplem "XVIII LOT POCZTY SZYBOWCOWEJ LESZNO WLKP.18.X.1964, XVIII IGRZYSKA OLIMPIJSKIE TOKIO 1964", dodatkowy trzywierszowy stempelek "Przewieziono szybowcem "BOCIAN" SP-2042 Pilot Adela Dankowska", przesyłka numerowana; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania;temat - OLIMPIADY, SPORT | |
| 125 PLN VERKAUFT | |
40733 |
1964 loty ekipy polskiej na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, karty ze stemplami okolicznościowymi: "PRZELOT POLSKIEJ EKIPY OLIMPIJSKIEJ WARSZAWA-PARYŻ-ALASKA-TOKIO" z 28.09 i "PRZELOT POLSKIEJ EKIPY OLIMPIJSKIEJ WARSZAWA-KOPENHAGA-ALASKA-TOKIO" z 29.09; doskonały stan zachowania; temat - OLIMPIADY | |
| 100 PLN | |
40734 |
1965 "POLSKIE LINIE LOTNICZE LOT 3.VII.1965 INAUGURACJA LINII WARSZAWA-HELSINKI" Warszawa 19 - znaczek na karcie skasowany 3.7 stemplem okolicznościowym, odciśniętym dodatkowo obok. | Fi.871 Mi.1015 |
| 30 PLN | |
40735 |
1965 6 rakietowy lot doświadczalny, koperta przesłana 3.2 z Krakowa do Raciborowic, dekoracyjna całość. | |
| 20 PLN | |
40736 |
1965 cztery listy poczty balonowej z okazji Międzynarodowych Targów Poznańskich. | |
| 60 PLN | |
40737 |
1966 list poczty śmigłowcowej na trasie Katowice - Warszawa. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
40738 |
1972 Mongolia, dekoracyjnie frankowany list wysłany 27.3 z Ułan Bator do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Mi.623, 661, 662 |
| 40 PLN | |
40739 |
1972 Szwajcaria, 25-lat szwajcarskiej komunikacji lotniczej nad Północnym Atlantykiem, dekoracyjna całość, na odwrocie kasownik odbiorczy lotniska Kennedy'ego w Nowym Jorku. | Mi.968 |
| 35 PLN | |
40740 |
1972 Igrzyska Olimpijskie - przelot polskiej ekipy olimpijskiej na trasie Warszawa - Monachium, komplet 2 kopert przesłanych lotami: z 22.VIII (popularna) i z 25.VIII (rzadka); temat - OLIMPIADA. | |
| 80 PLN | |
40741 |
1972 Inauguracyjny lot na trasie Warszawa - Chicago. | |
| 20 PLN | |
40742 |
1972 Inauguracyjny lot na trasie Warszawa - Bagdad, znaczek skasowany datownikiem okolicznościowym "OTWARCIE LINII PLL-LOT WARSZAWA-BAGDAD-WARSZAWA WARSZAWA 1 - 16 XII 1972", na odwrocie datowniki odbiorcze: Baghdad z 17 grudnia i Warszawa z 27.12. | |
| 40 PLN | |
40743 |
1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Montreal, na odwrocie specjalny stempel poczty kanadyjskiej SPECIAL DELIVERY, a na froncie datownik odbiorczy. | |
| 30 PLN | |