40014 |
1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie. | Fi.Ct7 |
| 50 PLN | |
40015 |
1920 pokwitowanie telegraficzne. | Fi.Ct7 |
| 40 PLN | |
40016 |
| 70 PLN | |
40017 |
1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie. | Fi.Ct8 |
| 40 PLN | |
40018 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp38 |
| 25 PLN | |
40019 |
1921 kartka z Krakowa do Wrocławia. | Fi.Cp38, 115 |
| 20 PLN | |
40020 |
1921 kartka z Trzebini do Niemiec. | Fi.Cp39! |
| 20 PLN | |
40021 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp39I |
| 30 PLN | |
40022 |
| 30 PLN | |
40023 |
1921 całostka do obrotu krajowego. | Fi.Cp39I |
| 40 PLN | |
40024 |
1921 całostka do obrotu krajowego z prywatnym dodrukiem na odwrocie. | Fi.Cp39II |
| 80 PLN | |
40025 |
1921 dwie całostki w dwóch różnych odmianach; z cienkimi i grubymi napisami o różnych długościach napisu "KARTA POCZTOWA". | Fi.Cp40I, II |
| 60 PLN | |
40026 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 44,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny; karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 20.VI.22 z Warszawy do Krakowa; karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy jasny; karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny; karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 11.VII.22 z Warszawy do Krakowa; karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 14.X.22 z Warszawy do Krakowa; karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk. na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp40I-II, 41 |
| 320 PLN | |
40027 |
1921 kartka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
40028 |
1921 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 60 PLN | |
40029 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.) | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
40030 |
1921 kartka podwójna z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 60 PLN | |
40031 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego, 8+8 mk - część na odpowiedź, wysłana 9.5.22 z Siedlec do Warszawy; dobry stan zachowania. | Fi.Cp41B |
| 30 PLN | |
40032 |
| 20 PLN | |
40033 |
1922 kartka do obrotu krajowego w kolorze oliwkowobrązowym. | Fi.Cp39I |
| 40 PLN | |
40034 |
1922 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Włodzimierza Wołyńskiego. | Fi.Ct10a, 118 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
40035 |
1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina. | Fi.Ct7 |
| 40 PLN | |
40036 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z Posady Olchowskiej. | Fi.Ct11 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
40037 |
1923 Przewartościowanie "warszawskie" 400 mk/80 mk - pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł", przewartościowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej (Fi.1300.-), z obiegu; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach). | Fi.Ct15 |
| 1 200 PLN | |
40038 |
| 40 PLN | |
40039 |
1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, rysunek nieretuszowany, format 140x90 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 5/10 z Trzebini do Warszawy, znak opłaty skasowany datownikiem poaustriackim; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp42 |
| 60 PLN | |
40040 |
1925 kolumna Zygmunta, kartka z nieretuszowanym znakiem opłaty, lekka fałda w papierze w górnym prawym rogu. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
40041 |
1926 kolumna Zygmunta, całostka z sygnaturą XII-926. | Fi.Cp43I |
| 90 PLN VERKAUFT | |
40042 |
1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.); karta dofrankowana i 20.X jako ekspresowa wysłana z miejscowości Bytom Nowy do Trzebini; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp43I, 192 |
| 30 PLN | |
40043 |
1926 kolumna Zygmunta, całostka z sygnaturą 464...26 z błędem "brak kropki po sygnaturze". | Fi.Cp43IIB1 |
| 120 PLN | |
40044 |
1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna - część na odpowiedź wysłana 13.11.27 z Krotoszyna do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.100.-). | Fi.Cp44IB |
| 60 PLN | |
40045 |
| 25 PLN | |
40046 |
1927 kartka z Torunia 11.8.27 do Wiednia. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
40047 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.70.-). | Fi.49IIA |
| 40 PLN | |
40048 |
1928 kartka z Królewskiej Huty do Monachium. | Fi.Cp45 |
| 15 PLN | |
40049 |
| 10 PLN | |
40050 |
1930 kartka z Szopienic 19.3.30 do Niemiec. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
40051 |
1931 kartka z Częstochowy do Nowego Jorku, sygnatura VII-1930, kartka pisana w języku hebrajskim. | Fi.Cp48 |
| 15 PLN | |
40052 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z sygnaturą II-1928 bez hasła propagandowego. | Fi.Cp48I |
| 70 PLN | |
40053 |
1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsiennicowa; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp50E |
| 100 PLN | |